Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хобита - Риболов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ходих в събота на Мартен.Резултатът е попчета и 1 налимче, което пуснах обратно.Общо взето е зле при мене работата
    Прикачени файлове
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #62
      Вчера си свалих един fishing simulator и мога да кажа, че е голяма зарибявка, особено сага както идва забраната
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #63
        Има още 2 седмици до 25 април Това са 4 риболовни излета.Я дай линк
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #64
          tyson написа:
          Има още 2 седмици до 25 април Това са 4 риболовни излета.Я дай линк
          Пиши в Замундата "fishing simulator 2" и дърпай Голяма зарибявка е
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #65
            Някой скоро да е ходил на яз. Копринка да каже как е там хавата?

            Коментар


              #66
              Предвидено е тази година пролетната забрана за риболов да влезе в сила на 15 април и да продължи до 31 май. През миналите няколко години датите на забраната бяха съобразени с почивните дни, но сега не е така. Проектозабраната гласи, че тя ще влезе в сила на 15 април, което се пада вторник, и ще изтече на 31 май, което пък се пада събота. Далеч по-удобно за повечето хора би бил вариантът забраната да влезе в сила с ден по-рано и съответно да изтече ден по-рано, но уви... Стотици хора предпочитат на откриването на риболова да отделят цял уикенд, и ако тази година се настанят край някой водоем, ще се наложи единият ден да не ловят риба... или да ловят с риск да ги глобят за нарушаване на законите. За съжаление забраната за риболов в този й вид не е най-удачното нещо нито за рибите, нито за риболовците. Далеч по-добър би бил усложнен вариант с частични забрани с различни срокове за отделни видове риби и различни водоеми. Например на повечето места щуките отдавна са хвърлили хайвера си и за тях би било разумно да се изтегли забраненият период с месец напред. Подобно е положението и при белите риби. В края на март те правят гнезда за хайвера си и мъжкарите ревниво ги пазят. В този период рибите са много лесно уловими и концентрирани на места. Ако се изловят "пазачите", плевелните риби на бърза ръка излапват хайвера и популацията на рибите намалява драстично. Други топлолюбиви видове продължават да хвърлят хайвер и през юни. Няма как с една обща забрана "и вълкът да е сит, и агнето цяло"... От друга страна, за любителите риболовци е добре това, че са оставени участъци от някои реки за риболов през забраната. Такъв е например участъкът на р. Огоста от моста на с. Громшин до моста на с. Лехчево, както и на река Лом в самия град гр. Лом между двата моста. Останалата част от пролетната проектозабрана гласи: Забранява се уловът на всички видове на есетровите риби в българския участък на река Дунав през периода от 15 април до 15 юни включително; Забраната за улов на карагьоз (дунавска скумрия) в българския участък на река Дунав е през периода от 15 април до 15 май включително. Забранява се уловът на калкан във водите на Черно море през периода от 15 април до 15 юни включително съгласно Регламент 1579/2007. Забранява се уловът на попчета във водите на Черно море през периода от 15 април до 15 май включително.Това е цитат от вестник Стандарт.За жалост забраната е от утре
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #67
                Тая забрана не трябва да е повече от 1 месец- и без това като се изгонят редовните рибари от язовирите- сещате се кои заемат техните места, нали?! Добре поне че свършва малко по- рано- на 1- ви юни. :D
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #68
                  Колега, забраната си е забрана... а на бракониерите не им пречат редовните риболовци... на някои не им пречат дори и горските. Преди около 3-4 години станах свидетел на следната случка:яз.Батак, събота... пълно с редовни рибари + един горски... пристигат 3 огромни джипа с две моторни лодки и един куп яки момчета... изкарват най - демонстративно мрежата - единия край за едната лодка, другия - за другата лодка... и като падна едно обикаляне с тия моторници... всички рибари един след друг започнаха да си прибират скромните такъмчета, горския само дето не се наака от шубе, а тези извадиха сигурно 1 тон риба, както и куп други отпадъци, които накрая на "улова" си сигурно са зарязали на брега.
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #69
                    здравейте колеги в събота ходихме с един колега и още един приятел на тец2 овчарица по принцип ловим винаги на дъно и чакаме за шаран амур и нещо такова все големи риби :D ,стръвта е царевица обаче не щеше да вземе бяхме решили с преспиване да останем и вечерта направихме едната пръчка на дъно на 2кукички и сложихме червен червей и от там тръгна работата смисал почнаха да взимат канални сомчета по 1,5кг и 2,5кг и по малки имаше хванахме едно шаранче1кг и една каракуда към 700гр та стана работата хванахме около 14кг риба та сме доволни общо взето а иначе сомчетата взимат нощно време иначе през деня не щяха да взимата до нас на 150метра имаше едни пичове изтърваха 3 амура по 5,6кг колегата беше до тях и о видя на 3пъти им къса но както и да е ето и линк към снимките които направих http://www.snimka.bg/album.php?album_id=237234

                    Коментар


                      #70
                      Ей, браво, браво. Улова си го бива... Така ми се ходи и на мен, че ме сърби вече навсякъде... ама пуста липса на време...
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #71
                        Браво страхотен излет сте си направили!Благородно завиждам за емоциите.Забелязал съм, че когато си хвърля хайвера рибата, най-много успехи има на торен (земен) червей и бял.Вие какво мислите къде е логиката (ако има такава) ?Тук в Русе, на торен червей излиза бяла риба,сом, шаран.Има информация за извадени такива през този период, а по принцип както всички си знаем шаран се търси на царевица, сом на попово прасе(торен) а бялата рибка на попче...Ще се радвам някой ако се включи с мнение,напоследък все това си мисля То какво ли ми остава с тази забрана ...
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #72
                          Точно преди да забранят сезона 4 поредни дни ходих на Лобош на вливането !На плувка на торен и бял сутрин и привечер каракуди, през деня само червеноперки и чат-пат някой костурИ 4-те дни по 10-15 килограма.Снимките са от последния път, че само от тогава имам http://i.data.bg/08/04/30/930292_ori...30297_orig.jpg :
                          VTS 16V

                          Коментар


                            #73
                            Браво!Благородно ти завиждам..Аз замислям нещо тези дни на платено, но да видим.Ако осъществя някакъв излет ще пиша непременно Айде и НАСЛУКА
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #74
                              tyson написа:
                              Браво!Благородно ти завиждам..Аз замислям нещо тези дни на платено, но да видим.Ако осъществя някакъв излет ще пиша непременно Айде и НАСЛУКА
                              Колега, тия дни два пъти ходя по Русенския край та май ми хареса :D, дай идея къде да се ходи на платено при вас, щото с тази забрана само ги возя такъмите покрай Дунава... И ако рекъл Господ да се позаселя по-трайно в Русе, може един общ излет да направим, че тук при нас рибата отдавна свърши Сега се ходи само за балканка и на едно две места за мряна всичко друго е загуба на време.

                              Коментар


                                #75
                                Хубавите места около Русе, които в момента си заслужават са Босилковци, Ломци и може би Юпер.Ако искаш да си чешеш крастата и Басарбово става, но от там риба не яж.Иначе, по-хубаво място от ДУНАВА не знам, но за него ще трябва да почакаме още
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X