Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аванс на пунто 1.1 моно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аванс на пунто 1.1 моно

    четох доста от темите, които са в форума, но не ми стана ясно, проблема ми е следния и на бензин и на газ аванса ми чука, имало нещо дето променяло центровката някакъв датчик или нещо подобно но не знам какво е и къде се намира и как изглежда, та ако някой има снимка и е лесно за обяснение моля да помогне.Мерси предварително.

    #2
    На този ДВГ няма датчик,който да влияе на центровката.Провери дали е зацепен правилно ангренажния ремък-белезите на коляновия и разпред.вал
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      специално по зацепването всичко е ок, къде другаде може да е проблема

      Коментар


        #4
        а разтоянието на свещите какво трябва да е

        Коментар


          #5
          Не само разстоянието, но и типа свещи е важен. В случая ако свещите са по-горещи от колкото трябва ще запалват бензина детонационно. Другото е да има много нагар по буталата и камерите и нагара да тлее и да запалва бензина по-рано. Сменяй свещите за по-сигурно първо - нагара е по-сложна задача.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            policaiko написа:
            а разтоянието на свещите какво трябва да е
            0,9 мм.
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              От всичко може да тропа аванс. От ламбда сонда, мап сензор, rpm senzor., има и други, но първо почни от тези

              Коментар


                #8
                От всичко може да тропа аванс. От ламбда сонда, мап сензор, rpm senzor., има и други, но първо почни от тези

                Колега, темата е от 2008, ако до сега не го е оправил...

                Коментар

                Working...
                X