Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Перки на радиатора не спират да работят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ogi28b написа:
    Липсващото реле от горната снимка е таймера който включва помпата за миене на фаровете. 15-амперовото бушонче какво точно предпазва - не съм много сигурен, но може би е за липсващото реле, не е даден никъде, или поне не съм го видял за момента.
    Последното черно реле в тази кутия, което на снимката дадена от vsd се пада горе вдясно, , т.е. откъм двигателя, и акумулатора, е реле за за подгряването на горивния филтър, а бушончето от 15 ампера го предпазва него.

    Коментар


      #17
      Аз между другото си смених проблемното реленце (30 амперовото). Струва 10 лв. в T&N car.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #18
        Я аз да запитам тук, че темата е актуална.Моите перки се включват единствено и само ако ми работи климатика. До сега не е загравяла над средната голяма черта. Както и да я ръчкам, седи си там. Всъщност дори и с климатик не се качва над нея, но пък тогава перките работят заради включения климатик, но друго искам да питам всъщност. А именно - ако ми е загряла колата и се е включила 1-ва или 2-ра степен на вентилаторите, ако загася колата и извадя ключа, вентилаторите трябва ли да продължат да работят до охлаждане на водата около датчика под определена стойност или веднага спират и те?

        Коментар


          #19
          В момента в които извадиш клча - колата "умира". Точно този модел; при някои не е така - продължава да работят. Защото захранването на релетата идва през контактния клч, на контакт като си. ЕКУ управлява масата.

          Коментар


            #20
            Благодаря

            Коментар


              #21
              Да повдигна малко темата.На другата кола понеже перката е 270 W с тиристорно управление и съответно са го сложили там където постоянно да го мокри снега и дъжда и изгоря та трябва да го направя по друг начин.За това си купих две перки, които да пасват идеално и сега идва въпросът как да ги свържа че на първа степен да работят последователно, а на втора степен успоредно - едно наистина гениално решение на Фиат. Тези релета, за които говорите в темата най-обикновени ли са с нормално отворени контакти? В смисъл ако си взема две 40А релета ще ми свършат ли работа.Разбира се ако може да ми начертаете схема и също да попитам плюса или минуса да прекъсвам към перките и разбира се управлението на релетата да става с плюс или с минус?Предварително благодаря на всички за помощта. П.С. Малко си изясних нещата, значи за схемата ще ми трябват две релета - едното ще има само една верига, а другото ако не му е подадено напрежение трябва да е затворило едната си верига, а като му се подаде напрежение да затваря другата. Ако може да ми напишете от къде мога да си ги купя, предполагам 40А-ви ще са достатъчни.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар

              Working...
              X