Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за термостат на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аха ясно значи моя хеликоптер е първа степен на перката при спрян климатик понеже до 3/4 от цялата скала никога не съм въждал мойта кола с такава температура максимум до малко на д средата и хоп перката и после на средата и дотам еее... и сега това което излиза за изванградското малко над чертичката преди средата.,а иначе за климатика не знаех за тази работа на перката и не съм я следил ама утре ще я тествам и ще пиша какъв е резултата
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    Коментар


      #17
      Малко офф може и да не е тука раздела но да попитам значи казаха ми като паля колата първо да изчакам да угаснат лампичките за абс инжекционан и еър бега които гаснат при мен за около 1-2 сек да изчакам не6то като моторче което се чува при мене о6те 1-2 секунди след гаснетето на лампите и тогава да паля.Така ли е в действителност или няма значение кога я паля.А и един друг вапрос като я изпусна и угасне лампата на инжекциона светва и не изгасва докато не запаля колата отново,трябва ли да връшам ключа в начално положение или директно мога да паля без да имам притеснения че ще прецакам нещо
      Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

      Коментар


        #18
        Направих опитите и значи:пускам климатроника при студена кола и след 1-2 минути се включва перката бавно и се варти 2-3 секунди и веднага се пуска степен 2 на вентилатора върти 4-5 секунди и спира,след 10-15 секунди пак първа степен за 2-3 секунди следва 2 степен за 4-5секунди и пак угасва пак пауза и отново същата процедура прави го постоянно докато не изгасне климатика.При спрял климатик колата я загрях до средата и малко над средата се пусна 1-ва степен на вентилатора за около 20 секунди свали температурата на средата и готово, искам да поясна че температурата на колата в спряло положение не можа да се вдигне малко над средата,т.е вдига се ама се пуска перката и пак отива на средата.Маркуча който постепенно се загряваше заедно с колата бе6е тоя от термостата към радиатора другият от двигатела към радиатора си беше хладен.А между другото термостата е BEHR те заводски ки си идват фиатите с такъв или е сменяван?Така според мойте наблюдения и четения тук мисля че всичко си е ок макар че ми се струва малко странно изванградско да падне температурата с 8-9 градуса ама засега май няма да сменям нищо.
        Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

        Коментар


          #19
          това с климатика ми се струва малко странно...тръгване...спиранепоне знаеш степените веченай-вероятно няма проблем с термостатаможе би е с по-ниска температура на отварянеи колата ти на дълъг път държи 82-3-4 оСкарай и си свиркай
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар

          Working...
          X