Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво се случва със съединителя ми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво се случва със съединителя ми?

    От 2-3 месеца съединителя ми ме вкарва в мн яки филми и нз какво да правя.След като купих колата всичко беше ок, като съединителя беше малко ’’глух’’ като го натисках но свикнах. след няколко месеца почна при студена кола да няма проблем но като загрее трудно да влиза първа и задна, на моменти с мн зор но само на топла кола. Съединителя отделяше мн ниско. Познат монтьпр ми го натегна и почна отделя в средата и беше супер. след месец два същите симптоми като по горе ниско отделяне и трудно влизане. Вс свърши с скъсване на жило и смяна. Седмица нещата бяха добре псоле пак хлътна навътре. Моя човек пак го натегна и сега пак е по ниско от спирачката, глух но скоростите влизат добре. Направо ми писна Според вас какво може да е, и ако е съединителя заминал как да проверя дали е заминал? четох мн менния но кажете някой елементарен но ефикасен номер ПС Ако отида в сервиз и разкажа това 10000% ще кажат че тряя сменям съединителя но искам първо да ви чуя
    Brava 103HP
    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

    #2
    Спираш на равен път, празен (по-добре полигон), дръпваш ръчната, включваш на трета и започваш да подаваш газ и да отнемаш съединителя... ако угасне - ОК. Ако ли не - търсиш си майстор и нов съединител.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      На пета, на пета, така са ми казвали "дъртите майстори". На най висока предавка се пробва.

      Коментар


        #4
        Оги, рожеденико, виждам, че още си трезв Я кажи от къде нашите коли дърпат въздуха като са на вътрешна циркулация???
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          jenshen73 написа:
          Оги, рожеденико, виждам, че още си трезв Я кажи от къде нашите коли дърпат въздуха като са на вътрешна циркулация???
          ти па каде ме заби у 9-та глуха... пък и вече сме осми

          Коментар


            #6
            Се там.Задачка-закачка тогаз. Не си ли се замислял и ти да си филтрираш и вътрешния въздух?
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Айде и аз да използвам момента - на мен също ми отделя ниско. Понякога първа не иска да влезе, трябва да върна лоста назад и пак да опитам - влиза. Ако я изрежа до червеното на първа и се опитам да сменя бързо, задира доволно много, все едно не съм натиснал съединителя. Какъв би могъл да е проблема - съединител, синхронизатори или и двете?Поздрави

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                Спираш на равен път, празен (по-добре полигон), дръпваш ръчната, включваш на трета и започваш да подаваш газ и да отнемаш съединителя... ако угасне - ОК. Ако ли не - търсиш си майстор и нов съединител.
                Ще го пробвам това при първа възможност.А при тези симптоми, това не е нормално постоянно да се променя твърдостта на педала
                Brava 103HP
                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                Коментар


                  #9
                  Аз след като смених жило, три дни го регулирах нагоре надолу педала, докато ми хареса.В момента педала е около 3 см над спирачката и всички скорости си влизат както трябва. Пробвах малко да го пусна, но тогава ми правеше проблем задна - хъркаше много яко ако опитам да я вкарам изненадващо. Сега за сега е ок.
                  Brava 1.6 EL, '98
                  182A4

                  Коментар


                    #10
                    имах същия проблем с съединителя трудно влиза 1-ва и задна на топло натягах отпусках повече от месец и накрая нов проблема ви ще се реши като смените мислех че ще мина метър ала нестана при първа възможност го сменете колкото и да не ви се иска
                    1.6 16v 96 г. 103 hp.
                    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                    Коментар


                      #11
                      metropolix написа:
                      имах същия проблем с съединителя трудно влиза 1-ва и задна на топло натягах отпусках повече от месец и накрая нов проблема ви ще се реши като смените мислех че ще мина метър ала нестана при първа възможност го сменете колкото и да не ви се иска
                      Да бате и аз таака усещам че ще стане утре отивам на майстор да го види и ако трябва сменяме Нз дали си внушавам но мсиля че преди време в ниските обороти коалта вървеше и набираше по добре и мисля че можеда е от износения съединител
                      Brava 103HP
                      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                      Коментар


                        #12
                        metropolix написа:
                        ...и накрая нов, проблема ви ще се реши като смените, мислех че ще мина метър ала нестана при първа възможност го сменете колкото и да не ви се иска
                        Да му бера лайката - всяка година ли нов бре? Не съм минал и 6000 км с това пусто Валео. Не искам и да чуя за смяна пак. Цената за труд почва от 100 лева. Само притискател може ли или трябва пак цял комплект? При мен първа е добре но трудно влиза на задна.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          ми знае ли човек аз след смяната съм много доволен също така смених и маншончето на полуоската че губех масло от скоростите и сега съм много довелен вече почти 1000 км
                          1.6 16v 96 г. 103 hp.
                          България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                          Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                          Коментар


                            #14
                            Предложиха ми два варянта за съединител Закс 350лв и Валео 260лв + 100лв за работа. Мислех да взема Валеото ноо бащата намери с връзки за 160лв но още нз марката и в вторник го сменям. Майстора в сервиза щом чу че съм късал жило беше категоричен - смяна. И така в вторник ще видиме какво ще стане и ще пиша отзиви
                            Brava 103HP
                            ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                            Коментар


                              #15
                              Очаквам с нетърпение отзивите и дали е имал марка тоя съединител.
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X