Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сложих Selениа GOLD и трака повече

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сложих Selениа GOLD и трака повече

    Смених маслото на Бравото с Селениа Голд, обаче в магазина продавача ме убеждаваше че ми трябвало Селениа 20 К за този двигател и Gold не бил подходящ за 16 в мотор и ми показваше някакви буквички API SM/CF ( това на кутията селениа голд) а трябвало да бъде API SH ( на кутията Selenia 20K ) Аз нали съм си твърдоглав и го накарах да ми даде селениа голд че беше по евтина, смених я сега и ми се струва че двигателя е по шумен от преди особено като се форсира и подрипва леко а преди работеше много гладко.Наистина ли трябва 20К или аз си внушавам че трака повече?Нали и двете са 10w40? Нпкой може ли да ми обясни какво и е по доброто на 20К
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    И аз не знам статиите за маслата са доста объркани навсякъде
    API При нея класификациите са различни за бензиновите и дизеловите двигатели: - За бензиновите, надписа започва със ’S’(означава Service, но можете да го наречете и Spark-plug ignition), следвано от друг код индициращ стандарта. ’SM’ в момента е най-доброто, което наскоро замени ’SL’. ’SH’ може да бъде намерено на най-скъпите масла, и почти всички нови синтетики. То е потенциално доразвитие на ’SG’ маслото, тествано по-стого.
    категория API SH (условно действаща): категорията е утвърдена през 1992 г. В момента категорията е условно действаща и може да бъде сертифицирана само като допълнителна към категории API C (примерно API AF-4/SH). По изисквания съответства на категория ILSAC GF-1, но без задължителното енерго спестяване. ММаслата от категорията са предназначени за бензинови двигатели производство след 1996 г. При провеждане на тестовете за енергоспестяване в зависимост от степента на икономия на гориво се записва API SH/EC и API SH/ECII.
    Селения 20К е SL, тук пише че SM е по-добра, но пък SL е по-скъпа иди и разбери кое е по-добре...http://www.flselenia.ru/static/sel_20k.html
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      мани мани и аз смених със селения голд че преди бях с елф перформанс СТИ който не фигурира в сайта от 2 години а е заменен с СТ пак 10в40 и сутринта тракат за кратко повдигачите и след това каточели трака разпределителния вал който и преди така ми тракаше и сложих ЕЛФ и заспа...а бе да не би тоя голд да не е толкоз голд накрая а? да обясня че тракането продължава докато почне да загрее след това утихва...май 2000 км още и го хвърлям тоя голд
      фиат браво 1.4 12в
      фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

      Коментар


        #4
        Re: Сложих Selениа GOLD и трака повече

        [quote="infineon"]Наистина ли трябва 20К или аз си внушавам, че трака повече?Най-вероятно си внушаваш. Поне при мен няма такъв проблем.2 години карах с 20К, тази сложих Голд - разлика няма абсолютно никаква.Но така е при мен, при теб не знам.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          ако изобщо има проблем, то не е в класа на маслотонай-вероятно си внушаваш20К се води по-доброможе би заради удължения пробег е една от разликитено е факт че препоръчваното масло за този мотор е 20К
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Е само удължения пробег ли му е по доброто? Тоя в магазина кат почна да ме убеждава че двигателя не бил затова масло.Ще ми е интересно ако някой покаже някакви по пълни характериски на разликите или някакъв сравнителен тест
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              една от разликитесравнителен тест не съм срещалпълните характеристики ги има на selenia.com
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Казвам ви аз, че тая смешна Селениа не е за никъде вие не ми вярвате...За мен има само две марки масла - Repsol и Agip

                Коментар


                  #9
                  всички масла са почти еднаквипросто колата ти е за ремонт
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    alvanovo написа:
                    всички масла са почти еднаквипросто колата ти е за ремонт
                    Ти пък.. пепел ти на устата. Направо на основен ремонт ме прати хихиНищо и няма на колата (за сега) Само малко звучи като хмм... трактор
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      PASSARELLA написа:
                      Казвам ви аз, че тая смешна Селениа не е за никъде вие не ми вярвате...За мен има само две марки масла - Repsol и Agip
                      Преди да се обособи като отделна единица Селения е едно от подразделениата на Аджип.

                      Коментар


                        #12
                        PASSARELLA написа:
                        Казвам ви аз, че тая смешна Селениа не е за никъде вие не ми вярвате...За мен има само две марки масла - Repsol и Agip
                        За Репсол те подкрепям напълно
                        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                        Коментар

                        Working...
                        X