Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с акумулатор мареа 1,8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с акумулатор мареа 1,8

    като си купих колата акумулатора и беше доста спаднал, но с карането се зареди и така до вчера ;( когато хич не можа да завърти. Мисля че този който е в момента (55Аh) не е правилният размер защото има малко хлабина на стойката. Кажете Мареа 1.8 с колко голям акумулатор трябва да се кара и от къде мога да си закупя акумулатор във Варна.
    Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

    #2
    достатъчни са 55 Ahили му е дошло времето, или не се зарежда добрепърво провери зареждането, защото в противен случай и новия акумулатор ще замине
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      зарежда си идеално, зимата беше спаднал до 10волта след като спаднаха температурите до -20. Мериха му електролита и отговора беше че вече е пътник. Аз се канех за зимата да го сменям но май ще е по-рано. На един колега с мареа 1.8 уикенд бил с 62А Варта, и съм склонен да си мисля че в автокъщата са ми дали къвто са имали
      Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

      Коментар


        #4
        сега книгата не ми е под ръка да ти кажа точното числоно не е повече от 50 Ahвече ти си решаваш какъв да купишно по-голям от предписаното няма да се зарежда напълно
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          и аз нямам в момента къде да проверя, но ми се струва малък 50А
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            аз глупака съм със 75 Ач.... да ме питаш кой щ го зарежда .
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              ами аз проверих и май колегата е прав, но си мисля че информацията е от производителя, т.е. за Италия където зимата е доста по мека
              Прикачени файлове
              Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

              Коментар


                #8
                обикновено информацията обхваща доста по-голяма географска областтака че считай я за актуална за Българияв Haynes също го дават 50
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  За размера вече е ясно, сега остава да намеря от къде да купя във Варна. Ако някой има идеи за марка и цена нека сподели. Разбрах че от утре влиза в промоция на МЕТРО МОНБАТ. но не знам на каква цена.
                  Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

                  Коментар


                    #10
                    сега ще почне голямото надлъгване :D аз след четене из форума преди около година си взех Искрав момента обикновен 55 Ah струва около 105 лева
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Сегашния е URSUS 55АН (420EN) , като гледах ИСКРА май нямат акумулатор с такъв стартов ток. Ето един линк http://www.didi94.com/price/price_exide.pdf става дума за 50А обаче 510 ЕН 147лева ХР 01. Размера на настоящия е 207/175/190, а си мисля че може да се побере и малко по-голям 242/175/190
                      Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

                      Коментар


                        #12
                        колега vlado1027, защо мислиш че има някакво значение дали стартовия ток е 510, или 450, или 680, и n-стотин? Важно е да може да покрие консумацията на стартера, която например за моя двигател е не-повече от 200 ампера, както и да го смятам, с 2-киловатов стартер. А излиза от завода с 380 А. Твоя излиза от завода с 250 А, стартера ти е 1400 вата, което както и да го смятам , не е повече от 125-130, даже и 150 ампера. Така че дали ще вземеш 540 А или 450, или каквото и да е - едва ли ще има някаква разлика - ще палиш безпроблемно; и друго - ако колата я караш редовно на дълги разстояния, в смисъл по-високи обороти на двг за дълъг период, малко студени стартове, дори и 45 Ач биха ти вършили работа, защото дългите преходи пълнят акумулатора почти винаги догоре. Но ако редовно палиш студени стартове, правиш малки преходи, стартираш по няколко пъти на ден - тогава нека е повече ампер-часове, за да не умре още на 1-вата зима. Аз карам с 62 Ач/540 стартов ток от тази марка чийто линк си дал, доволен съм. Редовната проверка и поддръжка на акумулатора е много по-важна от това колко амперчаса е, и колко му е стартовия ток. Успех!в допълнение: и стария ми акумулатор палеше добре, и въпреки че го зареждах, въпреки че го проверявах и му доливах вода, просто една сутрин умря изведнъж.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги проблема е решен днес ходих из няколко магазина и след дълъг размисъл се спрях на МОНБАТ 62 Ач 510А стартов ток на цена от 118 лв и 2 години гаранция от магазина на Владислав до автогарата. П.П. За всички онези които им предстои смяна да имат в предвид че двигателите с дебитомер са предвидени да работят с акумулатори които са с размери 207/175/190 защото пречи планката на която е закрепен, но след леко преустройство на платвормата успях да вместя и следващият размер 242/175/190
                          Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

                          Коментар


                            #14
                            Колега, но това е нормалният размер който си влиза там?!? Преустройство се прави за размер 278, но за 242 - влиза безпроблемно. Това разбира се е за моя двигател, ако при 1.8 има някаква специфика, която налага използването на 207 - извинявам се! Може би просто заради изискването за по-слаб стратов ток , да са сложили и малък акумулатор в завода, а именно 207.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги каталозите са за нови автомобили.За тази Мареа трябват 62 ah.Дизелите на Фиат Браво,Брава и Мареа са също с 62 по голям не влиза това е така защото са с редуктор на стартера.

                              Коментар

                              Working...
                              X