Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.7TD - самообезвъздушаване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.7TD - самообезвъздушаване

    Колата е Punto 1.7TD 97-ма... Охладштелната система самообезвъздушава ли се?
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Да колега сама се обезвъздушава. Но.... наливаш антифриза, палиш, чакаш да включи вентилатора и двете скорости и гасиш. След около 10-15 мин ( да изтине малко, че може да ти изгори очите) отваряш и доливаш. На другия ден пак виж колко е течноста, но не превишаваи макса че ще си искара излишното сама. Поздрави
    Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
    ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

    Коментар


      #3
      Без да искам съм направил процедурата, която описваш. Правих присадката на термостата от Рено 5 и изтече антифриза от разширителния съд и оля радиатор, перка и т.н. Чакайки да загрее колата да видя дали ще отвори термостата по едно време зе да пуши. Леко се притесних но се оказа изпаряващата се вода/антифриз който бях разлял. Пуснах капака. След малко се включи перката на втора степен и избълва пара напред. Чак притесних кибиците от съседната пейка. Проверявайки течноста от разширителния съд се оказа, че е дръпнала около литър. Долях до максимума...
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        bogidar написа:
        Без да искам съм направил процедурата, която описваш. Правих присадката на термостата от Рено 5 и изтече антифриза от разширителния съд и оля радиатор, перка и т.н. Чакайки да загрее колата да видя дали ще отвори термостата по едно време зе да пуши. Леко се притесних но се оказа изпаряващата се вода/антифриз който бях разлял. Пуснах капака. След малко се включи перката на втора степен и избълва пара напред. Чак притесних кибиците от съседната пейка. Проверявайки течноста от разширителния съд се оказа, че е дръпнала около литър. Долях до максимума...
        Не се сдържах колега.Стана ми много смешно Важното е,че си разрешил проблема.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар

        Working...
        X