Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хобита - Риболов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рибари здравейте.

    Баща ми има рожденден и излиза в пенсия. Искам да му подаря маркови въдица и макара за риболов на сом, защото последните години бележи успех и като го гледам всичките такъми напоследък ги преориентира в тази посока. Цена общо за въдица и макара около 200 лева, като може и нагоре ако си заслужава и е добро. Тръгнах да чета по рибарски форуми ама много мнения и нещо се е по-обръках. Аз самия разбирам само от риболов на плувка така че ще ми трябва помощ. От четенето разбрах че трябва да е въдица две секции 2 - 2.5 метра с акция (каквото и да означава това) 200-300 . За макари само знам да е по-голяма и да събира с лекота около 150-200 метра 0.45 влакно . Гледам има някакви мултипликатори, изглеждат доста сериозно ама нямам си на идея за какво са точно. Предложете някакви вариянти с възможност за покупка от тука в БГ. Като известни марки Шимано, Даива, ДАМ, Трабуко, Филстар са ми познати. Другите нищо не ми говорят.

    Благодаря.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      Сомът от брега ли го лови или от лодка?
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        От брега лови. Като казвам сом не очаквайте някакви 30-40 килограмови ,.. рекорда му е осем килограмов, като най-често са около 3-5 кила.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          Аз честно казано за сом съм нагласил древна чешка пръчка около 2.4м с още по-древна макара Реле-рекс. Макарата е от типа ако закачиш скала да я изкара. Въпреки, че имам един куп съвременни макари и прътове за сом само с тази ходя. Добра препоръка, а евентуално и такъм може да даде "сапуна" от рибарските форуми.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            Николче, да ти кажа честно, няма ме много в тази област, но цените на марковите такъми са жестоко високи.
            В тези пари мога да препоръчам пръчка и макара, които се водят шаранджийски и са доста здрави.
            Пръчката FL Strategist, макарата FL YF10000. Комплект ще ти дойдат към 170-80 лв., ще ти останат и за влакно.
            Пръчката я има на 3 части и на 2 части, общата й дължина е 4.2 метра и е доволно здрава, както и макарата.
            Последна редакция от M5kov; 15.02.2019, 13:07.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              Николче, тоя номер с мултипликатор и пръчка 2,50 важи само за риболов на кльонк,което значи лодки, парашути и ала бала.
              От брега му трябва пръчка 3,90-4,50 с макара минимум 8000.
              Вземи ми се обади да видим варианти и отстъпки и срок да кажеш за кога ти тряват
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                Благодаря Ви за съветите. Ше ви послушам, наистина му трябва нещо по-леко като за шаран. Вчера поразгледах разни въдици за сом по онлайн магазините, и са ужасно дебели и тежки. Съответно имат еластичност за дръпане на наистина големи риби над 15-20 кила. И никак няма да са удобни за ~5кг .

                Чухме се с колегата Банков, утре сме на пазар
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  Благодарности на Банков за помощта и че задели два часа от уикенда си. Длъжник съм.

                  Взехме:
                  Въдица: Formax Cat Fighter 2.85m
                  Макара: Formax Nevada 7000

                  Мисля че ще е доволен баща ми.
                  00' Bravo 105 JTD

                  Коментар


                    Здравейте и наслука!
                    От няколко дена се оглеждам за надуваема лодка, която да става за река и язовир. Ще ми се който ползва таква да сподели размер, марка, цена и впечатления. Някога имах гумена руска 2.70 дълга и се оглеждам за 2.80 - 3 метра. Като цена до около 650 лв. Дайте идеи за прилична лодка.
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      Миналата година взех една Омега 245 см с твърдо дъно и 2 седалки за 450 лв. Много е стабилна и държи на идиотщини. Къцаме двамата със съседа от нея без ядове, но малко по-дълга ще е по-удобна.
                      Виж тази е на промоция за 550 лв., а и фишинг маркет са официален вносител на марката и няма ядове с гаранцията, която е 5 години>
                      OMEGA - Надуваема гребна лодка с твърдо дъно 270 LST Pro светло сива

                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Омегите са ми един от вариантите, гледам и други украинки.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          Като качество, "екстри" и цена всички са еднакви. Разликата при Омега е 5 годишната гаранция, докато при другите е 2
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            Отчет от неделния излет
                            Аларма в 4:30, пръскане стабилно с Аутан, разходка на кучето. Товарене на багажа в клетата колица и в 5:15 съм на нонстопа за 2 кафета.
                            В 5:41 разтоварих багажа на брега на язовир Карабаша между Плевен и Ловеч, разпънах въдиците, маркирах си място дълбоко около 2.5 метра на 45 метра дистанция и започнах да храня с царевичка и някакви пелети. Обърках захранка за фидерите и намятах въдиците. В 6:20 вече имах първата извадена риба - около 3 кг шаранче.
                            Хванало се на метод фидер с 2 силиконови царевички с аромат на люто и октопод.
                            И след тази риба се спусна страхотно мъртвило над моите въдици. Но пък един пич до мен ги ловеше стабилно с 2 фидер въдици, горе-долу на 15-20 мин имаше риба. По едно време закачи много хубав амур, на който затичах да му асистирам с кепа, но за съжаление рибата се откачи недалеч от брега. Поне я видяхме
                            В 9:30 реших, че няма да оставя нещата така, награбих такъмите и се преместих надясно в дъното на язовира, като се целех в отсрещния бряг, където имаше много надвиснали дървета и сенчести места.
                            Тук дистанцията беше между 80 и 90 метра и точността трябваше да е идеална. Хубавото е, че само веднъж прехвърлих водоема и фидера кацна на голямо отсрешно дърво, но бях скрил куката в захранката и го освободих лесно
                            Намятах въдиците и не след дълго сигнализатора запищя, след малко другия, после третия и така последва голям екшън. По едно време рибите не ме оставяха да седна на стола, все на някоя въдица имаше рън, тъкмо извадя едната, заметна и хайде другата.
                            Много борбени рибки, хич не се даваха, а и това, че сам ги кепчосвах беше много изморително, добре, че един колега от Ловеч ми асистира за някои от по-проблемните риби.
                            Имах много късания, докато не разбрах, че близо до отсрещния бряг имало вдигната метална оградна мрежа, против бракониери :D
                            Сигурно 5-6 пъти късах, но това, че рибите бяха там не ме отказа да продължа да ги търся на същите места
                            Хубавото е, че всичките ми монтажи са с лесно изнизваща се хранилка или метод фидер и са безопасни за рибите при късане.
                            За съжаление не снимах много, защото постоянно бях или омазан със захранка или мокър от рибите, пък и не ми се снимаше, кефа от рибите ми беше достатъчен.
                            Равносметката е около 10 извадени риби между 3 и 5 килограма и 2 се откачиха, като едната може би беше доста по-голям шаран и не знам колко още се оплетоха в корените и в мрежата на отсрещния бряг и скъсаха.
                            Стръвта на всички въдици беше 2 силиконови царевици с кука 4ка curve shank, супер лесен и бърз монтаж, защото се наложи да ги правя на място, но и се оказа много ефективен.
                            Прикачени файлове
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар


                                Поздравления за добрия улов!
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X