Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да попитам...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да попитам...

    Може ли да каже някой кога ще има в този форум за всеки модел на Фиат отделна тема? МодерираноТемата е за този разделА от заглавието веднага се разбира за какво ще се пита ...Моля, прочети правилата на форума!Модераторски екип на fiat-bg.org
    CC

    #2
    Re: искам да попитам...

    Sociolojka написа:
    Може ли да каже някой кога ще има в този форум за всеки модел на фиат отделна тема?
    Това социологическо проучване ли е?Обсъждано е доколкото знам и е решено, че не е удачен вариант.Значи отговорът е "Никога"?
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      само дето във форума на ланчия го има и би следвало като ланчия е италианска марка и фиат също поне да са горе долу в един стил и не е социологическо проучване просто питам, защото е по-удачно да питам някой който е с кола като моята за даден проблем ако ме разбираш....
      CC

      Коментар


        #4
        Аз пък винаги съм бил "ЗА" такъв вариант. В Алфа форума е много по-лесно за преглед, отколкото тук. Разделяне на модели + подкатегории е най-удачният и полезен за потребителя вариант, според мен.Пък след последните размествания в техническия раздел, направо да се чуди човек къде да си пусне темата ...

        Коментар


          #5
          wwweb написа:
          Аз пък винаги съм бил "ЗА" такъв вариант. В Алфа форума е много по-лесно за преглед, отколкото тук. Разделяне на модели + подкатегории е най-удачният и полезен за потребителя вариант, според мен.Пък след последните размествания в техническия раздел, направо да се чуди човек къде да си пусне темата ...
          По точно от това няма на къде.
          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

          Коментар


            #6
            нали...радвам се, че поне един човек има "за" и не само, че е по-лесно ама и става и по-подредено а не така хаотично...
            CC

            Коментар


              #7
              Ми мен ми е интересно и полезно да чета за другите модели на фиат.Имаме пунто и мареа ,интересни са ми браво и купето,за по-новите модели нямаме толкоз регистрирани потребители.Но ако се раздели аз лично ще пропускам разделите за др модели - и дори да знам нещо полезно няма да видя темата.
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Този вариант се обсъжа но приехме че не е добър защото между колите има повече прилики отколкото разлики.Ако се беше възприел, тогава трябва или да копираме общите теми по отделните раздели с модели или пак ще има въпроси как става на пунто - никъде не видях.Принципите за сортиране са 2 - по модели и по предназнанчение.Ние сме избрали втория. По логично е като се говори за термостат примерно да се спомене как е положението във всички модели а не в различни теми са всеки модел.Още повече че няма да се получи дискусия - много хора могат да дадат съвет по модел който не притежават и не посещават неговия раздел.Пример - с какво е по различен двигателят на Стило 1,9 от този на Браво или Пунто та да ги осъждаме на разлчини места ?Ще стане още по голяма каша - 2 пълни раздела за пунто и браво/а/мареа и празни на другите модели.И в друга тема го казах - потребителите на форума са в пъти повече от тези форуми които давате за пример. Фиат става все по популярна марка и аудиторията на форума се увеличава всеки ден.Сега погледнах във Алфа форума - поне в два раздела по модели видях теми за ксенонови фарове. ние може да имаме 3 теми но поне са на едно място - "Автоелектроника" Преди имаше само един раздел консултации и там се обсъждаха теми от разход на бензин до спирачки. Както се казва всичко в един кюп. Ровиш там и квото намериш - намериш.Сега има начало на профилиране на подразделите в един общ раздел консултации по агрегати и предназначение:Общи технически въпроси Газови и метанови уредби Бензинови двигатели Дизелови двигатели Спирачна система Автоелектроника Ключове, ключалки, брави, централно, имобилайзери Сервизи / Магазини Тунинг За несвикналите е по трудно да преценят къде да си пуснат темата вместо да я пускат на едно място, но потребител с по голям стаж не би трябвало да пуска тема примерно за акумулатор в общи въпроси. И е доста по удобно защото като търсиш за инфо за фарове примерно го намираш в един раздел, а не в 5. И не ровиш сред теми за смяна маслото когато търсиш как да си смениш ключалката на вратата ...Ако има други предложения - казвайте ...

                Коментар


                  #9
                  Добре, съгласих се въпреки, че пак съм на друго мнение... благодаря, че ми отделихте от времето си да ми разясните вашите виждания...
                  CC

                  Коментар


                    #10
                    Колежке, ако беше погледнала в този раздел преди да питаш щеше да видиш че той е разискван вече.И нямаше да има нужда да го задаваш изобщо защото щеше да научиш мнението ни веднага.Основен принцип при всички интернет форуми е първо да се потърси отговор на въпроса който ни вълнува и ако не намерим такъв или той не ни задоволява - чак тогава да питаме.Тук има регистрирани 7000 човека и е много вероятно вече някой да е питал същото.Иначе се надявам форумът да ти бъде полезен въпреки че не направен според вкуса ти

                    Коментар


                      #11
                      Аз също ще си дам мнението с цената на това че мога да бъда обявен за размирник точно в този момент.Също съм ЗА разделяне на отделни моделни линии на марката,много по-лесно и по-точно е.Както казаха колегите в Алфа и Ланча форумите е така и се работи много експедитивно когато търсиш нещо конкретно.Довода на колегата който беше казал че в сегашния вид понеже е общ,докато намерел това което търси научавал и други полезни работи за другите модели.Да ама точно това е недопустимо,лутането докато намериш това което търсиш.В крайна сметка защо да гледам за друго когато то не ме интересува?Просто го прескачам.Не виждам смисъл от отговор на моя пост,вие вече сте дали краен отговор
                      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                      Коментар


                        #12
                        Пример:Аз имам Браво, а ти Стило. Аз съм си сложил ксенонов кит и съм описал цялата процедура естествено в раздела за Браво.Ти решаваш обаче също да си сложиш и понеже не намираш в раздела за Стило подобни постове създаваш нова тема в която питаш "абе някой правил ли го е това".След като обаче не получаваш отговор на въпроса си понеже никой друг със Стило не го е правил си викаш я по добре да видя по другите модели.И позваш да прелистваш разделите по модели:Чинкуечентото ми се заключи и не мога да изляза;Пунтото гасне на газ;Дедрата няма спирачки;Линеата ми гори 5 на сто;Ударих уното;Двигателят на Пандата ми събира 8л масло; (ей това ми беше особено полезно, че не го знаех - имаше файда от ровенето) И ооооп стигаш до раздела за Браво и между всички теми касаещи бравото намираш моята тема за ксенона.До тук добре ама един ден ксенона ми почва да ми прави проблеми и аз си влизам в радела за Бравото и пиша - "хубаво го сложих тоя ксенон на Бравото но сега почна мига кво да правя"А твоят пък изобщо не пали, но понеже си разбирач, го разкостваш, оправяш го и описваш всичко в раздела за Стило.Аз правя обратните фокуси докото намеря че някой все пак е писал в раздела на някой друг модел как се ремонтира баласта. Но когато го отварям виждам че моя проблем е друг - не е като твоя. Естествено всичко описвам в раздела за Браво.И тогава влиза във форума човек със Пунто който току що си е поръчал ксенона и се чуди кое по напред да чете - това дето е в раздела за Браво или за Стило. И понеже не знае че кита е еднакъв и за трите модела без да се колебае в услуга на всички колеги с Пунто им спретва една тема как се монтира ксенон на Пунто.Не дай си боже да му се повреди и на него че тогава ще има тема "Как се ремонтира баласт на Пунто"Да не говорим че и темата за купуването на кита трябва да е тройна защото иначе трябва да я сложим в раздел "Общи приказки"Е, в нашия форум имаме раздел "Автоелектроника" и човек каквато и кола да кара влиза там и директно вижда темите за купуване, монтаж и ремонт на ксенонов кит.По образно не мога да го напиша колега ...Естествено че силно съм преувеличил всичко но повярвай ефекта ще е подобен. Видях го във форумите които са разделени по модели.

                        Коментар


                          #13
                          Аз не искам да те убеждавам на сила.Ти си видял и разбрал нещата по един начин,аз по друг.Нали за това са тези теми да се коментира кое е по-добре
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #14
                            Пичове - дайте да сме реалисти...Това разделяне е трабвало да стане или при самото създаване на форума или малко след създаването му, докато темите и обема на информация е бил малък и е могло да стане лесно.Ако сега се реши да се направи, при сегашния брой теми и обем информация с оглед разрастването на форума - просто не ми се иска да съм на мястото на човека или хората, които ще го правят...Едно време ксато обособихме раздел Дизели (преди колко време беше) аз и Nino търсихме и прехвърляхме темите от Консултации...Може и някой друг да се е включил - моля да ме извини - не помня вече... Е двама души си изгубихме 3-4 дни за да го направим - оттук натам смятайте сами колко време и енергия ще иска отделянето и преместването при сегашното развитие на форума...Не че е невъзможно да се направи - но може би ще са необходими и временни доброволци, които да помагат, защото и модераторите - пари изкарват и те семейства хранят, абе общо взето и те са хора понякога, освен че са модератори...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              ivanko_rs написа:
                              Аз не искам да те убеждавам на сила.Ти си видял и разбрал нещата по един начин,аз по друг.Нали за това са тези теми да се коментира кое е по-добре
                              Колега, какво значи че ще ме убеждаваш "на сила" !?!Ето аз имам мнение и се опитвам да покажа защо смятам че е правилното. А ти ми казваш не, не съм прав без да се опиташ дори да ме убедиш в това ...Пиша си мнението като нормален потребител. Да не мислиш че решението съм го взел аз еднолично?Така е решено много преди да стана админ и скорошно обсъждане на същия проблем го потвърди.Аз съм изразил същото мнение което представям и тук. И го доказвам с пример ...За Киро: Съгласен съм но дори и да предположим че успеем да ги разделим по някакъв начин по модели ситуацията, която описах по горе може да се случи пак и да има дублиране на еднакви теми в различните подраздели които са пуснати по късно - след разделянето.Всъщност как ще разделим например тема за масла,гуми,спирачки, ... по модели ? Вкарваме си голям автогол ако го направим.

                              Коментар

                              Working...
                              X