Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите цени на газта и бензина???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    zfa159 написа:
    Ами добре де аз сега слушах като беше спора между русия и украйна говореха за цени от порядъка на 120 (194 лева) долара за 1000 литра газ.Е сметнете си тогава колко би струвал един литър - 0.20 лева.Е сега извинявайте ама да ни говорят че акцизът се покачвал и т.н. и да правят газта левче малко няма смисъл.Този акциз ако ще да е 2 пъти собствената стойност (200%) пак няма да стигне лев.Незнам какви са цените без акциз на газта за България обаче ми се вижда абсурдно просто крайната цена да е лев.Отделно че даже старата цена за украйна е била 55 долара....което значи оше по-малко.....
    Нека уточним някои детайли: Цената не е за 1000 литра за за 1000 кубически метра, и не е за пропан-бутанът, за който говориш а за природен (природна, ха сега де) газ. Иначе за България цената в момента май чувах цифри от порядъка на 270 долара за 1000 куб. м.П.С. - нямам представа при какво налягане се мери обема и дали е за втечнено или газообразно състояние. Само знам, че метана като е втечнен е под много високо налягане, ама тогава какъв ще да е този газопровод и то хиляди км...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #17
      Ако питате мен цената на бензина/дизела като число не е висока (на база конюктурата в Европа), а качеството е много-много ниско! Аз се дразня повече от факта, че си разказвам играта на колицата с дизела, че пътищата са зле, че "майсторите" в сервизите са калпави...Някой от по-паметливите може да си спомнят, че когато решавах какво да си купя избирах между бензинов двигател с задължително поставяне на газова след това или дизелов. Когато чух, че възнамеряват да вдигнат газта с 30%-на процента се отказах от идеята да слагам газ.. А обяснението за очакваните нови цени били защото цената на доставка на газта била обвързана в някаква формула, която включвала цената на суровия петрол.. и се очаква (до колко си спомням) цените да бъдат вдигнати някъде през лятото.. даже си мисля, че през лятото така ще се получи, че в момента в който би трябвало цената на газта да падне с 30%.. до цитирнатите около 70 ст.. тя ще си остане след увеличението пак на около 1-1.10.. за да бъдем "приспани" без да разберем...
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #18
        zfa159 написа:
        Ами добре де аз сега слушах като беше спора между русия и украйна говореха за цени от порядъка на 120 (194 лева) долара за 1000 литра газ.Е сметнете си тогава колко би струвал един литър - 0.20 лева.Е сега извинявайте ама да ни говорят че акцизът се покачвал и т.н. и да правят газта левче малко няма смисъл.Този акциз ако ще да е 2 пъти собствената стойност (200%) пак няма да стигне лев.Незнам какви са цените без акциз на газта за България обаче ми се вижда абсурдно просто крайната цена да е лев.Отделно че даже старата цена за украйна е била 55 долара....което значи оше по-малко............................................. .................................................. .................................................. ..................................Ка бензин градско разхода трябва да е 8 (по принцип е ама в момвнта ми е висок заради някои проблеми - термостат,лоша центровка и т.н.) и на газ дава 12.5 въпреки гласене на газов анализатор и тем подобни.Извънградско колата харчи 5 бензин а за газ незнам (не доживя да я засека).Слес проста сметка получаваме 8*1.77 (цената на 95 в момента) = 14.16 и го сравняваме с 12.5*1.01 (цената на газта в момента) = 12.70 следователно за 100км аз спестявам 1.5 лева.Следователно за 24000 км на година (по 2000 на месец ако карам т.е. 66км на ден) излиза че аз за година спестявам 360 лева ако карам всеки ден.Да обаче като погледнем за тези 24000 два пъти се сменят мембрани (на 10 000км) за по 45 лева (уж оригинални на
        Колега, колега, те заради такива балъци като тебе ни вдигат газта по бензиностанциите. Ти изобщо наясно ли си, че газът, за който спореха Русия и Украйна, НЯМА НИЩО ОБЩО С ПРОПАН-БУТАН, с който си караме колите. Иде реч за ПРИРОДЕН ГАЗ, който НЯМА НИЩО ОБЩО. Обаче понеже по всички медии здраво разтръбиха, че видите ли, газта се вдига и такива като теб чули-недочули веднага правят криви сметки. Те заради таквиз балъци сега бензинът е по-евтин спрямо пропан-бутана, сравнено с времето преди Нова година, когато дори акцизът за бензина беше по-нисък. Второ, АКО колата ти гори 8 на сто на бензин, то на ГАЗ ще гори максимум 10 при всичко наред. Ти сам пишеш, че ти е лоша центровката и не ти е в ред термостата и Типото ти гори 12.5 газ. Та...за какви 8 на 100 бенц си говорим тогава. На бенц ще си минимум 10...та...недей си прави сметките без кръчмар зорлем да се самоуспокоиш, че на бенц едва ли не ти е по-добре.

        Коментар


          #19
          Колега, колега, те заради такива балъци като тебе ни вдигат газта по бензиностанциите.
          Доста толерантно. Мисля и аз да се включа с предложение да линчуваме колегата, белким спаднат цените...
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #20
            Да, къде и кога? Нещо христов кръст ще му правим ли? Поне да му го закараме с някоя фиатка, че да не се мъчи чак толкова колегата
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #21
              vesko написа:
              Колега, колега, те заради такива балъци като тебе ни вдигат газта по бензиностанциите.
              Доста толерантно. Мисля и аз да се включа с предложение да линчуваме колегата, белким спаднат цените...
              Налииии

              Коментар


                #22
                Само да отбележа, че поста ми трябваше да се разглежда като упрек към paparac за "добрия" тон. Ама вие го обърнахте на сеир, срамота!
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #23
                  vesko написа:
                  Само да отбележа, че поста ми трябваше да се разглежда като упрек към paparac за "добрия" тон. Ама вие го обърнахте на сеир, срамота!
                  Стига бе, пошегувах се...то и бенца скочи на 1.77 А95, а газ зареждам за 0.98 ст., тва е вече нещо друго....

                  Коментар


                    #24
                    Снощи през нощта отидох да заредя но не работеха, защото сменяха цените. Казаха че днес ще зареждаме на 0.96лв
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #25
                      johnfound написа:
                      Снощи през нощта отидох да заредя но не работеха, защото сменяха цените. Казаха че днес ще зареждаме на 0.96лв
                      А в Ловеч от събота цената на газта е "само" 1,02 лв при бензин А95 за 1,78 лв. Това е на "Лукойл".За бензина разбирам, че това е горе-долу нормалната цена в страната. Но газта защо ли е толкова скъпа при нас?
                      FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                      FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                      Коментар


                        #26
                        В Благоевград цената на газта също падна на 96 ст., има я и на 95 дори.

                        Коментар


                          #27
                          paparac написа:
                          В Благоевград цената на газта също падна на 96 ст., има я и на 95 дори.
                          в София има и по 94 - OMV
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #28
                            Пак убихме рибата - днес сутринта 08.00 на OMV - 0.92 - газта !
                            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                            Коментар


                              #29
                              Днеска OMV и Shell - 0.87!!!Само така яко надолу!
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар


                                #30
                                zgabrovski написа:
                                Днеска OMV и Shell - 0.87!!!Само така яко надолу!
                                При вас е по скъпичко! Тази сутрин на OMV 85стотинки Вечерта минах покрай Лукойл и там 85 стотинки
                                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                                Коментар

                                Working...
                                X