Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ изпотиха се стъклата (не за консултация)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ изпотиха се стъклата (не за консултация)

    За има-няма 6000 км филтъра за климатика изглежда все едно в/у него е изсипвана торба с боклуци, толкова е черен. Реших днес да се разходя и да си взема нов. Отидох до там откъдето го взех предния - някой от магазините по черни връх. Отивам и влизам в първия магазин, питам - нямат. Втория магазин - имат, но за днес не може и ме питат дали го искам за днес. В третия магазин - 39 лева! Викам "Ти нормален ли си бе баце, за тия пари 2 ще си взема, и ще ми останат". Онзи вика "Еми немско качество..." - "Бе кво ти немско качество бе, в 3 парчета хартия с определена форма.. аз ако ти давам по 40 лева на всеки 5000 км за тоя филтър, ебаси и колата златна, ае...." И така карам си към околомръсното, и случайно фиксирах още един магазин, там имали няква измислена марка, по 12 лева, ама не в момента, а евентуално другата седмица. Черта.... От там по околвръстното реших да ида до ХИТ и да си взема силиконова четка за след автомивка. отидох, взех си , и после през бриколажа да видя дали има габарити-диоди - е, няма. От там реших че ТН на оборище е мястото на което трябваше да отида още сутринта за филтър. Отивам - затворено. Теглих една и потеглих към александър ауто на васил левски. Затворено. От там - към козлодуй. Там също искаха да ми пробутат МАН , за 35 лева. Поздравихме се наум, и към Цар симеон. МАгазините за итал. части - затворени, но пък всички магазини за части на ВАГ работеха. Това е друга тема де.. И гледам на едно малко магазинче пише Ланчия отпред, влизам и викам "Дай филтър за климатика за Брава" и хоп! Веднага се яви! 15 лева, без марка, без надписи, без посока за въздуха.... викам дай още 1! 30 кинта назад. Сложих го а стария веднага изхвърлих. Започна да вали. Вали си , вали си, аз си карам на климатик и на LO и по едно време стъклото леко почна да се замъглява. Бафмаамудееба, ко стана ся? И тук най-странното:Усилвам духането - изпотяването се увеличава. Спирам климатика - намалява. Затварям си клапата, намалява още повече. Пускам климатика - пак се изпотява. Противно на всички закони, р’зир’ш ли... Пипам по стъклото - не е мазно, само вода. Не смърдеше гадно... Сега ще пробвам да обърна филтъра , белким има няква посока, и съм я сгрешил, а утре ще я кача на една естакада, да видя да не би дренажа на климатика да е запушен. Аман от тия фабрично-дефектни коли!

    #2
    Е то поне климатика ти работи. Аз моя го правя вече 2 лета(това ми е третото от както имам колата) и сега пак не бачка. Къса се една тръба и....
    Fiat Punto 1.7TD

    Коментар

    Working...
    X