Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Три плюса в актива на Александър ауто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Три плюса в актива на Александър ауто

    Разказвам ви какво съм правил при тях. Откакто имам Фиата - Пунто (1,1 моноинжекцион), съм влизал в сервиза при тях, в следните случаи:1) август 2007 - смяна на ангренажен ремък, ролка, ремък на генератора на - 95лв.: труд 50лв. и 45лв. общо за ангренажен ремък Гейтс, обикновен ремък Гудиър, ролка оригинал Фиат. Дават гаранция за ремъка 50000км.2) март 2008 - смяна на термостат, смяна на масло и маслен филтър, въздушен филтър, смяна на гарнитурата на капака на клапаните и на О-пръстена към бобините - 145лв.: труд пак 50лв. и 95лв. общо за 4л. масло Селения, 1л. антифриз Парафлу, маслен филтър Текнеко, въздушен филтър също Текнеко, гарнитура на капака на клапаните и термостат (марката я забравих). Гаранция на термостата - 6 месеца.На Фиата на леля ми (Пунто 1,1 моноинжекцион) 1) август 2007 - смяна на ангренажен ремък, ролка, ремък на генератора, смяна на масло, маслен филтър, въздушен филтър и поставяне на секретни болтове на гумите - 135лв.: 50лв. труд и 85лв. за ангренажен ремък Гейтс, обикновен ремък Гудиър, оригинална ролка, 4л. масло Селения, филтри Текнеко и болтове (те бяха малко по-скъпи, ама не пркалено). Гаранция на ремъка 50000км.Доволен съм от тях, никакви проблеми не е имало след това по сменените от тях неща, работят бързо и според мен не са скъпчии.
    Fiat Punto S55 1.1
    Fiat Forever!

    #2
    Радвам се за теб колега Аз съм бил само един път в А Ауто. След една одисея по майстори заради повреда в електрониката, в ААуто ми я оправиха трайно.
    Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

    Коментар


      #3
      Е ти само за консумативи си влизал Да не дава господ за други неща ,че там вече се оплакват хората.
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        @ nasty: прав си, повечето от нещата са консумативи, но например колко колеги плачат от неправилно зацепен ангренажен ремък, пък там смених на 2 коли ангренажните ремъци и не съм имал проблеми. За други по-сериозни неща нямам отзиви (за щастие).Но след тези влизания при тях, вече им имам по-голямо доверие и например, смяната на съединител, която ме чака евентуално през есента, най-вероятно ще стане при тях (ако продават съединители Валео, щото на всяка цена искам да сложа такъв). Задницата също потропва, може да им я дам да сменят, това-онова.Сега да не ме вземете за агент на АА :D . Идеята на тази тема е по-скоро да разкажа какво съм правил там и на какви цени, пък дано да е полезно на някой колега, който се чуди къде да си смени консумативи примерно. Много хора са против много неща, просто защото са чули нещо или т.н. Мисля че темите, в които конкретно се казвва кой от какво е доволен или не, са най-полезни в този раздел.
        Fiat Punto S55 1.1
        Fiat Forever!

        Коментар


          #5
          Не стъпвайте в този сервиз

          Здравейте,
          Моят съвет е: не стъпвайте в този сервиз!!!!
          Мошеници и Некадърници!
          Купихме на съпругата ми кола през Декември 2020 - най-после - Ланчия Ипсилон 1.4, бензин, автоматик, 2005г. Естествено, със всички проблеми на автомобила на старо - нестабилни обороти, тропа, разбита ключалка на вратата, скоростите изключват от автоматичен режим и т.н.
          Търсихме сервиз и естествено, попаднахме на официалния вносител на италиански авточасти Александър Ауто, София, ул. Росица 10.
          Обадихме им се, споделихме проблемите на колата, бяха ,много любезни. Казаха, че сме на правилното място, всички проблеми ще бъдат отстранени.
          Закарахме колата на 06 Март 2021 в сервиза им. Обещаха, че ще ни информират ежедневно за възникнали проблеми и за цената за отстраняването им.Така и стана.
          Всаяка вечер техника се обаждаше какво допълнително е открил по колата и колко ще струва отстраняването на проблема.
          И така една седмица.Сумата набъбна до 1400лв и най-после колата беше готова!
          След една седмица ремонти!
          В събота отидохме да я вземем. Обясниха ни колко труд са положили за да я ремонтират, и отстранят всички проблеми - вече е перфектна - смяна на съединител, доливане на масло в "робота" на скоростната кутия, смяна тампон на двигателя, подмяна на ключалка на вратата и смяна на крушка..
          Благодарихме, платихме и поискахме фактура или касова бележка за ремонта. Възрастния господин любезно ми подаде документ след 10 минути суетене в дъното на магазина.
          Прибрах документа в джоба и щастливи се пробрахме със съпругата ми - вече ще може да ходи на работа с кола!
          Когато погледнах документа в къщи - стокова разписка за 582лв за закупени части, разходи за труд липсват?! Два час след това забелязах теч на масло под автомобила!?
          Погледнах отдолу - теч на масло от резервоар близо до скоростната кутия. Обадихме се на сервиза - претендирахме за рекламация за некачествено извършена работа.
          От сервиза заявиха, че "там не сме пипали", но докарайте колата, ще я погледнем.
          Закарахме обратно колата в сервиза на Александър Ауто. След оглед, казаха, че не са виновни за проблема, защото след като са оправили всичко и са сменили маслото на робота на кутията, сега налягането е по-високо и затова тече - просто трябва да се демонтира резервоара за масло и да се подменят уплътненията само за 340лв!
          Съгласихме се, нали там бяха ремонтирали колата, ако я закараме на друго място, ще трябва да се обяснявам пак !
          Закарахме я и още една седмица ремонт!!!Обадиха ни се ,че е готова и отидохме да я вземем.Поисках фактура за всичко което са правили до момента по колата,включително и за труда който са вложили и старите части ,които са подменили,след половин часово суетене ми носят едно чисто ново уплътнение за 20ст. и ми заявяват ,че това е било проблема!Не искаха да ми издават фактура,защото на частно лице не се издавала - мошеници,които не декларират доходи!Но въпреки това след още 30мин. ми издадоха измислена фактура с половината неща,несъответстващи на реалния ремонт!!!Както и да е след една седмица ,отново потече масло от същото място!!!!!!!!!!!!!След като им се обадихме отново,казаха пак да закараме колата,че вече признавали гаранция и щели да я оправят за ден - два !!!!!!!!!!!
          Но този път няма да експериментираме и ви съветваме да не го правите и вие!!!Това са сервиз за обиране на пари ,а не за ремонтиране на коли!!!!!!!!!!!

          Коментар

          Working...
          X