Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МАП сензор при фиат браво 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    popai145 написа:
    Колеги. понеже мнго ме зайтересувахте и мен с тази подмяна на дебитомера с МАП имам само един върпс. Доколкото съм запознат дебитомера мери и температурата на входящия въздух докато мап-а не го прави /или бъркам/. При тази разлика невиждам как МАП-а би проработил на 1.8 двигател. Аз имах скоро един проблем с колата и подмених дебитомера и понеже доста четох за да открия каде по дяволите е датчика за температурата на входящия въздух на 1.8 двигател и се оказа че е в дебитомера. Моя проблем се оказа накрая че е от регулатора на налягането в бензиновата рейка /сега си имам 2 дебитомера /. Смених го и колата се оправи.
    Е те за това ми беше горния пос, амаотговор не получих
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #32
      Има мап сензори с темп. датчик в тях. Мисля че бяха на колите с 1.6 двигател след 98г (платсмасов колектор).
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #33
        Synthy написа:
        Има мап сензори с темп. датчик в тях. Мисля че бяха на колите с 1.6 двигател след 98г (платсмасов колектор).
        Да бе Мони, ама тоя дебитомер на база на охлаждането на термосъпротивлението подава инфо към компа какво количество въздух постъпва и с каква темература е. По този начин компа знае колко гориво да смеси. Иначе си влиза в авариен режим и се кара ама ква файда от това.Само завишен разход и скапан вървеж.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #34
          Може бе, само казвам какво има като части и от къде може да се вземе температурата. Колегата по-горе, който твърди, че може да се направи да даде повече инфо. Мен ме интересува обратният вариант Всички чакаме подробности.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #35
            колеги имам един проблем с моето браво,когато натисна педала на газта и оборотите започнат да се повишават за малко колата забива предницата и после се изтрелва и си върви ок.смених тпс-а и малко се пооправи ама пак го има.та въпроса ми е можели това да се дължи на мап-а?
            fiat bravo 1.6 16в 1996г.

            Коментар


              #36
              или на дюзи, помпа, горивен регулатор.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #37
                При мен помпата е нова, думите са сваляни и почистени, а налягането е нормално. Пак забива муцуната при рязък старт. Ще взема да купя нов мап датчик
                Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

                Коментар


                  #38
                  горивния регулатор как може да се провери и лесно ли се сменя?
                  fiat bravo 1.6 16в 1996г.

                  Коментар


                    #39
                    С манометър се мери налягането нс горивото. Иначе най-лесно се сменя, като се свали руската.
                    Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

                    Коментар


                      #40
                      можели малко по-подробно,ако не епроблем?и като цяло лесна процедура ли е?благодаря....
                      fiat bravo 1.6 16в 1996г.

                      Коментар


                        #41
                        Браво на колегата "Stefan Hadjov Фиат идол" за всичките му постове. Чак си ги изкопирах на уърдовски файл . От 4-5часа се ровя в нет-а да разбра какво е то МАП сензор и само тук го намерих синтезирано, ясно и разбираемо. Още веднъж Браво колега за полезната информация. Успех

                        Коментар


                          #42
                          Това иронично ли го казваш Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Общо взето е това:MAP - Manifold Absolute PressureMAF - Mass Air FlowMAP - измерва вакуума във смъкателния колектор след дросела, по това се определя натоварването на двигателя. Времената на дюзите се формират на база показанията му, плюс корекция от таблица в ECUто спрямо оборотите, TPS, атмосферното налягане, темп. на входящия въздух. Всичко това без корекцията по TPS цели изчисляването на порцията въздух засмукана от двигателя. Трябва да се знае обема на двигателя и как се променя пълненето на двигателя в различните режими. Нещо което дебитомера отчита ...почти директноMAF ( дебитомера )- измерва масата на засмукания въздух. Тука стойността най-първо се разделя на моментните обороти, за да се получи порцията времето на всяка дюза. Корекции по темп. на входящ въздух, атмосферно налягане и обороти не се прави, т.к. те се получават в самия дебитомер. Корекция се прави по показанията на TPS, има обогатяване при много подадена газ, и над 4000 об. примерно. Както е при системата с MAF. MAF-а е хубаво нещо, лесно се настройва компютъра с него, обаче не реагира толкова бързо, колкото MAP-а . Пък и е по-скъп. Не ме кефи нещо... принципно двете могат да се заменят ако се направи преобразувател. със процесор някакъв... Сложна работа отвсякъде. Имаше и тема в tuning.bg даже... би могло според мен да се замени компютъра на 1.8 със такъв от 1.6 и да се направи ремап.И така и сега за ламбда сондататя прави само доуточняване на сместа и то в малки граници. И то когато нямаме въпросното обогатяване над 4000 об. Тя е необходима за коректната работа на катализатора който иска строго стихиометрична смес за да "катализира". Също тука съм чел че служи и за адаптация на компютъра вследствие стареенето на регулатора на рейката.
                          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                          FIAT Punto sx 75 '94

                          Коментар


                            #43
                            Не колега "slav4o_vt", защо да е иронично. Смисъла на всичко което си написал ти го е написал и колегата "Stefan Hadjov Фиат идол". Само че ти си го систематизирал в един пост, а той го е написал в няколко поста. Все пак ти благодаря и на теб, успех

                            Коментар


                              #44
                              къде се намира този сензор за Фиат Браво 1.6 1996г.? Преди 9 години съм го намерил, но сега не мога
                              Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

                              Коментар


                                #45
                                riewsofia написа: Преглед на мнението
                                къде се намира този сензор за Фиат Браво 1.6 1996г.? Преди 9 години съм го намерил, но сега не мога

                                Закачен е в ляво от казанчето на хидравличната течност и от него до колектора ходи маркуч. На някои модели е под една пластмасова кора с две врътки, на някои май я няма тази кора.

                                Ето ти снимка:
                                Click image for larger version

Name:	marea_bravo_brava_map - Copy.jpg
Views:	1
Size:	77,4 KB
ID:	2099240

                                Като сваляш кората внимавай, че маркуча е закачен за нея с една скобичка и ако напънеш по-силно, може да издърпаш маркуча заедно с кората и да отчупиш парче от пластмасата на мап сензора.
                                Най-добрият вариант (според мен) е да развиеш двете врътки, внимателно да издърпаш кората напред, да бръкнеш под нея и да освободиш маркуча. След това кората се спуска надолу и имаш достъп до МАП-а. За да премахнеш напълно кората трябва да откачиш маркуча или от колектора или от сензора. Иначе самия сензор седи надолу с главата и се държи на един болт (май беше торкс или шестограм).
                                Последна редакция от JTR; 20.10.2021, 12:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X