Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете радиатора за парното е запушен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете радиатора за парното е запушен

    Забелязах че при ниски обороти на колата парното духа студено, но щом подам газ веднага духва топло понякога се чува като течаща вода ,
    karam fiat 1992 tempra karburator
    0889340995

    #2
    По-скоро не е обезвъздушена системата както трява, пробвай първо да я обезвъздушиш и тогава ако не помогне ново радиаторче.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      ако имаш каква е технологията споделитози пробем ми е на темпратаимам и брава като на снимката но тя го няма, и като загрее темпрата като пусне големия кръг и изхвърля малко вода, не всичката а 100 200 гр
      karam fiat 1992 tempra karburator
      0889340995

      Коментар


        #4
        niki2572 написа:
        ако имаш каква е технологията споделитози пробем ми е на темпратаимам и брава като на снимката но тя го няма, и като загрее темпрата като пусне големия кръг и изхвърля малко вода, не всичката а 100 200 гр
        Ако говориш за технологията на обезвъздушаване :D има пробка отгоре на радиатора, при браво има и някъде на маркуча преди малкия радиатор. Обезвъздушаваш на отворен радиатор или разширителен съд и пробката също, чакаш да загрее да 90 гр.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          имах сходен проблем. наистина се оказа запушване но на много странно място - до компенсаторния съд. от него излизат два маркуча, тънък отгоре, по дебел отдолу. запушването беше там, където малкия влиза в съда. доста го търсих за да го открия. Имаше доста черна маса - като тиня. когата колата е загряла, може да пипнеш тънкия маркуч, ако е студен - там е запушването. Изобщо по маркучите и колко са загряти може да локализираш задръставне - ако това е проблема обаче.

          Коментар


            #6
            Значи колега ще ти дам един съвет ако ти се прави на твоя отговорност На един 12 так се беше запушил и го откачих и му сложих препарат за отпушване на канали и се отпуши. Май М-р Мускуло беше Оставяш го обаче една нощ пълен с препарата и се оправя ако наистина е запушен. Пак малко тъп вариянт но ти си преценяваш . За мен е по-добре от пари за нов
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              незнам моля се да не е гарнитура на глава
              karam fiat 1992 tempra karburator
              0889340995

              Коментар


                #8
                niki2572 написа:
                незнам моля се да не е гарнитура на глава
                моли се колега но вероятноста да е това е много голяма
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Колега, а клапана за парното на какво положение е - на студено или на топло? Ако и в двата случая проблема е идентичен - кранчето за парното ти е останало в полуотворено положение и при вдигане на оборотите принудително се влива топла вода в радиаторчето и от там духва топло.Поздрави!
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #10
                    провери си нивото на антифриза това се получава при ниско ниво и необезвъздушена система или губи антифриз от някъде най вероятно от радиаторчето аз имах същия проблем реши се със смяна с ново радиаторче на парното

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      niki2572 написа:
                      незнам моля се да не е гарнитура на глава
                      моли се колега но вероятноста да е това е много голяма
                      Моето Tipo имаше подобни симптоми преди да умре /гарнитура на главата/ внезапно Дано при теб да става дума за друг случай, но провери всичко по охладителната система, защото при мен се държа доста дълго по тоя начин преди да издъхне. Все си мисля, че ако бях взел мерки преждивременно нямаше да се стиген до това.
                      Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

                      Коментар

                      Working...
                      X