Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви запалителни свещи да изберем ако караме на ГАЗ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pgc написа:
    Ей хора от скоро имам газова БРЦ незнам точно къв модел но вече съм изминал 700-800км и под 10.5л/100км. разход не мога да падна. Откакто сложих газта започна да препатква през ауспуха Оня ден си смених свещите и това пропукване, преплюване или гърмене в ауспуха се засили. Старите свещи бяха NGK BKR6EKC, а новите Bosch FR 78 X - четириполюсни. Четейки във хорума подобни теми разбирам, че оня педал ми е продал скапани свещи, който всйщност въобще не са за Фиат Брава 1,6 16v. Днес си взимах нови свещи ДЕНСО K20TNR-S9 и ще сменя шибания БОШ. Само ме притиснява факта, че в каталога на ДЕНСО за Фиат Брава 1,6 16v пише модел K20TNR а на мен ми дадоха K20TNR-S9. Някой знае ли какво означава това S9 на края?л
    Колега и аз съм като теб. Със същите свещи преди NGK, сега Bosch, даже мисля че това препукване го нямаше преди да сменя свещите. Но правих опит и сложих пак старите свещи, и пукането пак си го има. Пуснал съм такава тема за препукването.

    Коментар


      #17
      Точно се обръщам към колегата pgc : Ако си казал в магазина че имаш АГУ затова са ти дали няй вероятно K20TNR-S9 иначе и аз съм карах със същите (К20ТNR) и са пушка излизат си по каталога който можеш да намериш в интернет даже ако не се лъже online denso spark plug catalog.Шибания БОШ е шибан щото просто не е за твоята кола Бош за теб са FR7LDC+ с топлинно число +7 пак по каталог.Към колегата marto_gp когато си сложил АГУ-то най вероятно е центровано на старите свещи и сега с новите нормално да има разлика при някой хора към по добре при други към по зле.Карай си така ще поолегнат и ще се оправят.Към колегите:Купувайте си свещи от истински магазини.На пазара има много ментета а нашите коли не карат дълго с ментета.Една свещ за нашите коли струва между 9 и 15 кинта не си струва за 2 лева като мен да правите основен ремонт!Поздрави от потърпевшия!

      Коментар


        #18
        npace написа:
        Точно се обръщам към колегата pgc : Ако си казал в магазина че имаш АГУ затова са ти дали няй вероятно K20TNR-S9 иначе и аз съм карах със същите (К20ТNR) и са пушка излизат си по каталога който можеш да намериш в интернет даже ако не се лъже online denso spark plug catalog.Шибания БОШ е шибан щото просто не е за твоята кола Бош за теб са FR7LDC+ с топлинно число +7 пак по каталог.Към колегата marto_gp когато си сложил АГУ-то най вероятно е центровано на старите свещи и сега с новите нормално да има разлика при някой хора към по добре при други към по зле.Карай си така ще поолегнат и ще се оправят.Към колегите:Купувайте си свещи от истински магазини.На пазара има много ментета а нашите коли не карат дълго с ментета.Една свещ за нашите коли струва между 9 и 15 кинта не си струва за 2 лева като мен да правите основен ремонт!Поздрави от потърпевшия!
        ти така и не описа причината за ремонта - манте свещи ли беше ?

        Коментар


          #19
          Не знам и аз на кой бог да вярвам вече.Един казва че свещите не са менте друг казва че са боклуци трети вика малшанс , но в крайна сметка пареченце от електрода на свеща ми счупи клапана.При тва свещите бяха на 1000 км.Колата я купих с DENSO K20TNR (двуполюсни) които смених с BRISK DR15YPP (еднополюсни) които ми пре....а клапана и след тях сложих BOSCH FR7LDC+ (двуполюсни) a ми показаха и оригиналната екипировка която е NGK не знам кои точно но мога да проверя (и те са двуполюсни).В крайна сметка излиза че щом по каталог са двуполюсни слагаш двуполюсни.Като сложих Бриск не работеше перфектно но не беше и чак толкова зле.Предполагам ако сложа 4 полюсни няма да работи по добре отколкото с каталожната екипировка.Сега колата я карам с BOSCH за които ми дадоха гаранция имаше и проверка дали са точно тези , купих ги от АВЕЛ Трейд (до сервиз ПЕНЕВ на Кукленско) и дано вече да няма проблеми.Заболяха ме пръстите от писане като се видим някой ден с теб ще разбереш що колата ти е нова и евтина Убедителен съм! :D

          Коментар


            #20
            DENSO K20TNR
            Fiat Brava 1.6 16V 2001

            Не на войната по пътищата !
            http://media.causes.com/ribbon/478500

            Коментар


              #21
              Смених DENSO K20TNR с BOSCH Super Plus(FR7LDC+ с топлинно число +7). Малко ниска ми се видя цена от 7,50лв. бройката. Имат си стикера на вносителя и холограмна лепенка. По каталог излизат да са за мойта кола. Има ли начин да се провери дали не са менте?Не съм на газ, демек за този раздел, ама темата е подходяща.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #22
                Точно с такива съм и аз и точно за по 7.50 лв/бр съм ги купил.Както вече каза на опаковката има холограми , щоротийки и т.н. На две места се поразрових и разбиращите казват че са оригинални щото ме съмнясваха.Карам ги вече 2000 км и за сега не са мръднали , дано така да продължават и за напред.Колега wwalker от къде ги закупи?

                Коментар


                  #23
                  От най-обикновенна бакалийка за авточасти в квартала(Варна, зад мебелната палата). Момчето (явяващ се продавач и собственик) каза, че ги взема от официалния вносител на Bosch и дава 1г гаранция. Засега си работят нормално, само забелязах, че като паля на загряла кола се случи 1-2 пъти да изгасне веднага след паленето и на втория път си е ОК. С Denso-то това го нямаше. На студена палят нормално.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #24
                    Вчера си поръчах свещи Beru - Немски, двуполюсни. Цената им е 9 лв. Същата марка Beru ми е и бобината. Такива Bosch (FR7LDC+ с топлинно число +7) за които пишат колегите, взех на цена 6 лв., има си холограми и тем подобни, но ме съмнява да са оригинални, независимо че си имат холограми.

                    Коментар


                      #25
                      Абе ние ургинален мазгазин нямаме ли си!?Опел си имат СТЕФАНОВ от там ментаци нема!

                      Коментар


                        #26
                        marto_gp написа:
                        Вчера си поръчах свещи Beru - Немски, двуполюсни. Цената им е 9 лв. Същата марка Beru ми е и бобината. Такива Bosch (FR7LDC+ с топлинно число +7) за които пишат колегите, взех на цена 6 лв., има си холограми и тем подобни, но ме съмнява да са оригинални, независимо че си имат холограми.
                        честно казано с тези холограми малко ме съмняват.За сведение до сега ен съм видял в Германия свещи бош с холограма,но пък може българският вносител да е решил да слага,като форма на различаване от ментетата. Иначе аз съм с беру 4 полюсни и съм много доволен.МИнах 30 К км ,но има още поне 10К км живот в тях,а после ще му мисля...
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #27
                          dudulia написа:
                          честно казано с тези холограми малко ме съмняват.За сведение до сега ен съм видял в Германия свещи бош с холограма,но пък може българският вносител да е решил да слага,като форма на различаване от ментетата. Иначе аз съм с беру 4 полюсни и съм много доволен.МИнах 30 К км ,но има още поне 10К км живот в тях,а после ще му мисля...
                          Да, в/у лепенката на вносителя е лепната. Там е и означена 1г търговска гаранция.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #28
                            Аз пък карам вече 50 000 км със свещи, които не съм свалял от двигателя нито веднъж. Даже не ги знам каква марка са, с колко полюса, какво топлинно число -въобще нищо. Колата си я купих с тях. Пък тя си върви перфектно засега. От това което знам, мога да кажа следното - свещите с повече електроди дават по-сигурна искра. Те затова са и измислени. Другото основно правило за спазване е топлинното число. То се определя от производителя на автомобила и би следвало да се има предвид, когато се сменят свещите. Някъде по-напред прочетох за свещи от Вазовските машиностроителни заводи - ВМЗ. Ами карал съм с такива и колата си вървеше -беше москвич. Във всеки случай си сменяйте свещите, когато се сдухат и почнат да прекъсват. При това трябва да сте сигурни, че проблемът не е в кабелите, например.
                            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                            Коментар


                              #29
                              Колега ivchotr някои от нас не могат да имат проблеми с кабелите просто щото ги нямаме.Едно неписано правило:Нещо което работи - не го пипаш!Не работи ли - пипал си го!Относно това за по сигурната искра - бих се съгласил , но ако по каталог свещите са ти двуполюсни и ти сложиш еднополюсни значи си тъп като мен! :D Колега wwalker 1г търговска гаранция не значи че като ти капалдисат мотора търговеца ще поеме ремонта,просто значи че ако нещо и стане на тая свещ ще получиш нова и джобен турбо торнаден оргазъм като разбереш колко евтин е ремонта.Затова ако мислите че в Dinexpress поне частите са оригинални , независимо от цената , купувайте оригинални свещи а не DRISK ORIGINALдъ!

                              Коментар


                                #30
                                npace написа:
                                Колега ivchotr някои от нас не могат да имат проблеми с кабелите просто щото ги нямаме.Едно неписано правило:Нещо което работи - не го пипаш!Не работи ли - пипал си го!Относно това за по сигурната искра - бих се съгласил , но ако по каталог свещите са ти двуполюсни и ти сложиш еднополюсни значи си тъп като мен! :D Колега wwalker 1г търговска гаранция не значи че като ти капалдисат мотора търговеца ще поеме ремонта,просто значи че ако нещо и стане на тая свещ ще получиш нова и джобен турбо торнаден оргазъм като разбереш колко евтин е ремонта.Затова ако мислите че в Dinexpress поне частите са оригинални , независимо от цената , купувайте оригинални свещи а не DRISK ORIGINALдъ!
                                бе определено не са.те не са вносител - взимат от Косер , Евро 07, Ауто Италия ... и други шшшшт НЕ казвайте на никой

                                Коментар

                                Working...
                                X