Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МАП сензор при фиат браво 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    riewsofia написа:
    Възможно ли е мап сензора да е причина за трудно палене на колата или е само причина за висок разход на гориво(бензин и газ)? Диагностиката може ли да го отчете дали работи или не? При браво 1.6 16v 1996г. мап сензора е отделен или е заедно с температурния датчик?
    1.МАП-сензора не може да е причина за трудно палене на колата.2.С диагностика се хваща дали е читав,но много по лесно става с един най прост волтметър,стига този който работи да знае къде,какво и какъв резултат трябва да отчете.3.МАП-сензора е отделен от температурния датчик на вход.въздух.

    Коментар


      #17
      Опитах се да замеря този датчик. Свалих ми кабелчето, запалих колата и замерих волтажа на кабелчето(както е показано на схемата) - 0волта. Как да го разбирам това Прекъснат кабел? За да замеря самия датчик май трябва да се заголят кабелите, иначе не виждам начин
      Прикачени файлове
      Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

      Коментар


        #18
        Вкарваш игли за шиене покрай кабелите,докато опрат отсреща.Показания на МАП при тебе:1.На контакт и изгасен двигател-5В.;0В.;около 2,6В.2.На работещ двигател-5В.;0В.;около 1,2В.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #19
          Мапа играе и на газ ,независимо от газовото защото неговия сигнал участва и в формирането на изпреварването
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #20
            Към колегата Stefan Hadjov: по твоята логика излиза, че на 1.6 също може да се сложи дебитомер от 1.8, правилно ли разсъждавам?
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #21
              Synthy написа:
              Към колегата Stefan Hadjov: по твоята логика излиза, че на 1.6 също може да се сложи дебитомер от 1.8, правилно ли разсъждавам?
              не

              Коментар


                #22
                А защо, u_bo, можеш ли да обясниш? След като става подмяната в едната посока, не виждам причина да не стане и в другата.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #23
                  аз не виждам проблем да се монтира дебитомер, виждам проблем в това какво ще управлява и кой ще му ползва данните
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Еми ЕКУ-то ще му ги ползва по предназначение Нали сигналите според колегата Хаджов са едни и същи от МАП-а и дебитомера, и дебитомер може да се подмени с МАП.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #25
                      Synthy написа:
                      Еми ЕКУ-то ще му ги ползва по предназначение Нали сигналите според колегата Хаджов са едни и същи от МАП-а и дебитомера, и дебитомер може да се подмени с МАП.
                      Не само че може, ами и се прави поне при бензиновите. МАР е доста по-евтин.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #26
                        wwalker написа:
                        Synthy написа:
                        Еми ЕКУ-то ще му ги ползва по предназначение Нали сигналите според колегата Хаджов са едни и същи от МАП-а и дебитомера, и дебитомер може да се подмени с МАП.
                        Не само че може, ами и се прави поне при бензиновите. МАР е доста по-евтин.
                        я разкажи че ми стана интересно, как нещо което мери абсолутно налагане в пълнителния колектор може да се се замени с друго нещо което мери количество постъпващ възщух на аза показания на термо съпротивления. И как ще се отрази това нещо на двигателя и ефективността на работата му и разхода му. А да и какво още се подменя също е интересно.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          wwalker написа:
                          Synthy написа:
                          Еми ЕКУ-то ще му ги ползва по предназначение Нали сигналите според колегата Хаджов са едни и същи от МАП-а и дебитомера, и дебитомер може да се подмени с МАП.
                          Не само че може, ами и се прави поне при бензиновите. МАР е доста по-евтин.
                          Да де, разбрах че става. Мен ме интересува обратният вариант дали също е възможен: мап да се подмени с дебитомер, т.е. на 1.6 да се сложи дебитомер от 1.8 да речем.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #28
                            Имаше тема за тази замяна,ставаше но не точно 1 към 1 ,имаше някакви странности.Общо взето беше че ако имаш нерви да търпиш става
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #29
                              За диагностика на МАР може да се ползва и FES,гледате показанията за атмосферното налягане (около 1000 милибара) и показанията за подналягане в смукателния (нещо около 350 милибара на празен ход по спомени).При различните режими показанията в смукателния трябва да се променят като колкото по отворен е дросела (натиснат педала на газта) толкова те се приближават до стойността на атмосферното налягане.
                              FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                              Коментар


                                #30
                                Колеги. понеже мнго ме зайтересувахте и мен с тази подмяна на дебитомера с МАП имам само един върпс. Доколкото съм запознат дебитомера мери и температурата на входящия въздух докато мап-а не го прави /или бъркам/. При тази разлика невиждам как МАП-а би проработил на 1.8 двигател. Аз имах скоро един проблем с колата и подмених дебитомера и понеже доста четох за да открия каде по дяволите е датчика за температурата на входящия въздух на 1.8 двигател и се оказа че е в дебитомера. Моя проблем се оказа накрая че е от регулатора на налягането в бензиновата рейка /сега си имам 2 дебитомера /. Смених го и колата се оправи.
                                Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

                                Коментар

                                Working...
                                X