Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход и други проблеми Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това с бобината най-сигурно е само с нова да я смениш или с друга работеща. Но за дачиците : сутринта преди да запалиш колата измери с омметър датчика на смукателния колектор - трябва да е син на цвят. И датчика за температура на въздуха. Отзад в моното влиза кабел с 4 жици - крайните два са дюзата, другите 2 са датчика , кое беше дюзата не се сещам. Но дюзата трябва да даде 2-3 ома, докато датчика 1 - 1,5 килоома.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #17
      Много благодаря за информацията и препоръките Определено ще се заема ... при първа възможност ...

      Коментар


        #18
        здравейте колеги. гледам че имате проблем с типото прочетох всички мения и никаде невидях да се спомене лампда сонда. та искам да споделя какво ми се случи докато се офлянквах покрай едно типо със странен проблем. та проблема е че работеше на 3 цилиндара като подадеш гас и гърмеше в моноинжекцията абе нещо страшно. меря компресията всичко си е ОК, помислих си данеби да е нещо електрониката ама всичко си беше наред. викам си я да отворя капака на клапаните да видя какво става и какво да видя на 1-ви цилиндар гурбицата на изпускателния клапан липсва така беше износена че все едно никога е нямало гърбица апък на смукателния клапан беще станала като нож остра. такова износване небях виждал до сега. та гърменето се разбра от какво е смених вала и стана пушка забравих да спомена че типото е 1.4 Моно. ето малко снимки на прословутия вал:а това е мотора

        Коментар


          #19
          Е аз в началото споменах за ламбда сондата, ама няма кой да каже къде може да се провери дали наистина тя работи или не Аз се поогледах за тази джаджа из нета, и се чудя дали има смисъл от скъпа сонда (Бош) или една за 54 лева (Голдън Ийгъл) ще свърши работа. Вие какъв опит имате?

          Коментар


            #20
            ами колега катоти направят диагностика ще си каже ако е електронен проблема. но ако е лампда сонда, със 54лв. може да се разминеш, но така от разстояние нищо неможе да се направи.

            Коментар


              #21
              Ама нали затова протестирам Ходих на няколко пъти на диагностика Мериха струваха и.... нищо конкретно. Ламбдата дава някакви стойности, ама.... никой не можа да каже дали са коректни Демек - всеки от диагностиците мънка за "ленива ламбда сонда" или "от време на време неработеща ламбда сонда".Ама както съм споменал и в началото, и друго ми казаха. "Когато майсторите не са сигурни - ленива ламбда". Щото може да е ленива, ама може и да не е.

              Коментар


                #22
                Ламбда сондата може лесно да се елиминира - откачаш и кабелите и караш така няколко дена и гледаш дали ще има подобрение. Но проблема не е в нея или поне не е само в нея. След като си рестартирал комютъра и първия път когато си запалил пак не е искала да пали и не е имало никакво подобрение то има проблем някъде другаде. В този случай изобщо компа не е взимал под внимане ламбда сондата, нито моментни стойности, нито предишни. Така че проблема не е в нея или не е единствено в нея. Пробвай датчиците за температурата задължително.
                FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                FIAT UNO 1.5

                Коментар


                  #23
                  ами....., дали пък няма да има нещо комбинирано като: датчик за температура(въпросния син) комбинирано със заминаваща си бензинова помпа(да се измери дебита), или проба с друга. На баба Темпра същата 1.6, имахедни премеждия с нестабилни обороти, самофорсиране и гаснене при първо палене - оказа се, че датчика за температурата е полу-сдал багажа и не се засича на диагностика, но прави мизерии от време на време. След като го смених проблемите приключиха. Не е много но е идея
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #24
                    Да, датчика е 20-на лева и не е излишно да се смени, дори и да излезе че е здрав.
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #25
                      Снощи, щото си нямах работа, се хванах да разглобя моноинжекцията Беше изненадващо чиста Моят модел просто няма откъде да смуче въздух - всички дупки си имат маркуч. Все пак намазах гарнитурата към колектора с грес, почистих и регулирах ТПС и машинката за празен ход. Замерих и температурния (синия) датчик, както ме посъветвахте: 300 ома на загрят двигател, 1750 ома на студен. Датчика в блока на моното е 2,13 килоома, след почистване. Не знам дали това са нормалните стойности. Както ме съветвате, при първа възможност ще сменя и синия датчик.ПП: Идеята за клечки за зъби при отваряне на машинката за празен ход върши чудесна работа :D

                      Коментар


                        #26
                        здравей колега

                        ...като чета темата ти все едно се връщам във времето с моето типо - абсолютно същото е само че 94г и имаше газова, коята така е не направих като хората и затова карах само на бензин. Та ходих по много сервизи, смених нова ламбда сонда, смених стъпков мотор на моноинжекцията, да не говорим за нови свещи, кабели, филтри и датчици ...... и ефекта като цяло не беше кой знае какъв. Единственото което подобри леко нещата в моя случай беше смяната на стъпковия мотор с нов. Това са моите наблюдения...Успех

                        Коментар


                          #27
                          Здравейте и от мен , както се забелязва от подписа и аз съм със същото типо .Проблемите които си описал имах и аз ма едно към едно и понеже никой не даваше точно мнение какво да се направи за да се оправят ето и това което направих аз.Първо смених ламбдата никаква промяна - за предпочитане с оригиналната не слушай реплики от типа бош универсал , това е тествано на темпрата от подписа пълен провал нема такъв момент.Второ ТПС и стъпково нещата тогава се оправиха но ще ти кажа че хубаво настройване на ТПС може да се направи сам в сервиз с хубава диагностика - Такъв е Мотоман не4 му правя реклами и преди някаде му бях постнал телефона много са добри и имат уникална техника .Трето сега съм махнал кутията на филтъра и съм с приставка за спортен филтър но не съм го слойил смуче си свободно и да ти кажа на пук на всичко разхода е добре 11-12 градско 6.3 извън. но този разход съм го правил и с стандартната кутия , но съм забелязал че клапата която трябва УЖ да се отваря от към въздушния маркуч отпред не се, и това ме наведе на мисълта че си смуче само отзад и нема ич въздух , та сега се чувста по добре.И не на последно място съм сменял сегменти което определено дава доста голям резултат .Както спомена един колега смени си термостата провери клемите на жентилатора и на жицата от него към датчика за температура на двигателя често са много хлабави и дават грижи.Другото е не си играй а смени датчика за температурата синия той е евтин.ето ти и цени:Ламбда Магнет Марели 114 лева Евро 07Стъпков мотор от Бош на симеон 145 лева ТПС 90 лева от един пич който ако те интересува ще ти дам телефона нов имам предвид за сегментите няма да говоря защото на мен ми излезе скъпо можеше и по евтино.според мен със тпс и стъпков мотор ламбда и синия датчик и проверка на контактите дето ти казах ще останеш доволен.Едно уточнение и аз като ходех навсякаде ми викат колата все едно излиза от завода така добре работи но не си мисли че разхода ще го смъкнеш много Моя в момента 12 градско с настъпване 13 извънградско със 110 км/ч 6.3 ако настъпваш както си требе макс 7.4 дава ма наистина макс това е от мен ако колегите имат нещо да допълнят и споделят давайте Поздрави на всички и успех на колегата .Междудругото мога да ти дам моя ТПС той е запазен доста аз моя го смених за да съм сигура.
                          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                          Коментар


                            #28
                            znikolov написа:
                            ПП: Идеята за клечки за зъби при отваряне на машинката за празен ход върши чудесна работа :D
                            Какви клечки за зъби бре колега? Я раздуй малко...!... или това беше за да не се счупят пластмасовите зъби при отваряне?
                            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                            Коментар


                              #29
                              Forsaken написа:
                              znikolov написа:
                              ПП: Идеята за клечки за зъби при отваряне на машинката за празен ход върши чудесна работа :D
                              Какви клечки за зъби бре колега? Я раздуй малко...!... или това беше за да не се счупят пластмасовите зъби при отваряне?
                              Ами клечките се "навират" под зъбчетата, които крепят машинката сглобена, и така успях да НЕ счупя нито един.Това се отнася за този модел машинки, но знае ли човек.....

                              Коментар


                                #30
                                asus написа:
                                ...... Първо смених ламбдата никаква промяна - за предпочитане с оригиналната не слушай реплики от типа бош универсал , това е тествано на темпрата от подписа пълен провал нема такъв момент. ........ето ти и цени:Ламбда Магнет Марели 114 лева Евро 07Стъпков мотор от Бош на симеон 145 лева ТПС 90 лева от един пич който ако те интересува ще ти дам телефона нов имам предвид
                                Ами нека да покарам малко след снощните забавления, и да видя как ще се държи фтомбиля и ще реша за смените.А само да попитам това за ламбда сондата - какво имаш пред вид с това оригинална, да не е универсална, а препоръката е за Магнет Марели? Оригиналната не е ли БОШ?А цената на Магнет Марели в Нико66 е 82 лева, а Голдън Лондж е 54 лева - поне според ценоразписа в уеб страницата им.

                                Коментар

                                Working...
                                X