Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне на предна броня на Punto.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне на предна броня на Punto.

    Добър вечер колеги,искам да си поработя малко по фаровете, но не мога една крушка да сменя без да се озоря какво остава за по сериозни манипулации. Решението е свалянето на предната броня, но как става това Пунтото е 2002 година
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    #2
    виж сега ...ако искаш само да смениш крушка не ти трябва сваляне на цялата броня...отвиии двата винта (отгоре върху самият фар седят ) и го извади леко напред .мърда можеби с 5-6 см. напред.... достатъчно е . само внимавай когато слагаш крушката да не я счупиш, че е малко трудно вкарването и ... иначе бронята има мисля 3или 4 винта отдолу два отгоре( като отвориш капака) 2-3 на всеки подкалник и 2-3щипки (2 при калниците ). два от винтовете са подсамите подкалници не може да се видятно се напипват ...с евреиски звезди са всички....абе разправияси е .....скоро се ударих ф една бетонена саксия и мисе наложи да я сваля, да опъна че беше сгъната и пак да язакачахубавото е чесе разпъва лесно с 2-3-яки удара отвътре се опъва сама...)) а ако искаш да сваляш фаровете трябва да махнеш бая работи по двигателя намиращи се зад самите фарове

    Коментар


      #3
      Колегата snow е прав, за да свалиш бронята, трябва да свалиш покалниците и да развиеш николко болта (еврейска звезда), на мен ми се наложи да дигна колата на крик, да сваля предните гуми и тогава се отвиват всички болтове, а след това бронята се сваля сама , УСПЕХ , разправия си е, едно 4 часа не ти мърдат
      Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

      My Site

      Коментар

      Working...
      X