Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с осветлението на приборите в пунто 1.1 1996 РЕШЕН!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с осветлението на приборите в пунто 1.1 1996 РЕШЕН!!

    Здравейте колеги отново малко ще ви притесня.искам да попитам нещо.Значи днес както си бях в гаража да прегледам колицата видях, че не ми светят лампите на копчетата на парното ще опитам да сложа и снимка има ли нещо по специално в отстраняването на проблема или просто отварям заменям крушката (или каквото е там) и затварям?
    Прикачени файлове
    Fiat Punto 55 SX 1.1mi

    #2
    И при мен не бачкат, ама не е от крушките - някъде прави слаб контакт. Таблото ми е същото. Явно това е слабо място. Или е букса или някъде по назад трябва да видя откъде идва напрежението.
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    Коментар


      #3
      мхмм добре колега ако имаш някакво инфо Сподели чакам с нетърпение
      Fiat Punto 55 SX 1.1mi

      Коментар


        #4
        lz2rmi написа:
        И при мен не бачкат, ама не е от крушките - някъде прави слаб контакт. Таблото ми е същото. Явно това е слабо място. Или е букса или някъде по назад трябва да видя откъде идва напрежението.
        Моите съм ги сменял и проблема си беше точно в крушките. 2 на брой са. Има ги във всички магазини - просто извади едната за мостра и готово. Средната конзола се маха като извадиш средната врътка - тази за вентилатора и развиеш болта под нея + 2 болта отдолу на конзолата. Не прави грешката да извадиш фасунгите на крушките - лесно се махат, но после как се слагат бедна ти е фантазията. За това ако не можеш да измъкнеш крушката както е пъхната - вземи една пинсета и с нея дръпни крушката.Успех.
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #5
          И според мен може да е от крушките,виж ги поне може и да се оправят !!!
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            При мен са по една на врътките за посоката на въздуха и за студено и горещо, една за вентилатора, една за копчето за климатика, една за клапата на въздуха, светват в някакъв ред когато си поискат. Наистина се разглобява лесно, и разбира се че най-лесното е да го разглоби което става за 1 мин и да пробва дали му работят, като ги махне и ги цъкне с едно кабелче на акумулатора. Ако светнат... вече отиваме на другия проблем. Защото аз забелязвам че при мен и клапата за въздуха взе да работи когато си иска. Ще има скоро разглобяване и проверка на веригите.
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #7
              благодаря много за отзивите колеги утре ще видя и щя споделя
              Fiat Punto 55 SX 1.1mi

              Коментар


                #8
                колеги проблема е решен оказаха се 2 кришки и 1-2 часа мъки (тъй като без да искам извадих едната букса и ми отне цяла вечност за да я сложа на мястото и) Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 ,но вече всичко е ок Благодаря много за отзивите
                Fiat Punto 55 SX 1.1mi

                Коментар


                  #9
                  doomy написа:
                  колеги проблема е решен оказаха се 2 кришки и 1-2 часа мъки (тъй като без да искам извадих едната букса и ми отне цяла вечност за да я сложа на мястото и) Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 ,но вече всичко е ок Благодаря много за отзивите
                  Ам предупреждавах аз за буксата ама.......................... :D
                  Punto SX 1.1 55

                  Коментар


                    #10
                    хихихиххиххихи еми знам имах го навпредвид ама без да искам се случи с баща ми нещо си говорехме и аз по енерция извадих буксата след което щях да се самоубия ама карай обаче забелязах друг проблем колега значи при включени фарове отзад стоповете светят нормално Но като дам мигач (единия вариант) или като в комбинация фарове мигач и светлина на стопа (другия вариант) ми се губи мигача и започват да премигват стопа и лампите за натисната спирачка идеи???мисля че някъде ми се губи маса но дали там при самия стоп не знам може ли малко савет щ1 съм благодарен
                    Fiat Punto 55 SX 1.1mi

                    Коментар


                      #11
                      точно там е почисти хубаво буксите и контактие на стопа и трябва да е ок

                      Коментар


                        #12
                        Мерси колега точно това беше.Свалих стопа изчистих буксите и всичко останало сложих стопа и всичко се оправи сега свети идеално благодаря още веднъж
                        Fiat Punto 55 SX 1.1mi

                        Коментар

                        Working...
                        X