Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В механата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Развод ми дайСтоим със теб на кръгла масав едно квартално кафене -ти член на Партията наша,а аз на СДС.Но не в това е днес проблемаи моят повод за развод -аз просто вече нямам време -остана ми половин живот.Припев:Развод ми дай, развод ми дайи повече не ме мъчи.Вземи панелите, трабанта,но въздухът ми остави.Развод ми дай, развод ми дайи повече не ме мъчи.Вземи панелите, трабанта,но въздухът ми остави.Кокетна си сега, флиртуваши искаш брака да спасим,но аз си зная колко струвашпод тази маска и без грим.Познавам всяка твоя дума,характера ти зъл и диви мисля, че е цяло чудокак в този брак останах жив.Припев: х 2http://vbox7.com/play:4ce34b92
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #62
      Песен за животнитеБезкрайни, безкрайни са зимитеИ с мъжественост недей да се хвалитеМлъкват птиците, запея ли халитеИ по покрива вий ако минетеЩе чуете плач във коминитеДо кюмбето, със огън залятотоЗъзнат, зъзнат мечтите за лятотоНе довиждане, сбогом си взимайтеБезкрайни, безкрайни са зимитеИ във нас коленичат в миг робитеНашата същност се слива с микробитеНе довиждане, сбогом си взимайтеБезкрайни, безкрайни са зимитеВ колко много неща сме обвързаниИ все бързаме - нанякъде бързамеВ миг на наивност тръгваме босиКъм свои открития и чужди въпросиНо не забравяме никога колкоЩе ни платят за всяка болкаКрачим по тръните на стари нормиАх, колко приятно е да сме непокорниОрдени, власт, пари, целувкиИ се връщаме пак при своите обувкиНий сме истински животни - примитивни, допотопниНямаме образование, нито титли, нито званияРазни същества човешки ни приписват своите грешкиТе грешат от наше име, ний възпитано мълчимеНека да ни обвиняват, стига по-добри да ставатНий сме истински животни - примитивни, допотопниОхлюв охлюв не обижда, плъх на плъха не завиждаКърт на кърт не се надсмива, жаба жаба не убиваНий сме истински животни - примитивни, допотопниНий животни сме, обаче, няма между нас палачи
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #63
        Неам нерви - Милена Ходиме голи, ходиме боси,вятър студен към ушите ни носи,слухове разни и грозни въпроси,за милионери и командоси.Неам нерви...ох неам нерви... Нямаме хляб да хапнем дори,знаем кой гений от това ни лиши,празни щандове и празни градини,хвалежи безкрайни от много години.Припев: Неам нерви! /4Всеки разправя: "Другари, другарки",а в душата е скрил хилядарки."Няма два лева в народната банка",лъже мръсника - преяжда с луканка!Припев: Неам нерви! /4Не спирайте тока, че това ни разби!Цялата система ще трябва да се промени!Нека не живеем вече в немотия,че всички ни се смеят на нашта простотия.Припев: Неам нерви! /4
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #64
          НЕ СМЕ НАРОД Не сме народ, не сме народ, а мърша, хора, дето нищо не щат да вършат. Всичко тежко, всичко мъчно е за нас! "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас. И не знаем, не можеме, не щеме да работим за себе си със време. Само знаем и можеме, и щеме един други злобно да се ядеме... Помежду си лихи, буйни, топорни, пред други сме тихи, мирни, покорни... Все нас тъпчат кой отдето завърне, щот сме туткун, щото не сме кадърни... Всякой вика "Яман ни е нам хала!" - а всякому мерамът е развала... Не сме народ! Не сме народ, а мърша, пак ще кажа и с това ще да свърша. 1875П.Р. Славейков
          Manowar - Татко
          Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
          Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
          Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
          Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

          Коментар


            #65
            Евала ,че подновихте темата та пак да я прочетем от началото . Боже ,колко много истина има във всичко написано .От ученическите години си спомням думите на моя хазаин той беше на 85години , защо в тогавашно /считайте 1960г/ време няма такива поети като Ботев, Смирненски , Вапцаров да повтаря думите на унгарския поет Шандор Петьофи , че НЕГОДОВАНИЕТО РАЖДА СТИХЪТ. През социализма и сега поетите са задоволени със всичко и няма как да напишат нещо впечетляващо . :D А сега ще ва поизпитам малко ще познаете от кое стихотворение и от кого е написан следния стих :Земята на Ботев и Левски отново е робска земя ,Балканът с хайдушките песни отново размирно запя.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #66
              В България ли си роден,живейш ли в българската тиняс две работи бъди снабден -къс ум и жажда ненаситна! Че Бог те е създал от кал -туй само винаги помни;нечист парцал и чист парцал -парцал е все - туй разбери! В борбите, в злостните сплетниспоред времето се владей -бъди лисица, вълк бъди,яж, пий, от хорски пот живей! В добри съвети скъп бъдии правото икономисвай,да не те ездят - ти езди,отзад нападай - но надвивай! И някого ако съзрешв калта потънал да охти,вместо ръка да му простреш,върху главата му стъпи! Не можеш ли осъществитоз хубав план - тогази беж!Почтен човек за да живейш,в далечен някой край върви! Кога напущаш родний ад,на границата се измий -да не би да се заразиот българщина чуждий свят! Стоян Михайловски,,Подражание

              Коментар


                #67
                коцев написа:
                Евала ,че подновихте темата та пак да я прочетем от началото . Боже ,колко много истина има във всичко написано .От ученическите години си спомням думите на моя хазаин той беше на 85години , защо в тогавашно /считайте 1960г/ време няма такива поети като Ботев, Смирненски , Вапцаров да повтаря думите на унгарския поет Шандор Петьофи , че НЕГОДОВАНИЕТО РАЖДА СТИХЪТ. През социализма и сега поетите са задоволени със всичко и няма как да напишат нещо впечетляващо . :D А сега ще ва поизпитам малко ще познаете от кое стихотворение и от кого е написан следния стих :Земята на Ботев и Левски отново е робска земя ,Балканът с хайдушките песни отново размирно запя.
                Чавдарци,ама не се сещам от кого.
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #68
                  Браво ! Има участник познал резултата . :D Стихотворението е Чавдарци с автор партизанинът Христо Ив Кърпачев . Кой люби народа поробени пази завета велик ,завета на Левски бунтовен при нас нека дойде войник.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #69
                    Обесването на Васил ЛевскиО, майко моя, родино мила,защо тъй жално, тъй милно плачеш?Гарване, и ти, птицо проклета,на чий гроб там тъй грозно грачеш ?Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,затуй, че ти си черна робиня,затуй, че твоят свещен глас, майко,е глас без помощ, глас във пустиня.Плачи! Там близо край град Софиястърчи, аз видях, черно бесило,и твой един син, Българийо,виси на него със страшна сила.Гарванът грачи грозно, зловещо,псета и вълци вият в полята,старци се молят богу горещо,жените плачат, пищят децата.Зимата пее свойта зла песен,вихрове гонят тръни в полето,и студ, и мраз, и плач без надежданавяват на теб скръб на сърцето."Обесването на Васил Левски" е последната песен на Ботев. Създадена е вероятно към края на 1875 г., защото не е включена в "Песни и стихотворения". Напечатана е в "Календар за 1876 година" под образа на Васил Левски.Дякон Васил Левски О, Майко моя, родино света! Защо тъй горко, тъй скробно плачеш? Гарване и ти, птицо проклета, над чий там гроб тъй грозно грачеш? О, зная, зная, ти плачеш, майко, затуй, че ти си черна робиня; затуй, че твоят свещен глас, майко, е глас без помощ, глас във пустиня! Плачи! Там близо до град София вида аз стърчи черно бесило. И твоят един син, Българио, виси на него... Със страшна сила. Зимата пее свойта зла песен. Вихрове гонят тръни в полето и студ, и мраз - плач безнадежден! Навяват на теб, теб на сърцето! Гарванът грачи грозно, зловещо, псета и вълци вият в мъглата; старци са богу молат горещо, жените плачат, пищат децата! Умря той вече! Юнашка сила твойте тиране скриха в земята! О, майко моя, родино мила, плачи за него, кълни съдбата! Това е първият вариант на стихотворението "Обесването на Васил Левски". Публикуван е във в. "България", г. I, бр. 22 от 12 август 1876 г. Окончателният вариант на стихотворението е излязъл в "Календар за 1876 година" под образа на Васил Левски, а след това е публикуван е в "Съчинения на Христо Ботйов" под ред. на Захари Стоянов, С., 1888, с. 43.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #70
                      Земя като една човешка длан...Но по-голяма ти не си ми нужна,Щастлив съм аз, че твойта кръв е южна,че е от кремък твоят стар Балкан.Какво, че виха вълци и чакалииз твоите полета и гори?С онез, които бяха с теб добри,ти бе добра, но злите не пожали.Земя, като една човешка длан...Но счупи се във тази длан суровастакана с византийската отроваи кървавия турски ятaгян.Търговци на тютюн и кръв човешкапродаваха на дребно твойта пръст,но паднаха под теб с пречупен кръст,че беше малка ти, но беше тежка.И стана чудо: смертю смерт поправ,усмихнаха се чардаклии къщии заплющяха знамена могъщи,и път се ширна - радостен и прав.Сега цъфтиш! Набъбва черноземапод ласкавите български ръце,дъхти на здравец твоето лицеи нова песен вятърът подемаЗемя, като една човешка длан...Но ти за мен си цяло мироздание,че аз те меря не на разстояние,а с обич, от която съм пиян!
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #71
                        kiro_of_the_day написа:
                        ...И стана чудо: смертю смерт поправ,...
                        Кире, кво ти стана?!?Да не си станал ремсист?!?

                        Коментар


                          #72
                          Immortal написа:
                          kiro_of_the_day написа:
                          ...И стана чудо: смертю смерт поправ,...
                          Кире, кво ти стана?!?Да не си станал ремсист?!?
                          Алкохола май е в повече... Справка и заглавието на темата...Ремсист или расист... всьо таки... Вих само красотата на израза: смертю смерт поправ!
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #73
                            Още малко от Вапцаров ПИСМО Адрес: Сеньора Франческа Лаборе ХУЕСКА Майко, Фернандес убит! Фернандес зарит в земята! Фернандес го няма днес! Фернандес лежи в полята пред стените на Мадрид. Той бе толкова добър, те защо ми го убиха? И след неговата смърт боят им нима ще стихне? Майко, само теб една мойта скръб да кажа мога. Знаеш как е през война, колко са сълзите много. - Взреш се в нечии очи и утеха в тях подириш, ала скръб и там горчи и сълзи, сълзи напират... Може би е брат умрел, може би любим е паднал, може би един шрапнел е отнел прекрасна младост. Може би сега и тя като мен напразно чака, ала влажната земя го държи в прегръдка яка... Майко, ти не го кори, че отиде да се бие. Фернандес бе прав, дори мисля, че грешиме ние. - Само той от нас прозре истина една в живота - по-добре е да умреш, вместо да живееш скотски. Хляб си имахме. Един бе достатъчен за двама. Но за бъдещия син щеше ли да стигне, мамо? После има друго. То някак мъчно се разбира. Тръгват. Бият се. Защо? Само хлябът ли ги сбира? Днес погребваха стоте, дето ги зари блиндажа. Аз с очите си видех, но не мога да разкажа колко странно бе това, колко чудно бе за мене, как във нова светлина бяха хората огрени. Аз видях, видях за миг през дъските на ковчега, през ковчежните дъски те ръцете си протегат. Те се сливат в свойта смърт, във един човек се сливат и в очите им горят пламъци на смърт щастлива... Изведнъж разбрах, че той все пак трябваше да иде. Милият, загина в бой и не ще го вече видя. Майко, Фернандес убит! Фернандес го няма, мамо! Фернандес лежи зарит! Поплачи за младостта му. Но пред стария мълчи! - Тази скръб ще го разнищи. Скрито нейде поплачи и не казвай нищо, нищо... Ако някой разбере, ако някак той усети, ти кажи, че сме добре и очакваме детето. Ти кажи му: "Долорес детски приказки се учи. И те питат с Фернандес внук ли искаш, или внучка." Друго да ти пиша, пак скръб ще бъде, майко моя. С поздрав: твоя дъщеря Долорес Мария Гойя.

                            Коментар


                              #74
                              Христо БотевЕЛЕГИЯ Кажи ми, кажи, бедний народе, кой те в таз рабска люлка люлее? Тоз ли, що спасителят прободе на кръстът нявга зверски в ребрата, или тоз, що толкоз годин ти пее: "Търпи, и ще си спасиш душата?!" Той ли, ил някой негов наместник, син на Лойола и брат на Юда, предател верен и жив предвестник на нови тегла за сиромаси, нов кърджалия в нова полуда, кой продал брата, убил баща си?! Той ли? - кажи ми. Мълчи народа! Глухо и страшно гърмят окови, не чуй се от тях глас за свобода: намръщен само с глава той сочи на сган избрана - рояк скотове, в сюртуци, в реси и слепци с очи. Сочи народът, и пот от чело кървав се лее над камък гробен; кръстът е забит във живо тело, ръжда разяда глозгани кости, смок е засмукал живот народен, смучат го наши и чужди гости! А бедният роб търпи и ние без срам, без укор, броиме време, откак е в хомот нашата шия, откак окови влачи народа, броим и с вяра в туй скотско племе чакаме и ний ред за свобода! Речник: с ю р т у к - горна мъжка дреха р е с и` - мн. число от расо Стихотворението е публикувано за първи път във в. "Свобода" през 1870 г. п.п. Е как няма да искат да го изхвърлят от учебниците... Христо Ботьов е трън в задника на управляващи независимо какви и кога...Вече Деян го е пускал, но не е лошо да се припомня от време на време...
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #75
                                НРАВСТВЕНИ БЪДЕТЕ...Нравствени бъдете,мили господа,от скандал вардетепростата среда.нравите крепетеза форма поне,в данцът си шъпнете,на сцената не!Сичко се прощава,но скришом у нас,калта бисер ставакога няма глас. Чашата е цялапълна с мръсота;отвън поне бяланека бъде тя! Нравствени бъдете,мили господа,от скандал пазетепростата среда!Иван ВазовПловдив 1882
                                Manowar - Татко
                                Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                                Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                                Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                                Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                                Коментар

                                Working...
                                X