Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със заводски Blaupunkt на Punto МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със заводски Blaupunkt на Punto МК2

    Да опитам да си опиша проблема. Карам си аз днес и по едно време решавам да мина от CD на радио като си имам 6 запаметени на копчетата. Да, обаче изненада - на всичките 6 ми дава честота 87.50 (което аз си го обяснявам като най-ниската възможна за тези вълни). Пробвах да изключа и включа радиото, не се оправи а даже си забрави настройките на еквалайзера. Проблема го има и при настройване на станциите от 1 до 6 и пускане на CD(което си е в радито, не съм го вадил) и при смяна пак на радио пак не си ги помни, а радиото не е изключвано.Моля за помощ. Друго бих преживял ама музиката вече е прекалено
    Прикачени файлове
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    #2
    87,5 е най-ниската честота на УКВ обхвата. А за проблема, първо виж в книжката ако я имаш - да не би да си натиснал някое копче и да си активирал някакъв друг режим на работа. Ако нямаш книжка виж хубаво какво пише на дисплея (обикновено всички функции, които са активирани ги има на дисплея с някакви съкращения). Това е по-лекия вариант. Другия е ако се е изгубил плюса за паметта. Има един проводник, който е с постоянен +. Ако го откачиш - се случва точно това. За тоя проблем огледай буксата и клемите. Третото е най-зле: чипа, който помни. За него - сервиз.Каквото и да излезе - пиши тук!Успех!
    PUNTO 1,2 8V 2001

    Коментар


      #3
      pepo написа:
      87,5 е най-ниската честота на УКВ обхвата. А за проблема, първо виж в книжката ако я имаш - да не би да си натиснал някое копче и да си активирал някакъв друг режим на работа. Ако нямаш книжка виж хубаво какво пише на дисплея (обикновено всички функции, които са активирани ги има на дисплея с някакви съкращения). Това е по-лекия вариант. Другия е ако се е изгубил плюса за паметта. Има един проводник, който е с постоянен +. Ако го откачиш - се случва точно това. За тоя проблем огледай буксата и клемите. Третото е най-зле: чипа, който помни. За него - сервиз.Каквото и да излезе - пиши тук!Успех!
      Мерси колега.Прегеледах книжката, там не пише от какво може да е.На диспплея абсолютно нищо не пише.Но най-странното е че като му смених бушона (беше потъмнял) се оправи . Може би е хубаво да си сменя всички бушони...
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #4
        Ами тоя бушон е за постоянния +. Радвам се, че се е оправило. Знаеш ли някъде такова радио, че моето е някакво Сони със ярко сини бутони, които светят постоянно и ми вадят очите. Особено нощем. А пък и ми се иска да си имам оригинално радио.
        PUNTO 1,2 8V 2001

        Коментар


          #5


          Интересно CD си имаш.Иска ми се и моето Пунто да си имаше такова
          Fiat Punto 1.2/60 1998

          Коментар


            #6
            и аз иска такова нещо
            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

            Коментар


              #7
              Вече сме трима ! Давайте да търсим AdViSoRa можеш ли да видиш какъв модел е Блаупункта. Благодаря!
              PUNTO 1,2 8V 2001

              Коментар

              Working...
              X