Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви запалителни свещи да изберем ако караме на ГАЗ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Най-евтините слагай и сменяй на 15 000. Аз сменям преди и след зимата, да си гарантирам зимата палене, а лятото приличен разход и пробвах Денсо, НКГ, Годлен Лодж, Бриск- все едно и също- не, че им стаа нещо след 15 000, но като сложа нови и има осезаема разлика в мощността, особенно на ниски обороти. И понеже всички останали са безсмислено по-скъпи очевидно, то слагам най-евтините Бриск
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #92
      Засега ще взема NGK двуполюстни, днес ще пристигнат и ще ги сменя като се прибера от работа. От повечето коментари разбирам, че трябва да се взимат тези дадени от производителя, независим с колко полюса са, така и ще правя от сега нататък.Благодаря за отговорите.

      Коментар


        #93
        marto_gp написа:
        Засега ще взема NGK двуполюстни, днес ще пристигнат и ще ги сменя като се прибера от работа. От повечето коментари разбирам, че трябва да се взимат тези дадени от производителя, независим с колко полюса са, така и ще правя от сега нататък.Благодаря за отговорите.
        Производителят си избира фирма доставчик за първоначално вграждане и съответно препоръчва дадената фирма. Тук обаче идва и въпросът как се развиват технологийте през следващите 15 години. Дали на пазара не се появяват по-добри неща? Пример: Предписано е да се кара с масло селения 10в40,но това не е най-доброто масло.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #94
          Колеги смених свещите. Засега не мога да видя осезаем промяна, тъй като засега в тези студове използвам автомобила много малко, само за да стигна до работа, което си е около 2-3. Резултата от смяната на старите свещи е, че не знам кой майстор е свършил тая работа, но досега съм карал с 2 свещи BKR6EKC и 2 свещи BKR5ER

          Коментар


            #95
            Здравейте колеги, припаднаха ми днес свещи NGK триполюсни за Мазда, та се чудех дали ще има някакъв проблем, ако си ги монтирам на автомобила модел Punto 1.6 90 к.с. MPI GM - с обикновена газова инсталация (за моно инжекция). Мисля като се стопли времето да ги монтирам, но преди това реших да взема съвет от някой, който е в час с материята и може да ми даде отговор. Буквените означения на 3 полюсните свещи са BR8ET NGK Spark Plug.

            Коментар


              #96
              колега, поне топлинното число гледай да е същото де
              Tipo sedicivalvole 16vt

              Коментар


                #97
                Така де, знам само че има някакво топлинно число, но какво е то и дали ще има проблем ако е по-високо или по-ниско. Все пак тук сме да обменяме опит. Някой може и да е монтирал такива свещи на колата си. И моята кола се движи на бензин с октаново число 95 но се чувства много добре като налея 100 октана от румънския петрол.

                Коментар


                  #98
                  Аз карам типото с четипиполюсни Bosch Super 4 Silver и съм много по-доволен в сравнение със старите Champion и новите Champion от същия уж модел,които си бях купил профелактично.Топлинното число не съм наясно как се разчита.
                  Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

                  Коментар


                    #99
                    Na4ko_0 написа:
                    Аз карам типото с четипиполюсни Bosch Super 4 Silver и съм много по-доволен в сравнение със старите Champion и новите Champion от същия уж модел,които си бях купил профелактично.Топлинното число не съм наясно как се разчита.
                    От колега с BMW чух мнение след като сложил триполюсни свещи - колата му загубила мощност, препуквала на газ. За топлинното число и аз не съм много много на ясно, обаче сега карам с Champion-ки и ... много много не съм доволен от тях, ама както се казва в по-горен отговор - " Нека караме с по-евтините, но да ги сменяме редовно " Благодаря ти колега за мнението, само да се стопли малко в Плевен и ще направя опит с японските свещи да видя как ще се държи.Ще споделя мнението после. Поздрави и успехи !!!

                    Коментар


                      Колеги, имам въпрос. Днес си купих свещи за Темпрата Шампион RC7YC4. И на четирите свещи е маркиран този номер, но на две от тях е с черно мастило, а на другите две със светло кафяво. Тъй като незнаех какво топлинно число да взема седнах и прочетох малко по темата. С клечка за зъби измерих разстоянието според което се определя топлинното число (поне от това което прочетох). РАЗСТОЯНИЕТО Е РАЗЛИЧНО с около 1-2мм. Това означава ли, че две по две свещите са с различни топлинни числа?

                      Коментар


                        Исках само да споделя. Вчера си смених свещите с NGК Iridium... Уникални ! Колата си възвърна пъргавостта, мотора работи по-меко. Имаше един капак на мотора , който го виждах как притриса, а с новите свещи не помръдва. Целта да ги сменя беше, че като мине на газ колата сутрин, след като цяла вечер не е карана почва да притриса докато работи на място, но оборотите си стоят стабилно. С новите свещи няма такова нещо.Толкова се радвам как работи мотора, че просто исках да споделя с вас. Това мисля, че беше една от най-добрите инвестиции по колата ми
                        Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                        Fiat Stilo '02 1.6 16V

                        Коментар


                          Тя неравномерната работа,докато не позагрее малко е напълно нормална,освен ако не ти прехвърля на температура,като дори тогава много коли работят неравномерно.Радвам се,че си си решил този проблем.Интересно ще ми е да споделиш как се отразяват на динамиката на колата тези свещи,как се държи в преходните режими,каране на втора с много малко газ и ускорение от ниски отороти,такива неща,които по принцип са проблемни с кофти свещи.По-нататък ми е интересно дали ще повлияят дори минимално на разхода,едва ли,но зне ли се,ако изгаря по-пълноценно сместа...
                          Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

                          Коментар

                          Working...
                          X