Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход и други проблеми Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    препоръчвам сервиз

    asus написа:
    Здравейте и от мен , както се забелязва от подписа и аз съм със същото типо .Проблемите които си описал имах и аз ма едно към едно и понеже никой не даваше точно мнение какво да се направи за да се оправят ето и това което направих аз.Първо смених ламбдата никаква промяна - за предпочитане с оригиналната не слушай реплики от типа бош универсал , това е тествано на темпрата от подписа пълен провал нема такъв момент.Второ ТПС и стъпково нещата тогава се оправиха но ще ти кажа че хубаво настройване на ТПС може да се направи сам в сервиз с хубава диагностика - Такъв е Мотоман не4 му правя реклами и преди някаде му бях постнал телефона много са добри и имат уникална техника .Трето сега съм махнал кутията на филтъра и съм с приставка за спортен филтър но не съм го слойил смуче си свободно и да ти кажа на пук на всичко разхода е добре 11-12 градско 6.3 извън. но този разход съм го правил и с стандартната кутия , но съм забелязал че клапата която трябва УЖ да се отваря от към въздушния маркуч отпред не се, и това ме наведе на мисълта че си смуче само отзад и нема ич въздух , та сега се чувста по добре.И не на последно място съм сменял сегменти което определено дава доста голям резултат .Както спомена един колега смени си термостата провери клемите на жентилатора и на жицата от него към датчика за температура на двигателя често са много хлабави и дават грижи.Другото е не си играй а смени датчика за температурата синия той е евтин.ето ти и цени:Ламбда Магнет Марели 114 лева Евро 07Стъпков мотор от Бош на симеон 145 лева ТПС 90 лева от един пич който ако те интересува ще ти дам телефона нов имам предвид за сегментите няма да говоря защото на мен ми излезе скъпо можеше и по евтино.според мен със тпс и стъпков мотор ламбда и синия датчик и проверка на контактите дето ти казах ще останеш доволен.Едно уточнение и аз като ходех навсякаде ми викат колата все едно излиза от завода така добре работи но не си мисли че разхода ще го смъкнеш много Моя в момента 12 градско с настъпване 13 извънградско със 110 км/ч 6.3 ако настъпваш както си требе макс 7.4 дава ма наистина макс това е от мен ако колегите имат нещо да допълнят и споделят давайте Поздрави на всички и успех на колегата .Междудругото мога да ти дам моя ТПС той е запазен доста аз моя го смених за да съм сигура.
    Между другото сервиз МОТОМАН наистина работят добре

    Коментар


      #32
      Re: препоръчвам сервиз

      Buch написа:
      asus написа:
      ............в сервиз с хубава диагностика - Такъв е Мотоман не4 му правя реклами и преди някаде му бях постнал телефона много са добри и имат уникална техника .......
      Между другото сервиз МОТОМАН наистина работят добре
      Планирал съм посещение вече :D Ама нека първом видя как ще се държи колата седмица-две.....

      Коментар


        #33
        znikolov написа:
        asus написа:
        ...... Първо смених ламбдата никаква промяна - за предпочитане с оригиналната не слушай реплики от типа бош универсал , това е тествано на темпрата от подписа пълен провал нема такъв момент. ........ето ти и цени:Ламбда Магнет Марели 114 лева Евро 07Стъпков мотор от Бош на симеон 145 лева ТПС 90 лева от един пич който ако те интересува ще ти дам телефона нов имам предвид
        Ами нека да покарам малко след снощните забавления, и да видя как ще се държи фтомбиля и ще реша за смените.А само да попитам това за ламбда сондата - какво имаш пред вид с това оригинална, да не е универсална, а препоръката е за Магнет Марели? Оригиналната не е ли БОШ?А цената на Магнет Марели в Нико66 е 82 лева, а Голдън Лондж е 54 лева - поне според ценоразписа в уеб страницата им.
        Имам предвид каквато си ти е ламбдата която свалиш от колицата такава да си вземеш , просто мойта беше магнет марели - твойта може и да е бош ма според мен е добре да си се взима същата като модел и тн защото ще почнта да ти казват ако я няма примерно в някой магазин абе я си сложи универсал на бош и нема да имаш грижи просто това не е вярно поне от личен опит .Ако смяташ че тая за 54 лева е същата като твойта като характеристики на чувствителност и тн. вземи нея ако стигнеш до там . Аз само давам мнение. Успех
        Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
        Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

        Коментар


          #34
          Едно уточнение за разхода установих , че специално този двигател на типо не е икономичен особено ако му се кефиш ма никак . Аз тази кола под 4000 оборота не я карам кефя и си се и за такава скопена колица върви много .Не сзнам колко би излезнал един истински основен ремонт със бутала валове и тн. но за сравнение коли 99 година 1.6 8в пълна инжекция не вървят ич така .Идеята ми е не се отказвай бързо и да я батисваш щото е италианска "кочина" ще ги оправиш нещата .Аре лека и успех .Само бензин му е майката и винаги в лютеницата да не мое да диша - това след кат стане
          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

          Коментар


            #35
            asus твоята е 78 коня нали?При мен разхода е доста подобен моята е едновалка. Бензин е от 10 до 12 в зависимост от настъпването, а извънградско обикновено не настъпвам, 6,5.Повече карам извънградско отколкото градско. Тоя уикенд само съм 900км. Общо за миналата седмица ги сметнах към 1400.Мисля че този разход за тоя двг е съвсем нормален.Между другото сега съм с 2 от 3 гърнета, с тръба вместо задно гърне и нов въздушен филтър...колата лети. Особено на бензин не мога да я позная.Оказа се че последното гърне е адски кофти, вътре е изгоряло и се запушва отвреме навреме. Отвън изглеждаше като ново...Примерно, преди на 4-та качвах повечето баири, сега на 5-а си лети.Та погледни и това.Аз се бях засилил да я продавам, сега се чудя. Добра е колицата.Ако си оправиш твоята, ще си доволен после.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #36
              GTipo написа:
              asus твоята е 78 коня нали?При мен разхода е доста подобен моята е едновалка. Бензин е от 10 до 12 в зависимост от настъпването, а извънградско обикновено не настъпвам, 6,5.Повече карам извънградско отколкото градско. Тоя уикенд само съм 900км. Общо за миналата седмица ги сметнах към 1400.Мисля че този разход за тоя двг е съвсем нормален.Между другото сега съм с 2 от 3 гърнета, с тръба вместо задно гърне и нов въздушен филтър...колата лети. Особено на бензин не мога да я позная.Оказа се че последното гърне е адски кофти, вътре е изгоряло и се запушва отвреме навреме. Отвън изглеждаше като ново...Примерно, преди на 4-та качвах повечето баири, сега на 5-а си лети.Та погледни и това.Аз се бях засилил да я продавам, сега се чудя. Добра е колицата.Ако си оправиш твоята, ще си доволен после.
              Колега GTipo , да 78 е аз мойта колица почти съм я оправил и много ме кефи на мен проблема в момента са ми хидравличната помпа и съппорта на спирачните апарати отпред иначе за вървене какво говорим аз мойта я карам само на бензин и лети много включая коли които са от тоя клас дори и БМВ-та немат много шанс но си прав разхода е такъв но пък ако я потддържаш много кефи а и всички знаем тръпката от нервните италиански двигателчета били те и малолитражки. Поздрави на теб
              Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
              Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

              Коментар


                #37
                Много благодаря за съветите Ще се вслушам в тях, и ще ги реализирам поетапно.И ще информирам своевременно за развитието и резултатите

                Коментар


                  #38
                  asus написа:
                  ........Колега GTipo , да 78 е аз мойта колица почти съм я оправил и много ме кефи на мен проблема в момента са ми хидравличната помпа и съппорта на спирачните апарати отпред иначе за вървене какво говорим аз мойта я карам само на бензин и лети много включая коли които са от тоя клас дори и БМВ-та немат много шанс но си прав разхода е такъв но пък ако я потддържаш много кефи а и всички знаем тръпката от нервните италиански двигателчета били те и малолитражки. Поздрави на теб
                  Ако говориш за хидравлична помпа на спирачките, аз минах по този път вече, срещу 70-тина лева (нова) .......

                  Коментар


                    #39
                    ей ама големи пичова са се събрали в този форум направо се кефя на мах :D

                    Коментар


                      #40
                      И аз искам да окуража колегата znikolov, да не се отказва, защото като си я направи ще емного доволен. На мене разхода ми беше високичък и моторчето ми вдигаше оборотите от време на време. Моторчето го оправих съвсем лесно, но докато разбера че е от бутончето за празен ход... минаха 2 месеца, но поне сега е като ново за 0лв. Има тема някъде из форума. Разхода го реших като сложих газово Явно съм имал мързелива ламбда сонда. Сега на газ - 10,5 до 12,5/100 в града. На бензин 12-14. Извън града на бензин 6-7, на газ 8 със 100-120км/ч. Друго по-сериозно: Ауспух цял 160лв. термостат 36лв. , носачи ми ги дадоха с колата. Маншони към скоростната кутия - купил съм ги и не знам кога ще ги слагам. Гарнитурка на картера - 5лв и 3 часа труд с пот на челото. Труда всичкия си е от мене. Имаше и една спирачна тръбичка за 6-7лв. ,но и там труда си беше сериозен. ама щом ми се занимава... не е проблем. Проблема е като спре да ми се занимава.
                      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                      FIAT UNO 1.5

                      Коментар


                        #41
                        stanleyhacker написа:
                        ......... моторчето ми вдигаше оборотите от време на време. Моторчето го оправих съвсем лесно, но докато разбера че е от бутончето за празен ход... минаха 2 месеца, но поне сега е като ново за 0лв. .........
                        Е те точно това оправих снощи

                        Коментар


                          #42
                          znikolov написа:
                          asus написа:
                          ........Колега GTipo , да 78 е аз мойта колица почти съм я оправил и много ме кефи на мен проблема в момента са ми хидравличната помпа и съппорта на спирачните апарати отпред иначе за вървене какво говорим аз мойта я карам само на бензин и лети много включая коли които са от тоя клас дори и БМВ-та немат много шанс но си прав разхода е такъв но пък ако я потддържаш много кефи а и всички знаем тръпката от нервните италиански двигателчета били те и малолитражки. Поздрави на теб
                          Ако говориш за хидравлична помпа на спирачките, аз минах по този път вече, срещу 70-тина лева (нова) .......
                          Не аз говоря за хидравличната помпа на кормилната уредба ма нея ще я гледам малко по късно най вероятно ще я сменя с нова Радвам се че си си оправил моторчето за празен ход .
                          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                          Коментар

                          Working...
                          X