Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да попитам...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ivanko_rs написа:
    Колеги,вие като модератори и администратори правите една глобална грешка,а именно разсъждавате от позицията на такива.Проблема за който говоря е точно за отговарянето на въпроси при модели при които ако са разделени не бихме влезли.Е да,ама вие понеже това правите влизате навсякъде,а голям % от потребителите не влизат навсякъде,което и така трябва да бъде.Аз невлизам навсякъде не само защото неискам ,а и защото нямам и време.Така че този довод който излагате не струва
    Ето че вече си противоречиш. Ако аз имам Браво и нямам време да влизам по разделите на другите модели бих пропуснал тема която би ми представлявала интерес. А и много хора не биха получили моето мнение по същата причина. В комплект с повтарящите се теми с еднакво съдържание които ще се нароят неминуемо се вижда че сегашното положение е по добрият вариант.Каквам това защото мисля именно като потребител на форума. До тук не чух един смислен довод освен това че търсачката ще работи по ефективно ако темите са по модели. Но ползвайки специализираното търсене на Гугъл само във форума този проблем е премахнат понеже тя търси доста по ефективно.Ето отново линк: fiat-bg.org Google searchИ понеже явно на мен ми пука повече за форума вместо само да се оплаквам и да заплашвам че повече няма да пиша в него седнах и започнах да правя карта на форума. За сега е готова само начланата страница но работя по въпроса ...

    Коментар


      #32
      Подкрепям казаното от Ilkor, wwweb и Yavor за търсачката. Въпреки доброто ми желание, поради недостатъците й почти съм се отказал да я използвам. И още нещо: не знам, аз ли нещо бъркам, но не е лесно да намериш потребител. Пример: търся потребител X, който няма скорошни мнения, а искам да му пусна ЛС. Има няколко вида сортиране на потребителите и нищо повече. Не е лошо да има и търсене по име или част от име на потребител. И през общата търсачка може да се търси потребител, но би било добре да си има и отделно търсене.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #33
        snake написа:
        Подкрепям казаното от Ilkor, wwweb и Yavor за търсачката. Въпреки доброто ми желание, поради недостатъците й почти съм се отказал да я използвам. И още нещо: не знам, аз ли нещо бъркам, но не е лесно да намериш потребител. Пример: търся потребител X, който няма скорошни мнения, а искам да му пусна ЛС. Има няколко вида сортиране на потребителите и нищо повече. Не е лошо да има и търсене по име или част от име на потребител. И през общата търсачка може да се търси потребител, но би било добре да си има и отделно търсене.
        Колега, търсачката има режим в който търси потребители и го прави доста добре.Ето линк към него: http://forum.fiat-bg.org/search.php?...userМожеш да търсиш потребители дори ако не зададеш цялото име - например ilk* - ще извади списък на всички започващи с "ilk" - това вади 7 резултата.След като намериш търсенето име обаче ще трябва да си го запишеш и въведеш на този линк http://forum.fiat-bg.org/profile.php...=ilkorкато заместиш ilkor с желаното име. Така ти се отваря страницата с профила на търсения потребител и вече можеш да му пуснеш ЛС.Ако знаеш името не е необходимо да го търсиш изобщо - само го въвеждаш на линка.Малко е сложно като процедура но за сега се сещам само за това ...

        Коментар


          #34
          ilkor написа:
          Ето че вече си противоречиш. Ако аз имам Браво и нямам време да влизам по разделите на другите модели бих пропуснал тема която би ми представлявала интерес. А и много хора не биха получили моето мнение по същата причина. В комплект с повтарящите се теми с еднакво съдържание които ще се нароят неминуемо се вижда че сегашното положение е по добрият вариант.Каквам това защото мисля именно като потребител на форума.
          Колега какво си противореча?Аз ти обяснявам едно а ти продължаваш да правиш същото като ме убеждаваш че всъщност не го правиш.Как се поставяш на мястото на потребител ,я ми го обясни?Аз се съмнявам повечето потребители да влизат във форума с цел да влизат навсякъде и да пишат навсякъде.Помисли добре ,това е налудничево.Всеки си има свои виждания и разбирания и нужди.Аз ще ти дам нагледен пример: тема за Пунто 1.2 75кс(да не се обиждат колегите с такъв автомобил,просто давам пример) ,лично мен НИЩО не може да ме привлече да прочета каквото и да е за него,също примерно и за Брава 1.6 16.Сега разбираш ли защо трябва да е подредено,защото иначе ще се лутаме и ще си казваме - това не ме интересува ,и това също и това...мамка му пак има само боза.Това беше един пример от размитото положение в подфорумите от моя гледна точка.И друго ,който го интересува примерно Пунто 1.4 няма да гледа тема за Марея 1.8 16 или за Браво 2.0 20 и същото важи за всеки от изброените спрямо другите.Не казвам че няма такива ,НО реално не биха се гледали от потребител който има една кола,а темата е за друга.Айде сега пак ми обясни как не съм прав от страната на властния.
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #35
            ivanko_rs, въпросът ми към теб е следния: Идеята ти е да се раздели форума на марки и модели ли?Например: Мареа 1.6 и 1.6 bipower, или Браво/а 1.6 90 к.с. и 1.6.103 к.с. или пък всички разновидности на Типо/Темпра/Дедра/Делта и т.н. ???Или става въпрос само за ФИАТ ?
            Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
            Трезвен ТУК не пиша!
            Un Italiano Vero

            Коментар


              #36
              Колега, ти четеш ли постовете ми ?http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...1#243011Има смисъл в това което казваш, но това от моя пример е доста по важно от гледна точка на потребителя. Именно защото той няма а влиза във всички раздели, а само в този на колата си няма да има възможност да обмени идея която знае а тя се обсъжда във дорума на друг модел.Или ако пита за нещо а отговорът е даден в тема другаде пак няма да има кой да го светне че тази тема я има вече.Това е форум за взаимопомощ. Твоят начин на подредба ще направи точно това. Да може и да е малко по подредено по модели но помисли малко - ще има много по некачествени дискусии заради по малкото хора учавстващи в тях. Дадох го този пример - ти разбираш от повече от един модел - как ще помогнеш на колега който пита нещо а ти просто не виждаш въпроса му ? А с 3 реда можеш да му решиш проблема.Разгледай другите форуми по модели и виж че съм прав - има доста повтарящи се теми по едни и същи въпроси само че в различни подфоруми по модели.Освен това даваш много избирателно примери с тези форуми - значи по модели даваш за пример подредбата, а тунинг който е направен по същият тертип както при нас не го даваш за пример ...Казах ти вече, че подредбата не зависи само от мен. Екипът занимаващ се с поддръжа на форума така го е решил, защото е преценил че ще бъде по добре. А и както виждаш има и потребители които са на това мнение.Пиша за последен път в темата. Явно че ще си останем на различни мнения. Но аз за разлика от теб обаче, не оплювам всичко което не е по моето.

              Коментар


                #37
                Здравейте Като начинаещ потребител тази тема ме заинтересува доста.Аз съм човек които е влюбен в Пунто Като потенциален купувач и фен модела бих искал да знам слабите места на точно тази колицата. Това бих го разбрал най добре само ако има отделен раздел Пунто. Някои казват че темите ще се дублират доста, но това е хубаво - ако не се дублират аз как да разбера дали колегите с пунтото страдат от тази повреда, дали въоще тази неизправност се среща често или е по скоро изолирано явление. Фундаменталните раздели са хубави, но аз бих искал да изчета всичко проблеми свързани с фиат пунто. Двигатели или например Окачване като раздели не са толкова интересен за мен, все пак аз ще си купя Пунто и ще карам Пунто.Ако проблема си не открия в моя си раздел тогава ще го потърся в другите раздели това се разбира от само себе си, но всички събратя с Пунто ще знаят че аз съм се сблъскал с този проблем а няма просто да потъне в една огромна тема двигатели. Разбира се нищо не пречи раздел "Консултации" с фундаменталните раздели си да останат, признавам че сортирането на темите е прекалено тежка задача, но те не пречат на съществуването на отделен раздел "Фиат модели" и там всеки конкретен модел да си има подраздел. Това със сигурност ще насърчи потребители да пускат повече теми и да бъдат поактивни и заинтересувани. Все пак хората които си обичат Бравото, Мареята и тн ще оценят даденото им лично пространство - сигурен съм.Ео защо подкрепям създаването на отделни раздели по модели: Пунто , Брава и тн.Това е моето скромно мнение което си позволих да напиша само защото форума се развива и смятам че така би станал още по полезен на всички фенове.

                Коментар


                  #38
                  Искаш да разбереш за Пунто какви са му проблемите,пускаш си първо едно търсене и после четеш.Ако от това което си намерил и прочел не ти се е изяснило всичко,пускаш една нова тема в "Общи технически въпроси" и питаш,после получаваш отговорите си.А сега да ти кажа за разделянето по модели.Ти се интересуваш от Пунто и търсиш информация в съответният раздел,имаш примерно проблем със спирачната система,нещо специфично,което на никой с Пунто не му се е случвало,нямаш отговори,нямаш решение на проблема.Друг човек обаче е имал сходен или същият проблем,но той кара Брава и изобщо не го интересува да влиза в раздела за Пунто,няма да види твоят проблем и няма да ти огровори.В същото време обаче той е описал решението на проблема,обаче в подраздел Брава.И още нещо,трябва ли да се повтарят еднакви или подобни теми в тези различни подраздели,само защото трябва да са си в раздела на модела с който се е случил този проблем.От това което си написал,оставам с впечатлението че искаш да има разделяне по модели,но да си остане и общото деление,е тогава пък съвсем ще се затрупаме с повтарящи се теми по различните раздели и подраздели.

                  Коментар


                    #39
                    peho написа:
                    А сега да ти кажа за разделянето по модели.Ти се интересуваш от Пунто и търсиш информация в съответният раздел,имаш примерно проблем със спирачната система,нещо специфично,което на никой с Пунто не му се е случвало,нямаш отговори,нямаш решение на проблема.Друг човек обаче е имал сходен или същият проблем,но той кара Брава и изобщо не го интересува да влиза в раздела за Пунто,няма да види твоят проблем и няма да ти огровори.В същото време обаче той е описал решението на проблема,обаче в подраздел Брава.
                    Решаваш си проблема с глобално търсене измежду всички модели. Това едва ли може да се нарече спънка. Говоря от личен опит в Алфа форума. Примерно, като не намеря нещо за "вариатор" в раздел 156, пускам търсене във всички модели и хоп ... взело, че се открило.Винаги съм бил за това разделние, но обема работа, който трябва да се извърши, т.е. прехвърлянето на теми, ще е доста труден и продължителен процес. Не го причинявайте на модераторите :D

                    Коментар


                      #40
                      Това глобално търсене може да се направи и без да има разделяне по модели,нали това казвам и аз.А това че ще е голяма работа си е много ясно,то аз чак не го виждам как би могло да стане,понеже някой е попитал с проблем за определен модел,а вътре в темата отговорите са от хора с различни модели,и много често темата преминава в друг подобен проблем на друг модел автомобил и то би паднало едно разделяне...

                      Коментар


                        #41
                        peho написа:
                        Това глобално търсене може да се направи и без да има раздяла по модели,нали това казвам и аз.А това че ще е голяма работа си е много ясно,то аз чак не го виждам как би могло да стане,понеже някой е попитал с проблем за определен модел,а вътре в темата отговорите са от хора с различни модели,и много често темата преминава в друг подобен проблем на друг модел автомобил и то би паднало едно разделяне...
                        Е да, пак ще има глобално търсене, както е сега, но пък ще има възможност и за търсене по модели. То това всъщност е хубавото Мисълта ми беше, че даден ремонт или тема, няма да е проблем да се открие дори да не е в раздела, към който спада автомобила на потребителя, тъй като малко по-горе написа, че това би спъвало нещата

                        Коментар


                          #42

                          Коментар


                            #43
                            deadairplane написа:
                            Така, че всички дискусии са само гимнастика за пръстите.

                            Коментар


                              #44

                              Коментар


                                #45
                                Леле току-що какво ровичкане падна докато я намеря тая тема, и по-специално линка за търсене на юзъри.... Ама сега друго да ви кажа - много често ми се налага да търся нещо, и понеже си спомням заглавието на темата за която търся, пиша го, но търсачката не ми дава нищо. Не търси ли в заглавията или какво? Или аз не съм открил начина за търсене в заглавията? Сега конкретен пример не мога да дам, но ако се замисля, ще дам поне 3-4 в които съм търсил по точно определен фрагмент в заглавието, но понеже този фрагмент не се повтаря вътре в темата, и тя не излиза като резултат.Другото което искам да попитам, то е като предложение по-скоро - има ли бърз и лесен начин да се добави 1 поле като подзаглавие на темата, на име "Тагове за търсене" и в него да се попълват 2-3 ключови думи, по които темата да бъде намирана бързо и лесно? Например когато някой търси дадена резервна част, таг може да бъде номера и в ЕПЕР, нещо такова. Ония автоматичните линкове във фиатфорум.ком (те май са рекламни) но има ли вариант да се добавят и тук ? Например изписването в поста на думата ксенон или xenon да вкарва автоматичен линк към някоя от темите за поставяне на ксенон? Или пък "дръжки на вратите" да дава линк към файла за смяна на дръжките? Как ви се струва?ред.: Много сложно се работи с горния линк за търсене на юзери

                                Коментар

                                Working...
                                X