Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щях да блъсна човек! (или Нуждата от добри фарове)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Щях да блъсна човек! (или Нуждата от добри фарове)

    Снощи валеше. Прибирам се, и на Т-образното кръстовище на шипченски проход и слатинска, завивам наляво от шипч. към слатина. Трябва да изчакам насрещните за направо. Ама 2 коли ми се видяха твърде голяммо чакане. И се изсилих и преди тях реших да мина. И тамън вече се радвах че съм претаковал поне 1 кола, и гледам ходещо пликче по улицата!!! Някакво момиче пресича в дъжда, с черно яке, черни панталони, бяло пликче откъм мен, демек в лявата ръка. На 6-7 метра пред мен. Не бях с твърде висока скорост, заковах колата на около 1/2 метър пред нея. Може и по-малко да беше. А тя непоколебимо си пресича и не се оглежда. Браво на нея, така се пресича, все пак и е зелено, и трябва другите да я пазят, а не тя да се пази, както и да е. А на дъжда халогенните лампи почти ги няма.Та се чудя - ако бях с други фарове, тип хонг-конгски газоразрядни, дали щях да я видя по-отрано, и да не се налага да спирам екстремно? И също се чудя - ако не беше бялото и пликче, за да го видя, и да спра, дали щях да и счупя само единия крак, или двата + левия си фар? Госпожице, ако четете това - ИЗВИНЕТЕ! Исках да спестя 5 секунди. Какво реално се вижда в дъждовно време с мокри улици, с ксеноновите фарове? Ако съм срещу колата - вижда се много силно, но светлината се отразява по посока на мен, то и халогенните лампи изглеждат много силни , и фаровете страхотни, ако гледаш с/у колата, но не и по посока на нея. Не е ли същото и с ксенона: светлината се отразява от водата и заминава напред, а не се връща?

    #2
    ейййй ма ти си голям сектант !аз мислех че вече си сложил ксеноня при мен има ОГРОМНА разлика точно на мокро !! и точно при отражение от разни ’невидими’ обекти отпредосвен това вече изобщо не се напрягам вечер да гледам къде са дупките - виждат си се отлично.пак повтарям - огромната разлика е на мокро.не се колебай оги , за 105 лв. кво им плащаш?а и видях тука някъде оферта за 120 в БГ и на 5000 K .ако не не си бях зел моя от ХК щях да ида да погледна кви са тия за 120 с гранция - лично мнение

    Коментар


      #3
      Re: Щях да блъсна човек! (или Нуждата от добри фарове)

      ogi28b написа:
      Снощи валеше. Прибирам се, и на Т-образното кръстовище на шипченски проход и слатинска, завивам наляво от шипч. към слатина. Трябва да изчакам насрещните за направо. Ама 2 коли ми се видяха твърде голяммо чакане. И се изсилих и преди тях реших да мина. И тамън вече се радвах че съм претаковал поне 1 кола, и гледам ходещо пликче по улицата!!! Някакво момиче пресича в дъжда, с черно яке, черни панталони, бяло пликче откъм мен, демек в лявата ръка. На 6-7 метра пред мен. Не бях с твърде висока скорост, заковах колата на около 1/2 метър пред нея. Може и по-малко да беше. А тя непоколебимо си пресича и не се оглежда. Браво на нея, така се пресича, все пак и е зелено, и трябва другите да я пазят, а не тя да се пази, както и да е. А на дъжда халогенните лампи почти ги няма.Та се чудя - ако бях с други фарове, тип хонг-конгски газоразрядни, дали щях да я видя по-отрано, и да не се налага да спирам екстремно? И също се чудя - ако не беше бялото и пликче, за да го видя, и да спра, дали щях да и счупя само единия крак, или двата + левия си фар? Госпожице, ако четете това - ИЗВИНЕТЕ! Исках да спестя 5 секунди. Какво реално се вижда в дъждовно време с мокри улици, с ксеноновите фарове? Ако съм срещу колата - вижда се много силно, но светлината се отразява по посока на мен, то и халогенните лампи изглеждат много силни , и фаровете страхотни, ако гледаш с/у колата, но не и по посока на нея. Не е ли същото и с ксенона: светлината се отразява от водата и заминава напред, а не се връща?
      Е точно от теб който твърди ,че фаровете са му добре и изписа стотици мнения за тях ме съм очаквал да се оплаче от светлина и да помисли за ксенон.Е аз ти казвам ,че ксенона на жълтурите си свети и то във всяко време.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        може би есента ще се навия, но сега все още няма начин. Искам да намеря топло-бял цвят на светлината, но не на цена която е 10 % от колата (300-400 лева). Та до есента може и по-добри оферти да има. Ако хонгконгския беше 4300, досега щях да съм си взел най вероятно.

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          ейййй ма ти си голям сектант !аз мислех че вече си сложил ксеноня при мен има ОГРОМНА разлика точно на мокро !! и точно при отражение от разни ’невидими’ обекти отпредосвен това вече изобщо не се напрягам вечер да гледам къде са дупките - виждат си се отлично.пак повтарям - огромната разлика е на мокро.не се колебай оги , за 105 лв. кво им плащаш?а и видях тука някъде оферта за 120 в БГ и на 5000 K .ако не не си бях зел моя от ХК щях да ида да погледна кви са тия за 120 с гранция - лично мнение
          Дай линк към тази оферта за фаровете

          Коментар


            #6
            Аз поръчах хонгконгски H1 8000K, но от друг търговец от eBay-a. Дойдоха за 10-тина дни с DHL. Има всякакви видове лампи и цветове (дори и 4300К). Ако толкова искаш HID не се оправдавай а потърси ... И цената пак беше под 110лв.
            FIAT Punto 55 S
            FIAT Doblo 1.3 Multijet

            Коментар


              #7
              Ей го линка. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24975За този ли става въпрос?
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                daido_juku написа:
                Дай линк към тази оферта за фаровете
                tyson написа:
                Ей го линка. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24975За този ли става въпрос?
                дам за тва говорех .. АМА гледам било без гаранция... то като че ли ХК има гаранция -- като си платиш транспорта и се едно няма ама гледам човека май не е сериозен, не отговаря на запитвания и не е дал тел. за връзка.

                Коментар


                  #9
                  Днеска ми даде.Ще му звънна по-късно и ще пиша тук какво сме се разбрали.Изпитвам известна доза недоверие, но незнам ....все пак ако дойде този ксенон и не работи, аз как да разбера?Искам да кажа, че аз не разбирам от ел. техника и ще ми го връзват други хора, лесно мога да бъда излъган...
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    Преди малко говорих с момчето.Изглежда много свестен пич!Реших да си поръчам, пък каквото стане.Убеди ме, че евентуално ако не светне ще ми го подмени нямало проблем.Това е от мен засега.Понеделник го очаквам.Ще пиша впечатления.Някой ако иска ГСМ-а да каже, ще му го пратя с ЛС.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      може би есента ще се навия, но сега все още няма начин. Искам да намеря топло-бял цвят на светлината, но не на цена която е 10 % от колата (300-400 лева). Та до есента може и по-добри оферти да има. Ако хонгконгския беше 4300, досега щях да съм си взел най вероятно.
                      Колега, не се колебай да си сложиш ксенон, за да няма пак ахххх...Точно заради това невиждане толкова много хора си купиха ксенон от ХК - светят и са евтини.Като ти е толкова за топло-белия ще си купиш само крушки след година.Колеги, няма нищо по-добро от видимостта в тъмното!

                      Коментар


                        #12
                        Супер, всички пишем по темата.... нЕма значение tyson като получиш комплекта, метни едни хубави снимки преди да го монтираш , да видим за какво иде реч, в смисъл какво пише по него, разни ампери, волти, литри, инчове.... Ти колко градуса си поръча? (Не за ракията )

                        Коментар


                          #13
                          E Точно тия дето по тъмно ходят целите в черно супер яко ме плашат..
                          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                          Коментар


                            #14
                            Оги, поръчах 60 градуса Като дойде ще го снимам и ще го сложа тук.Във вторник се очаква да се финализира сделката.
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #15
                              tyson написа:
                              Оги, поръчах 60 градуса Като дойде ще го снимам и ще го сложа тук.Във вторник се очаква да се финализира сделката.
                              не мога да се сдържа ама нали се сещаш че ако 6000К бяха по-добри от 4300К, тогава всички заводски щяха да са с 6000КНО заводските са на 4300К.все пак надали мерцедес, бентли .. и други подобни грешат по въпроса.що не поръчаш едни 4300 К , зимаш ги и идваш в Пд.аз ти давам моя тестван и без грешка 6000К а ти ми даваш 4300 К бонус ти го монтирам :D :P

                              Коментар

                              Working...
                              X