Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За нуждата от по строги правила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Трябав да отчетем факта че броя на регистрираните е огромен и не може да очакваме всички - и нови и стари - да са на едно ниво по интелект и технически познания. Дори да сме - целта на този форум нее да бъде за "Фиат - Елита". Така че всеки от модераторите следи колкото може и се намесва където смята че е нужно. Рязането с "голямата балтия" също не е решение, тъй като много от феновете ще се настроят срещу хората, които стоят зад организацията на самият форум и на срещите ще идваме като на война, а не за по питие.

    Коментар


      #17
      Определно факта че се регистрират доста нови довежда и до тези теми...старите заминават назад за размери гуми видове масла и всякакви други.Предлагам като във форума на алфа пускаш мнение или тема от дясно пише да се ползва търсачката.За правилата незнам..но да пише примерно в добър тон използва ли търсачката?! в правилния раздел ли я пускаш темата,за вин-номера пак е полезно Да погледаме в др форуми кое е добро и да вземем доброто от там...
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #18
        даобаче почти в никой друг форум го няма този приятелски дух
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Иванко е прав и напълно го подкрепям.Я си спомнете навремето (когато и аз бях модератор) като се опитахме да наложим малко от малко по - строги правила какъв вой беше, какво чудо... На тоя му малко демокрацията, на оня му много модерирането на трети еди какво си - запушвали му устата, а и той видиш ли имал право да си каже мнението...Последното никой никога не го е отричал - само че това е авто форум аджеба, хората питат и искат бърз и смислен отговор, а не некви пикльовци на по 12 години да се пънат по клавиатурите...А от това, че хора като Иванко и не много други като него вече не пишат или се въздържат да пишат в този форум точно поради тези причини - форума просто олися... и осиротя...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            nasty написа:
            Определно факта че се регистрират доста нови довежда и до тези теми...старите заминават назад за размери гуми видове масла и всякакви други.Предлагам като във форума на алфа пускаш мнение или тема от дясно пише да се ползва търсачката.За правилата незнам..но да пише примерно в добър тон използва ли търсачката?! в правилния раздел ли я пускаш темата,за вин-номера пак е полезно Да погледаме в др форуми кое е добро и да вземем доброто от там...
            И това не е решение. Ето във формата за писание сме поставили с червени букви най отгоре следният надпис "Спазвайте правилата на форума. Пишете на кирилица!"И поне по веднъж на ден се намира някой който да си пише на латиница.

            Коментар


              #21
              kiro_of_the_day написа:
              Иванко е прав и напълно го подкрепям.Я си спомнете навремето (когато и аз бях модератор) като се опитахме да наложим малко от малко по - строги правила какъв вой беше, какво чудо... На тоя му малко демокрацията, на оня му много модерирането на трети еди какво си - запушвали му устата, а и той видиш ли имал право да си каже мнението...Последното никой никога не го е отричал - само че това е авто форум аджеба, хората питат и искат бърз и смислен отговор, а не некви пикльовци на по 12 години да се пънат по клавиатурите...А от това, че хора като Иванко и не много други като него вече не пишат или се въздържат да пишат в този форум точно поради тези причини - форума просто олися... и осиротя...
              Има доза истина в думите му - признах го. Но той призова да се махат дори мнения заради самото им съдържание ако и да са по темата. Ето го по горе примера ...Кой ще е тоя дето ще преценява целесъобразността на пост който е пуснат според правилата ? ... всъщност имахме един такъв, но той напусна на 22 март миналата година ...Иначе полезната част на предложението ще бъде отчетена и вероятно контролът върху истинския спам ще се засили.

              Коментар


                #22
                Заключваите темата и това няма да се пънем само тука. Тя стана като темата за Дизела и Бензина Явно се е видяло че няма да се разберем кои какво защо и как ем като е тъи всеки ще си прави каквото си иска и това е. Аз съм имал един път уж предупреждение което се оказа после че е неправомерно но дет се вика и БАН да ми сложите няма да е голяма загуба за мен ВЕЧЕ щом така стоят нещата Не съм казал че се отказвам от форума Просто от тук нататък може да намалеят още моите постове( може пък и да не ви трябват де никои не е плакал за мене )Ако организацията беше тук както при нас в Русе нямаше да е така защото всички които се събираме и дискутираме проблеми на срещите ВСЯКА сряда наистина си помагаме не си чешем само езиците( а тука пръстите )Със Здраве.

                Коментар


                  #23
                  Аз отчитам и друг момент който не взимате под внимание.Форумът далеч вече не е обикновен автофорум. Хората които редовно пишат тук си имат доверие и търсят съвет по всякакви теми. И често го получават.Ако това е спам - не съм съгласен. Щом темата е пусната в правилния раздел и не нарушава правилата тя не е спам. и не може да бъде санкционирана заради това че не е свързанан с автомобилите.Не е проблем да се направи затворена част на форума в която да пишат "богоизбраните" спецове само правилни мнения и където ламери няма да ги притесняват с глупави въпроси ... ползата за самия форум от тях ще бъде същата ако бяха спряли да пишат.Мисля че форумът е за взаимна помощ - вина ги ще има знаещи и винаги ще има питащи.

                  Коментар


                    #24
                    ilkor написа:
                    Аз отчитам и друг момент който не взимате под внимание.Форумът далеч вече не е обикновен автофорум. Хората които редовно пишат тук си имат доверие и търсят съвет по всякакви теми. И често го получават.Ако това е спам - не съм съгласен. Щом темата е пусната в правилния раздел и не нарушава правилата тя не е спам. и не може да бъде санкционирана заради това че не е свързанан с автомобилите.Не е проблем да се направи затворена част на форума в която да пишат "богоизбраните" спецове само правилни мнения и където ламери няма да ги притесняват с глупави въпроси ... ползата за самия форум от тях ще бъде същата ако бяха спряли да пишат.Мисля че форумът е за взаимна помощ - вина ги ще има знаещи и винаги ще има питащи.
                    Ти маи не разбра точно какво искаше да ти каже Иванко тои укорява не тези които пускат теми а тези които пишат по тях вряло некипяло и ги цапат и спамят само

                    Коментар


                      #25
                      Много добре го разбрах и затова написах че ще се опитаме да засилим контрола именно по мнения които се явяват спам.Но явно спам е широко понятие - аз не видях спам в думите на колегата който беше определен така - "Точно такива юзъри трябва да бъдат наказвани."Според мен изказването му беше напълно по темата само че мнението му беше обратното. За какво да го накажа?

                      Коментар


                        #26
                        За безмислените постове....имали хората време, писали. Няма смисъл да спорим, то е безмислено като и самите постове.За Тунинг раздела. Аз дадох предложение на една от сещите ни, но не беше добре прието.Плс, дай и ти едно точно предложение и да го обсъдим, все още мисля чи има смисъл.Надявам се твоето да е са приеме.Предложението да е с конкретни имена на раздели и подраздели.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #27
                          idm написа:
                          Ако организацията беше тук както при нас в Русе нямаше да е така защото всички които се събираме и дискутираме проблеми на срещите ВСЯКА сряда наистина си помагаме не си чешем само езиците( а тука пръстите )Със Здраве.
                          Време е вече да се помисли за нов ФИАТ форум

                          Коментар


                            #28
                            Е хубаво но не ни пречи да го направим (за като в алфа форума)Все някой се чатнат и ще си вземат поука
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #29
                              Колеги,взехте темата по навътре и от мене.Поуспокойте малко нравите и да го обсъдим като бели хора.За първите ми постове в собствената ми тема като по строги бяха с една единствена цел,да видя кой как ще реагира реално във дадена ситуация.Отговора е ясен,едни са по-меки ,други по-строги,а трети не взеха отношение.Оттук какво следва,аз като гледам май има нужда от нови правила,защото всеки говори че има,ама май нищо не се вижда.БЕЗ КОНТРОЛ няма да мине,това трябва да ви е ясно и ако избраните модове немогат да се справят,то нека се ’назначат" още,това е май-простото решение.Също така,защо не се трият мнения които са спам или излагат целия форум направо без предупреждения че ако следващия пост е ...бла-бла....Колеги модератори,аз виждам че вие сте много покрити като контрол,в смисъл няма ваши намеси на много места където е нужно,което се прави единствено при положение че всичко върви ОК,което не е вярно.Защо е така ми го обяснихте по-горе,а аз също няколко реда по-горе казах как може да се оправи положението.По въпроса за безсмислените постове и по-конкретно теми,мястото им НЕ Е в "общи приказки" ,а в място като "офтопик" или "кошче" или "плява".За подраздела Тунинг не виждам защо пак ме питате,аз горе съм предложил как да се раздели този подфорум на три под-под форума.От това по-просто няма.Кой му е кеф си търси в единия,на кой в другия и т.н.Колега Sev за какъв приятелски дух говориш?Ако съм те разбрал правилно ,то аз тука виждам несвършена работа от страна на модераторите по налагане на наказания,т.е. направо така да се каже помилване.Е тогава как ще се научим на ред ,като никой не го спазва?Колега Stilo аз не съм за "голяма балтия",единствено което искам е щом има правила да се спазват.Естествено ще има толериране,но юзъри които системно спамят или пускат безсмислени теми,а също така и изрази уронващи престижа на форума,направо трябва да бъдат баннати.Аз също не смятам че форума е за "Фиат-Елита",ако бях нямаше да го повдигна въобще този въпрос,а щях да се регистрирам в пърформанс форума.Колега ls1 , да съм написал някъде че ако "твоето мнение не съвпада с моето - значи не е за тука"?Така извърташ нещата ,че после другите не пишат по темата ,а по това което ти си написал.Това се нарича манипулиране.Никой не те е спрял да пишеш,тя и затова е пусната темата,но като пишеш ,пиши като човек,а не като лапе на 12години,на което му е трудно да се разбере какво точно е написало.Айде давайте,няма ли още мнения?
                              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                              Коментар


                                #30
                                Има.Преди време решихме следното."Ние ще бъдем демократичен форум. това означава че цензурата ще бъде намалена до минимум, но до ниво, което не застрашава цялостта на форума." Въведохме нови рубрики, спазването на правилата за писане беше единственото, което решихме да зачитаме. Това е Форум, дори в парламента говорят по-големи глупости и нелепости от тук. И там се толерират повече. Тук няма обидни думи, получават се предупреждения преди изгонване, бановете се налагат тихо. Правилата се спазват, припокриваме се на всякъде. Какво повече? Да гоним хора, защото не съвпада мнението ни с тяхното? Да спорим и да гоним? Че това си е лов на вещици!Как ти се струва определението "Тази тема не е за тук - ти си тъп, написал си глупости, спамиш!" - На мен ми звучи обидно. Всеки потребител трябва да се зачита.По повод на тунинг частта от форума - не се приеха предложеният ми за имена, за това те моля, измисли някои ОК имена, ще ги обсъдим всички, и съм сигурен, ще решим нещо.Аз лично съм за:Силов тунингОптичен ТунингАвто електроникаХайде да си премерим.....конете....като отделни раздели.
                                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X