Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви запалителни свещи да изберем ако караме на ГАЗ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви запалителни свещи да изберем ако караме на ГАЗ.

    Колеги, трябва ми отговор, на това какви свещи да купя щом като карам на газ. Някои казват че трябва да са свещи специално за газ, а други че да купувам такива каквито препоръчва производителя. Вече от толкова мнения незнам какво да правя.Препоръчайте ми марка и ако е възможно точен модел на свещи.

    #2
    NGK BKR6EKC 2полюсни
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      MGP

      B1keP_B0y написа:
      NGK BKR6EKC 2полюсни
      Точно такива бяха старите ми свещи.

      Коментар


        #4
        най-важното е свещите да са истински, ако ще да са от всичко по лев. ако са правени в гараж и пише нкг са кофти, ако са вмз, но правени в завод ще се видиш човек каквато и марка да ползваш, ако всички са истински не смятам, че ще усетиш разлика нито във вървене, нито в горене. просто сложи истински. аз поради тази причина позлвам бриск силвър. нямам детонации и следващия път пак такива ще сложа. като толкова ти се сменят свещи сменяй си, ама аз ти казах в другата тема какъв е правилния ред в диагностицирането на проблема ти. почти 100% ще се окаже в сместта, но не е зле и свещите да се видят. не се набутвай да ги сменяш, а сложи старите за проба
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          най-важното е свещите да са истински, ако ще да са от всичко по лев. ако са правени в гараж и пише нкг са кофти, ако са вмз, но правени в завод ще се видиш човек каквато и марка да ползваш, ако всички са истински не смятам, че ще усетиш разлика нито във вървене, нито в горене. просто сложи истински. аз поради тази причина позлвам бриск силвър. нямам детонации и следващия път пак такива ще сложа. като толкова ти се сменят свещи сменяй си, ама аз ти казах в другата тема какъв е правилния ред в диагностицирането на проблема ти. почти 100% ще се окаже в сместта, но не е зле и свещите да се видят. не се набутвай да ги сменяш, а сложи старите за проба
          "ако са правени в гараж и пише нкг са кофти, ако са вмз, но правени в завод ще се видиш човек", такива я надпис ВМЗ ли да търся?Точно това ще направя довечера, ще сложа старите свещи и ще покарам известно време. Ако няма проблеми с пукането ще търя същия модел.

          Коментар


            #6
            marto_gp написа:
            такива я надпис ВМЗ ли да търся?
            Боже опази! Бягай далече от такива!Колегата се шегува! :D
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              абе и да търсиш няма д анамериш, понеже цялото производство заминава директно за заводите на фиат за първоначално вграждане доколкото знам вмз не ги правят отдавна, правеха ги в заводите в сопот. както каза колегата по-горе се бъзиках. въпреки че ладата си вървеше с вмз без да гхи сменям и не правеше проблем, ама сегашните машини са нежни и трябва да ги сменяме с хубави
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Re: MGP

                marto_gp написа:
                B1keP_B0y написа:
                NGK BKR6EKC 2полюсни
                Точно такива бяха старите ми свещи.
                Предишмите ми бяха фиатски, сега ми препоръчаха такива и такива си взех и аз съм с газ
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Ей хора от скоро имам газова БРЦ незнам точно къв модел но вече съм изминал 700-800км и под 10.5л/100км. разход не мога да падна. Откакто сложих газта започна да препатква през ауспуха Оня ден си смених свещите и това пропукване, преплюване или гърмене в ауспуха се засили. Старите свещи бяха NGK BKR6EKC, а новите Bosch FR 78 X - четириполюсни. Четейки във хорума подобни теми разбирам, че оня педал ми е продал скапани свещи, който всйщност въобще не са за Фиат Брава 1,6 16v. Днес си взимах нови свещи ДЕНСО K20TNR-S9 и ще сменя шибания БОШ. Само ме притиснява факта, че в каталога на ДЕНСО за Фиат Брава 1,6 16v пише модел K20TNR а на мен ми дадоха K20TNR-S9. Някой знае ли какво означава това S9 на края?л

                  Коментар


                    #10
                    Re: Какви запалителни свещи да изберем ако караме на ГАЗ.

                    marto_gp написа:
                    Колеги, трябва ми отговор, на това какви свещи да купя щом като карам на газ. Някои казват че трябва да са свещи специално за газ, а други че да купувам такива каквито препоръчва производителя. Вече от толкова мнения незнам какво да правя.Препоръчайте ми марка и ако е възможно точен модел на свещи.
                    Карай това, което ти препоръчва производителя, без да му мислиш и без гевезелъци, точно това което е записано в книжката за твоята кола, и без същото, но от каталога на бош, или не знам на кой. За типото са шампион свещите.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #11
                      не ама по принцип за 16 клапани на NGK има BKR6EK а наще са с С накрая и специално исках да ми доставят такива, да няма разлика . Според мен има и се сдържам стриктно до производителските препоръки
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        А ще се намери ли някой да каже защо еднополюсни, защо двуполюсни и т.н. или да покажете някоя тема в която е писано...На мен лично най-много хора - от магазини и други са ми казвали че щом караш и на газ трябва да са еднополюсни - ама защо...
                        Peugeot 407 2.0 HDI

                        Коментар


                          #13
                          "Карай това, което ти препоръчва производителя, без да му мислиш и без гевезелъци, точно това което е записано в книжката за твоята кола, и без същото, но от каталога на бош, или не знам на кой. За типото са шампион свещите."Да ама аз взех вече тези дето накрая имат S9 и кво да правя сега Пак ли се прекарах бе мама му стара Няма ли някой да обясни кво означава това накрая и да се успокояЧ

                          Коментар


                            #14
                            pgc написа:
                            "Карай това, което ти препоръчва производителя, без да му мислиш и без гевезелъци, точно това което е записано в книжката за твоята кола, и без същото, но от каталога на бош, или не знам на кой. За типото са шампион свещите."Да ама аз взех вече тези дето накрая имат S9 и кво да правя сега Пак ли се прекарах бе мама му стара Няма ли някой да обясни кво означава това накрая и да се успокояЧ
                            Споко колега,не си се прекарал.Важно е свещите да са оригинални!Аз примерно карам с БЕРУ платинум 4 електродни и 30 000км не съм имал проблем с паленето.Карам на газ въпреки твърденията за 1-2 полюсни свещи за газ.Всичко е ток и жици.Не се вманиячавайте и да си хвърляте парите за глупости!
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Аз съм с двуполюсни NGK - модела не го знам - купих си ги от Христо от Ямбол и всичко е ОК!
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X