Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо все на мен ??? И никога повече лЕВ иНС...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо все на мен ??? И никога повече лЕВ иНС...

    Първо да кажа - нарочно съм написал лЕВ иНС по този начин ...Здравейте, както някои от вас знаят преди 1 седмица ми изскочи куче на пътя и го ударих с около 50 км/ч... Счупи ми предната броня и тогава започнаха мъките ... Първо звъня директно на мобилната група - вдига ми една жена в софия и аз се мъча да й обясня къде в Бургас съм ... доста време се мъчих, но накрая успях... След това тя ми вика да извикам КАТ да ми пишат протокол ... (явно с намерението да ми пишат и Акт - не виждам друга причина да викам КАТ да правят оглед, след като и мобилната група идва и е очевидно, че е станало ПТП и е очевидно какво е то...) ... След около 5 минути ми се обажда един мъж от мобилната група и на него също обясних къде съм ... след по-малко от 5 минути пристигнаха ... Всичко наред - направиха огледа, снимаха я и отидоха да видят кучето дали е още там ... Върнаха се и ми казаха последствията - еми не беше много добре кучето - или по-скоро беше по-добре от преди ... Преди да го блъсна беше много зле, омърлушено... сега е на един по-добър свят ... Та казаха ми, че имат да правят друг оглед - направиха ми опис, дадоха ми го и всичко е наред - тръгнаха си ... след около час дойдоха от КАТ ... Аз около 40 минути ги чаках на запален двигател с пуснати фарове и аварийни (защото си нямам доверие на акумулатора)... Но след това реших да сложа отзад триъгълника и да изключа всичко друго ... може би ще питате защо не съм го сложил веднага ? Ами защото бях спрял на 98% извън платното ... може би на 5 см в платното да съм бил ... другата част от колата беше извън него ... Та преместиха господата триъгълника и спряха зад мен - и те в забранената зона... Дойдоха да гледат какво е станало и им казах, че мобилната група от левинс е идвала (те ми казаха да им кажа, защото полицаите по принцип се интересували) - та казах им, а те ми отговориха "Ти на кой си платил каско ? - ??? - На лев инс, нали, а не на КАТ ? - Да - Ами тогава нас какво ни интересува дали са идвали ???" - както и да е ... държах се културно и се съгласявах с тях без да казвам нищо "на въпреки" ... Единия вика - "ми ти какво очакваш като си си кръстил колата Килърчо ???" - ама на шега де Аз му обясних, че сме се събрали към 300 и повече коли - познаваме се само от интернет и това е бил единствения начин да се познаем ... както и да е - взеха ми алкохолна проба и после ми казаха, че ще ми пишат акт - и ще ми взимат 10 точки ... Не разбрах защо, но като го напишеха щях да проверя в закона (в жабката ми е) - по кой член и коя алинея ми пишат акт и ако се наложи да пиша възражения и да обжалвам ... И ми вика - "защо не взе кучето в багажника ? Все пак е последствие от твоите реакции" - което малко ме обиди, защото кучето изскочи на има-няма 10-15 метра пред колата при скорост около 60 км/ч НА МОСТ ... И му отговорих "ами защото спирането на мост е забранено" - той вика "аа, знаеш значи ..." - стори ми се, че не се беше сетил, но както и да е - съгласих се и ми казаха да си отида в колата - отидох и следмалко ме извикаха със следните думи: "ако беше някое разстройство - щяхме да ти пишем акт, но понеже си млад шофьор и гледам, че си културно момче - няма да ти пишем акт - това ти е протокола" - между другото на протокола участник 1 е бездомно куче, а участник 2 - аз :D Даже после полицая ми вика "ще те кача във vbox-a" - едвам се сдържах да не избухна в смях :D:D:D Както и да е - отивам веднага в лев-in - казват ми, че ще трябва да доплатя малко за боята, защото имала забележки при маркирането - викам "еми щом трябва ще доплатя, предполагам няма да е много" - когато си застраховах колата имаше на 2 места олющена боя на предната броня, но не-повече от 5 на 5 см - две такива ... - "ами не знам, като ни дадат цена от сервиза ще го сметнем, но сигурно не-повече от 30-40 лв..." - малко се подразних, защото тези олющени места не струват 30-40 лв и им казах "е добре - тогава боядисайте ми бронята и оставете тези места, където е била олющена небоядисани!" - Тая от левинс първо малко шах, ама после вика "е не може така, тя трябва цялата да се боядиса" - а аз го знам това, казах го само, защото не бяха прави ... Но както и да е, съгласих се и реших да ги платя тези 30-40 лв. със стипендиите, които съм взел втория срок (някъде толкова ми бяха останали точно...) - та питах ги кога ще стане - казаха ми, че нямат такава броня и трябва да поръчат - погледнахме в каталога - обадиха се по телефона и ми казаха, че за 2 дни ще пристигне ... В петък ми звънят и казват, че бронята е готова и трябва да отида да ми погледнат зад нея дали има нещо счупено (като радиатора на климатика иил нещо друго) ... Питах ги дали ще стане в петъка, понеже щях да заминавам следобяда за варна за изпита в ТУ ... в крайна сметка се разбрахме да отида в понеделник ... Отивам аз днес и какво става ... Първо ми казват да оставя колата, за да я огледат ... аз нямам с какво да отида на училище и звъннах на един съученик да мине да ме вземе, понеже съм му на път ... Както и да е - направих класното по английски за 1 час и втория бях свободен - та този втори час същия съученик ме кара там и почва най-интересната част ... Трябвало някой да огледа колата и можело да си я взимам като доплатя ... Тръгнаха да ми смятат колко имам да доплащам ... Говоря аз с няколко човека по телефона и се връщам - обявяват ми следното: "Ама вашата броня е с много забележки - цялата е олющена, лакът и се лющи, боята й е много зле - ние не можем да Ви платим за боята, плюс това удара не е нанесъл щети на боята, а е бил на пластмасата, където не е боядисано (бронята ми е цяла само за сведение, просто е боядисана отстрани синя, а в средата е черна - за по-добра естетика и е много красива така - както всички пунтота) така че не можем да Ви дадем никакви пари за нея..." - Звъня аз на баща ми да дойде да ми донесе пари, че имах само 80 лв в мен, а те ми искаха 100 лв ... Идва той и ми дава 20 лв - отивам - плащам и ще си взимам колата, но понеже баща ми беше с ланчията реших да сложим старата броня в неговата кола - отивам да си взема ключовете и бронята и те ми викат "аа, не можете да си я вземете - иначе трябва да я плащаме..." - Е много се извинявам, ама тва не е коректно - не стига, че им плащам 100 лв за боя (бронята, която те купиха за колата ми струва 80 и кусур лв.) - можех да си я купя и сам - целия ремонт от сервиза са им искали 350 лв ... ако бях отишъл при Кафеджиев щеше да ми излезе много по-евтино ... И щяха да го правят приятели - предполагам щяха поне да се стараят, да направят колата както трябва ... Не стига това, ами тея от леф-in не ми дават да си взема старата броня, която за 10-20 лв ще ми я залепят и ще е като нова, та ще мога да я дам дори за 30-40 лв на някой, който е в нужда и не може да си позволи да даде 80-90 ... Е това е супер тъпо ... И това ми се водело пълно автокаско ... съжалявам, но за мен това са 536 лв на вятъра - за тези пари не само щях да си оправя колата, но можех и джанти да си взема и други дреболии ... Защо въобще я оставих в техния сервиз да я правят се чудя сега ... Просто ми иде да ги намеря къде паркират и да им направя всичките коли на нищо... защо съм такъв човек, който не прави такива глупости ??? Само не разбирам защо аз мога винаги да съм коректен към останалите, а те да са некоректни към мен ??? Повече никога Лев Инс !!! и 4те коли са на тази фирма - и 4те се местим ...Та да Ви питам - има още много време, но на коя компания бихте препоръчали да се преместим ? Един приятел е на Виктория и ми каза, че доста добре плащали и то без протоколи за ПТП и т н ... Някой им счупил огледалото - купили ново, боядисали го без думичка ... ударил предната броня - пак така ... а мен с протокол не искат да ми платят ... Баси тъпотията - кажете ми как един ученик с амбиции, който не работи, а учи, за да може да влезе там където иска да плати на тея смотани ку... и педе... там дето си решават на произвола на съдбата кое да платят и кое не ??? (тея 2те жени дето са на бюрата решават на кой колко да платят ...) - е кажете как да не ги нареждам, след като те са толкова некоректни ??? Добре, че родителите ми са добри хора и ми помогнаха да си оправя колата ... иначе нямаше да мога да я взема и да се върна в училище ... да правя контролно естествено ... Просто нямам думи - цяла вечер ми е едно такова тъпо настроението ... Дано поне утре се оправя ... сега даже нямам пари за автомивка да проверя дали поне цвета са уцелили ... Писна ми от глупости ... защо не ми се случи поне 1 нещо наистина хубаво в тоя живот ???дано поне някой е прочел поста до край ...

    #2
    Колега хич да не ти пука, нали си жив и здрав, това е най-важното, сега една броня ще се преживее, но поне вече знаеш - никога в Лев Инс, то не че навсякъде не са така, ама ... просто кое в държавата ни е наред ?
    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

    ...E90..incoming..!!

    Коментар


      #3
      Няма да се ядосваш, приятел, всичките са от кол и въже !! Аз съм в Булстрад и те ми искат протоколи за всяка драскотинка, но в закона има едно такова нещо дето казва, че ако нямаш протокол то трябва да представиш декларация за истиността на случилото се - никъв проблем що декларации съм им писал, докато бях със ситроена... Каското на ситрото беше 200 лв и понеже са копелдаци за 1 година източих от тях 800 лв. А сега на бравока каското е 500 лв пак при тях и преди месец една девойка ми счупи стопа ужили ми бронята и леко зажули калника. Заведох си щетите и не можах да повярвам, че ми дадоха без малко 300 лева. А аз си я оправих за 150 и то перфектно... Но виж чувал съм за т.н. "валутно каско" от Бул Инс. Малко по-скъпо излиза, но плащат по фактури, а не по преценка. Стига, разбира се, колата да не е по-стара от 10 г. Успех !
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        #4
        ...

        Жената беше в Булинс... На бронята на полото имаше малко олющена боя - две петна около 5см диаметър - направиха оглед и след няколко дена и платиха 70лв... Преди две години и тя блъсна един чакал - единия край на бронята беше счупен, един накрайник на хидравличната помпа също се беше откъртил - тогава май и изплатиха към 400-500лв... От тази година е в Армеец - ще видим при тях как е...Аз още не съм правил каско, че ремонт върви в къщи и парите хвърчат като за световно, така че от личен опит не мога да кажа Ама ме е яд, че като ударих картера, ремонта ми излезе 60лв с новото масло и моя труд, а четох някъде, че изплащали към 300лв(някъде из форума го четох това)...
        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

        Коментар


          #5
          Колеги аз днес съм бесен. На държавата, на столична община и на мангалите, които са откраднали капака на една шахта, на релсите на Черни връх и като влязох там какво стана - таса хвръкна, джантата ми се изкриви яко и огромни балони на новата ми гума. Просто такъв удар беше, че мислех, че носача е хвръкнал. Тая дупка я има от 3 дни и я знам ама то за коя дупка по-напред да мислиш да избегнеш? Ебати тъпата държава, ми оградете го поне бе да еба простите ви общинари. Ходил съм в Америка и съм карал там - просто не ти идва на ум, че може да има дупка някъде, забравяш го тоя момент, а тука си като на слалом. Ей в такива моменти я мразя тая проста държава и не мога да си простя, че се върнах в тая мизерия и кочина. Сори за оффтопика. Колега, аз съм на Generali и имах една черта от ключ, около 10 сантиметра, дадоха ми 80 лева за нея, като можех да я оправя и по фактура да ми я изплатят. Ама като знам и майсторите кви са в тая гадна държава, реших да си я карам така.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            В Булстрад не ми искаха протокол като се пукна предното стъкло от изхвърчал камък, но пък задължително трябва да имаш разплащателна банкова сметка, защото пари на ръка не дават. И друго - на място изобщо не можаха да ми кажат колко пари ще ми дадат за стъклото. При за коли над 10г е по оценка, т.е. това стъкло може да го оценят и за 50лв пък ти ако искаш иди в сервиз и си го смени за 900лв. На тях не им пука, те ще ти дадат пари по каталога както е при тях. При коли оценени под 20000лв няма дори маркиране на колата и т.н. глупости. Аз съм с бонус каско, т.е. плащам около 80лв по-малко от обикновеното каско и ако през годината нищо не се случи тея пари не ги доплащам. Доплащам ги само ако стане ПТП и аз съм виновен или ако не е намерен виновния, т.е. за щета на паркинг трябва да ги доплатя.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Наистина неприятна случка,но нали се сещаш,че неможе всички да са доволни-от едни режат на други дават.Аз пък съм си супер доволен от Лев Инс естесвено няма случайни неща,но това е друга тема :D
              RIP Bravo 100 16V
              Audi A4 2.5 TDI

              Коментар


                #8
                spark написа:
                В Булстрад не ми искаха протокол като се пукна предното стъкло от изхвърчал камък, но пък задължително трябва да имаш разплащателна банкова сметка, защото пари на ръка не дават.
                На мен винаги са ми давали кеш. Явно не си мернал опцията "получаване по каса", но я има
                www.CarProfi-BG.com
                Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                Най-атрактивните цени в София!

                Коментар


                  #9
                  има я, но ми казаха, че можело да има разлики ... оставих я да я правят в техния сервиз уж за по-хубаво, а то какво стана ...

                  Коментар


                    #10
                    Всички викат, че от БулИнс били недоволни, пък аз последния път като ползвах "услугите" им бях доволен И за мен остана

                    Коментар


                      #11
                      Колега, съжалявам батка... аз се подмамих по някаква промоция , ама на "Евро Инс".... нищо от оферта не съвпадаше при съставянето на договора...и за това им отказах пълното каско...дори частично не пожелах. А сега като чета - няма и да си направя... в никоя фирма - бал съм ги. Ако не дай си Боже нещо се случи , тогава ще търся начин да се спасявам, ама на такива пладнешки обирджии да им пълня гушите... няма да стане!
                      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                      Коментар


                        #12
                        А защо не се обърнеш към комисията за защита на потребителя. Не че ония сополи не са пуснали връзки и там де, ама знае ли човек.

                        Коментар


                          #13
                          Станалото - станало... нищо не можеш да върнеш. Пий една студена вода и вече ще си имаш едно наум Нали си жив и здрав!
                          Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

                          Коментар


                            #14
                            така е, да ... този случай съм го забравил вече, но не смятам да се върна при тях повече ...

                            Коментар

                            Working...
                            X