Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормално ли е според Вас?Радиатор на Пунто мн загрява.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормално ли е според Вас?Радиатор на Пунто мн загрява.

    Колата е Пунто 1.1 55S.Карам я от скоро и това е ,че като движи на дълъг път се вкл. перката-това го виждам по един диод вързан към нея.Почти не изключва,или много рядко.Като влезе в градско ми се струва че работи нормално т.е включва и изключва периодично.Опитах вчера да спра на магистралата и да видя дали върти,но докато отбия скоростта и сляза тя спира-така няколко пъти пробвах.Има ли някой наблюдение по този въпрос?Според мен е по логично да загрява повече в града,а не извън него.На какво може да се дължи?Иначе и парното работи добре,обезвъздушена е.

    #2
    Re: Нормално ли е според Вас?Радиатор на Пунто мн загрява.

    leone написа:
    Колата е Пунто 1.1 55S.Карам я от скоро и това е ,че като движи на дълъг път се вкл. перката-това го виждам по един диод вързан към нея.Почти не изключва,или много рядко.Като влезе в градско ми се струва че работи нормално т.е включва и изключва периодично.Опитах вчера да спра на магистралата и да видя дали върти,но докато отбия скоростта и сляза тя спира-така няколко пъти пробвах.Има ли някой наблюдение по този въпрос?Според мен е по логично да загрява повече в града,а не извън него.На какво може да се дължи?Иначе и парното работи добре,обезвъздушена е.
    според мен колега ако си я настъпвал на почти макс скорост е нормално това, ако си я карал до 100км час май не е нормално, но щом в града не загрява значи всичко трябва да е ок по колата абе карай и се кефи :D
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      абсолютно ненормално е извънграда перката да работи постояннодаже бих казал, че освен ако не изкачваш наклон не трябва изобщо да се включвавероятни причини - водна помпа, запушен радиатор
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Не разбрах по какво съдиш,че перката се върти постоянно на извънградско?
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          абе да не се върти от вятъра и да генерира,колко му трябва на един светодиод да светне :D
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            dan4o написа:
            абе да не се върти от вятъра и да генерира,колко му трябва на един светодиод да светне :D
            Точно това става сигурен съм.при висока скорост почва да се върти и постояннотоковия двигател действа като генератор, изклучен е от релето и цялото напрежение пада на диода.Иначе е абсолютно нелогично, ако е водна помпа или радиатор в града ще загрее повече
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              infineon написа:
              Иначе е абсолютно нелогично, ако е водна помпа или радиатор в града ще загрее повече
              понякога се случват нелогични нещаи двата варианта са възможнипри натоварване двигателя отделя доста топлина, както и това че перката може да се върти от потока въздух...това Пунто май няма показание на температурата?
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                infineon написа:
                dan4o написа:
                абе да не се върти от вятъра и да генерира,колко му трябва на един светодиод да светне :D
                Точно това става сигурен съм.при висока скорост почва да се върти и постояннотоковия двигател действа като генератор, изклучен е от релето и цялото напрежение пада на диода.Иначе е абсолютно нелогично, ако е водна помпа или радиатор в града ще загрее повече
                Абе вие хубаво произведохте ток, ама защо имам странното усещане че този диод е лампата за прегряла кола. Колегата е посочил че колата е пунто 1,1S, което е в 99% от случаите без стрелка на температурата. А дали върти мисля че лесно може да се разбере - тя се чува. Но пък е и много нелогично това в града да не работи, да работи в движение на дълъг път и като спреш да спира и тя. При загряла кола ако спреш - тя продължава да върти около 1-2 минути докато оглади радиатора.
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  !

                  Наистина няма стрелка,а една лампичка която светне ли и вече си заминал-от опит го знам.Лампичката по която съдя е един диод изкаран вътре и свързан към датчика включващ перката.Иначе това с въртенето от вятъра ми се струва логично.Иначе по шума не се разбира защото като карам със 100 не я усещам.Май ще трябва друг чалъм за да видя дали е включена наистина или е лъжлива история.

                  Коментар


                    #10
                    сигурно нямаш оборотомер....казваш че по магистрала ти се включва перката... ами с над 120 км. в час си винаги в червеното на оборотомера при това положение при мен температурата се качва към 94-96 градуса и е нормално да включва перката... термостата включва при 92 градуса...п.п. не му вади душицата на туй пунто... карай го да 100 - 110 км. ч.
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      !

                      Наистина няма оборотомер.Сега съм взел един датчик за вода от лада-казаха че са еднаква резба.Ще сложа стрелкови уред вътре пак от лада ,та поне да имам представа какво става.С тая лампа е мн тъпо измислено.

                      Коментар


                        #12
                        Сега съм взел един датчик за вода от лада-казаха че са еднаква резба.Ще сложа стрелкови уред вътре пак от лада ,та поне да имам представа какво става.С тая лампа е мн тъпо измислено.
                        става, става... аз съм така...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар

                        Working...
                        X