Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Фиат Пунто - ел. усилвател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем! Фиат Пунто - ел. усилвател.

    Имам отскоро ФИАТ ПУНТО - 2001 година. След 100 км. ел. усилвателя на кормилото се скапа.В сервиза ми казаха, че електрониката за управлението е наред, но електро-моторчето не работи(новото е ~500 лв.). Реших да го отворя и видя какво му е. Проблема идва от две малки релета, които включва звездните центрове на две(вероятно синхронни) моторчета в един корпус - релетата са "малко"поразтопени. Търся две релета - SIEMENS - V23072-C1061-A308. - те са за - 40А. (подобни релета струват от 2-5 лв., а къде са 500 лв.) Благодаря предварително за всяка информация !

    #2
    Цената на това реле в e-bay е 50 евро Виж този линк - кое е твоето реле? Това са заместители с "народни" цени - 2-5$.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Намерих релета от Испания на цена от 4 евро , но минимум -10 броя +доставка(8-18 дни) около 40 евро , едното реле идва около 16 лв. Цената е добра , но трябва да продам другите 8 релета . НЯКОЙ АКО ТЪРСИ ДА СЕ ОБАДИ !

      Коментар


        #4
        Deni, имам едно питане към теб. Когато завъртиш на контакт и светва червеното воланче, след няколко секунди гасне или остава да си свети. при мен гасне, а при завъртане на стартер пак светва. Иначе сега събирам инфо какво точно се е случило и какво ще правя сега. И още нещо. Освен, че са били разтопени двете релета, мерил ли си нещо друго на електромотора, т.е. каква диагностика може да му се направи, ако е свален. чао

        Коментар


          #5
          Здравеи Cheruna, при мен е същото- контакт...светва малкото кормилце и след 5-6 секунди угасва , като запаля двигатела - светва малкото кормилце отново и кормилото се върти трудно. Баща ми го свали(в купето , под кормилото-вляво) , измери изолацията-каза че е добра и моторчето не мирише на изгоряло . Когато измери намотките(през куплунга),те имаха връзка-свързани (едното реле - беше залепнало, а другото като му подадохме 12 волта-трака , но не му се включваха контактите)- и двете релета са за смяна. Успех с разследването!

          Коментар


            #6
            DENI эдравей каэвам се борислав и съм от горна оряховица имам същия проблем и се раэбрах със един майстор да я види и ако ми се наложи ще те потърся эа релета.Предварително благодаря и ако може да дадеш някакъв номер эа връэка.
            nqmam.

            Коментар


              #7
              Чакам релетата до около 10 дни . Цената ще е между 15 - 20 лева. Като ги получа ще звъня на всички които се обадят. Поздрави на всички "измъчени" от "тежкото кормило".

              Коментар


                #8
                Писането на кирилица е задължително в този форум!модераторски екип fiat-bg.orgAz dnes si dadoh puntoto da mu slojat alarma. Malko sled tova se poiavi tozi problem - sled kato zapalia mi svetva chervenoto kormilce na tabloto i se varti mnogo trudno volana. Dali moje kato sa mi slagali alarmata nesto da sa prekasnali ili e prosto savpadenie? Kak moga da proveria i mojete li da mi preporachate serviz kadeto da mi go poglednat? Nov mi e fiata i ne razbiram mnogo ako niakoi ima disk ili nesto s tehnicheska informacia , shemi i podobni ste sam mnogo blagodaren.

                Коментар


                  #9
                  На няколко пъти тази система спира и се появява индикацията на таблото. После се оправя сама. Да не би тези релета да залепват временно и после да се оправят? Моля дайте ми съвет къде да погледна и какво да направя. Благодаря

                  Коментар


                    #10
                    При мен се получи този проблем , също три дни след като ми монтираха аларма , но може да е съвпадение . Виж на този адрес има снимки : http://www.puntoclub.hu/forum/punto2...kormany?page=2
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      А имаш ли такива още такива релета и можеш ли да ми продадеш?

                      Коментар


                        #12
                        Чакам ги в края на седмицата . Като ги получа ще напиша във форума повече подробности .

                        Коментар


                          #13
                          здрасти пак, дени. направих това, което ми каза. мерих съпротивление на трите извода на голямата букса с дебелите кабели. между средния извод (черен кабел) и този до него (червен кабел) има връзка (съпротивление =0 ). Доколкото разбрах и при теб е така. тъй като токовете са ми най-слабото място, да питам още веднъж- според теб това означава, че релето е залепнало и това е причината да не работи електромоторът. има ли начин да се разбере кое от двете релета не работи, т.е. тази кобминация от кабели за кое реле се отнася? макар че най- добре е да се сменят и двете, ми се струва. Как става тази смяна, като че няма да стане лесно, трябва специалист. относно миризмата- пак го душа, мирише си на пластмаса и гума, но не на изгоряло, според мен. а и още веднъж да спомена, че диагностикът в сервиза на фиат също го мириса, но не каза нищо. пиша всичко това, защото все пак мирише на гумата от уплътнението (според мен), а единственото сравнение, което мога да направя е от изгорял контакт . при мен не е такава миризмата. Как е при теб? не виждам никъде почернено или какво и да е било друго нередно. Но кой знае какво е навътре.... дано да имам късмет и да се окаже проблемът в релето. при теб как са нещата, смени ли релето и заработи ли проклетията?поздрави.

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте всички измъчени от "тежкото кормило". Получих релетата , монтираха ми ги и вече всичко е О’К . Няколко съвета за "направи си сам":1. Сваляте моторчето .2. Развивате две къси болчета на кръглата платка и две дълги болчета на пластмасовия държач за кабелите .3. Завъртате платката(ако е възможно-аз отпоявах шестте дебели жици , защото не съобразих , че може само да се завърти платката).4. Сменяте ДВЕТЕ РЕЛЕТА (ако едното е "заминало", гаранция , че и другото "пътува").5. Сглобявате по обратен ред .

                            Коментар


                              #15
                              Здравей, ако все още имаш релета моля те за 2 броя. Ето ми тел.: 0887/894-022 аз съм Борислав. Благодаря предварително.
                              nqmam.

                              Коментар

                              Working...
                              X