Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със съединителят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със съединителят

    Здравейте колеги. Имам проблем със съединителя. /Фиат Мареа 1,6 V16 99 год./ Започна да отделя много ниско. Веднага като отпусна крака и колата потегля. Съединителят е мек. Наравно е с педала на спирачката. Също така трудничко, но включва на първа. Останалите до пета няма проблем в движение. Но задната много, много трудно включва и то с много шум като хъркане. За да потегля назад, първо включвам задната и след това запалвам колата. При натиснат съединител в покой, колата не се движи при работещ двигател. Какво да направя? За смяна ли е или само регулиране и как става при Мареата? Благодаря Ви.
    Fiat Marea Weekend '99 1.6 16V

    #2
    Трябва да си натегнеш жилото, т.е. да навиеш няколко оборота на гайката.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора, но незная къде се намира жилото и как се достига до него.
      Fiat Marea Weekend '99 1.6 16V

      Коментар


        #4
        под акумулатора еи леко назадпочти лягаш върху мотора :D и бъркашще го напипаш, даже се вижда лековъртиш 1 оборот по посока на часовниковата стрелкапробваш, ако не ти харесва пак навиваш
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Благодаря Ви, много за бързия отговор и указание. Като се прибера веднага ще го приложа.
          Fiat Marea Weekend '99 1.6 16V

          Коментар


            #6
            А при мен има 2 тръбички до съединителя - коя да натягам, че имам сходните, но по-леко изразени проблеми.

            Коментар


              #7
              Airfan написа:
              А при мен има 2 тръбички до съединителя - коя да натягам, че имам сходните, но по-леко изразени проблеми.
              ти си с хидравлика :D
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                ти си с хидравлика :D
                Какво правим в този случай тогава?

                Коментар


                  #9
                  май нищо не може да се направисъединителят най-вероятно си заминава
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Sev написа:
                    май нищо не може да се направисъединителят най-вероятно си заминава
                    Туй го подозирах, но ми се искаше да отложа смяната още мъничко. Още по-лошо, че и едни гумени маншончета пак там са се скъсали...

                    Коментар


                      #11
                      Направих всичко както ми бе обяснено. Сега няма проблем при включването. Благодаря Ви.
                      Fiat Marea Weekend '99 1.6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X