Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слагане на фарове с лупи от Marea на Bravo или Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слагане на фарове с лупи от Marea на Bravo или Brava

    Здравейте,Отдавна бях решил да си слагам фарове с лупи, а след като камъче ми пукна единия фар, вече нямах и избор Фаровете са марка DJAUTO и са купени нови от Intercar 3000 за 132 лв единия. В фирма Марти също продават, само че марката е DEPO, а цената е 131 лв. Фаровете ги продават без ел. машинката за регулиране по височина от купето, така че трябва да се прехвърлят старите.На новите фарове секцията за габарита е под мигача, докато на старите габарита беше при късите. С малко преправяне се получават нещата.Ще се опитам да напиша последователността на смяната. Реших да пусна темата в този раздел, защото тук повече е писано за фарове.1. Махаме стария фар. Изкарвате всички букси. С ключ номер 10 отвиваме болтовете маркирани с червени кръгчета на снимка 1. Фара се държи само от тези два болта и една ябълка, която е в най-външната част на фара - към калника, снимка 2. Хващате фара и с леки въртеливи движения, го измъквате от леглото на ябълката. Фара вече е махнат.2. Прехвърляне на машинката за ел. регулиране.На стария фар махате капачката на дългите и завътате машинката (снимка 3) по посока на часовниковата стрелка до положението на снимка 4. След това издърпвате моторчето. То се държи към една пласмаса чрез ябълка, така че ще трябва малко сила да приложите Моторчето излиза заедно с една пружина. Снимка 5 и 6. Слагате машинката на новия фар, като имате предвид, че трябва да придърпате пласмасата назад за да може да щракне ябълката на моторчето.3. Преправяне на инсталацията за габарита.
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    3. Преправяне на инсталацията за габарита.Както казахме, на новите фарове габарита е под мигача, а не е при късите. На новите фарове има отделна букса, която е за габарита и по форма е същата като за мигачите, така че най-добре да си намерите такава букса и да я свържете нея. Тъй като аз нямах, си взех кабелни обувки 3 mm и ползвах тях. Преди това трябва да намерите кабелите за габаритите и да ги разклоните/удължите към новия куплунг. Точно до ел. моторчето е буксата, която е за дълги, къси и габарити. На стария фар има 4 крачета. 1 е маса, а 3 е за габарита, снимка 7. На новия фар краче 3 липсва, снимка 8. На инсталацията на колата трябва да прекъснете тези жички и да ги разклоните към габаритите. На десния фар те са с черен и жълто-червен цвят, на левия бяха с някакъв друг, не помня вече, но беше черен и пак някакъв кабел с два цвята. За удължаването реших да ползвам кабелни обувки. Прекъснах кабелите и на единия сложих мъжка. На кабела към буксата сложих мъжката, като към нея освен кабела към буксата е хванат и допълнителния кабел към габарита. Върху кабелните обувки сложих термо шлаух, за да не даде нещо на късо. Снимките, на които може да видите как е станало са 9, 10, 11 и 12. От другата страна на удълженито за габаритите сложих кабелни обуви 3 mm, които идеално влизат в крачетата на буксата, снимка 13. И на тях сложих по един термо шлаух за да не се допрат, снимка 14. След това сложих фара и сглобих всичко, и опааа - изненада. Вместо късите светят дългите и обратно Незнам дали на Marea по начало са разменени или дали тези фарове са така. Затова отиваме на точка 44. Тук най-лесното и прилично за което се сетихме е - махнахме тази букса от снимка 7/8 и от там разменихме кабелите за дългите и късите. Така минахме без рязане и преправяне на инсталацията 5. Като сглобим всичко получаваме резултата на снимки 15, 16 и 17
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Ето крайния резултат.
      Прикачени файлове
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        Много готино се е получило
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Браво колега много яко се е получило.
          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

          Коментар


            #6
            Искам да споделя малко забележки относно регулирането. Десния фар има врътка за регулиране, която работи перфектно. На левия обаче колкото и да въртя нищо не става. Регулирах ги от врътките на моторчетата и късите станаха добре, само трябва още малко да ги вдигна. Лошото е че дългата светлина на левия свети много надолу, даже под късата. Мисля си да не съм прецакал аз нещо като слагах ел. машинките. Тия дни ще разглобя пак да видя какво може да се направи.
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #7
              дългите няма какво да ги направишна тези лупи вече само един ксенон им липсва
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                дългите няма какво да ги направишна тези лупи вече само един ксенон им липсва
                Их изпревари ме.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Дааа и аз това си мисля - само че ще е другия месец
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    Ксенони

                    Само да споделя, че вчера ми откраднаха двата фара ... явно заради ксеноните.В момента Бравата е много безочлива.
                    1998 Фиат Брава 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Искам да попитам колегата , vsd дали знае коя марка е по-добре?И от къде е по-добре да си ги взема?

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте на всички,аз съм малко нов и не знам дали ще задам въпроса в правилната тема.Та искам да ви попитам някой има ли представа колко струват фаровете с лупа за Брава и от къде могат да се намерят?
                        Fiat Brava 1.8 16V GT

                        Коментар


                          #13
                          niko09 написа:
                          Здравейте на всички,аз съм малко нов и не знам дали ще задам въпроса в правилната тема.Та искам да ви попитам някой има ли представа колко струват фаровете с лупа за Брава и от къде могат да се намерят?
                          нов ДЕПО е от 85 до 120 лв. - зависи къде го намирашнов Валео е около 300 лв. май ...2-ра ръка Валео е около 80 до 100 лв но може да е с доста нагорял рефлектор .

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря за отговора колега,Депо е добър избор имайки предвид цената на истинското Валео :D
                            Fiat Brava 1.8 16V GT

                            Коментар


                              #15
                              niko09 написа:
                              Благодаря за отговора колега,Депо е добър избор имайки предвид цената на истинското Валео :D
                              бях с две лупи ДЕПО , смених ги със стари ВАЛЕО,бяха много малко по-добре,НО след рециклиране на рефлекторите станаха МНОГО ДОБРЕ

                              Коментар

                              Working...
                              X