Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TD срещу JTD - Fiat Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    perlsite написа:
    ... Значи Брава и газова уредба е мираж?...
    И двете коли са на газ 1,6 16V.Хората на 2.0 20V слагат АГУ. Zaphod/Веско напрмер.

    Коментар


      #17
      Alexius написа:
      И двете коли са на газ 1,6 16V.
      Т.е.? Практически 1.8 и 1.6 са еднакви.. защо на 1.6 да ок.. а на 1.8 да е проблем (и скъпо)?Освен това до каква степен поставянето на газова уредбва "влошава" характеристиките на двигателя спрямо другите автомобили (например Голф 3)?Цялта ми идея е да кисна в сервизи възможно най-малко време и да карам възможно най-дълго... Ако добавянето на газова ще доведе до многожество проблеми при експлоатация.. то няма смисъл да се занимавам с Брава + газова.Освен това нещо не разбрах от какво естество са проблемите при TD (проблеми при запалване през зимата; лесно повреждане/много дефекти; голям разход на дизел... или? - пак сравнявайки ги спрямо другите автомобили от този ценови клас).Мерси.
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #18
        perlsite написа:
        и.. TD още по-зле... хм..
        Не мога да разбера на Турбо Дизела какво не му харесваш??Економичен и мощенПък и нафта на лев и 30 на път и под път
        Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

        Коментар


          #19
          аз ще се оптиам да ти отговоря, за дизелите първо:когато си купувах фиата естественно обиколих всички автокъщи, горубляне, и селата около софия, накрая купих чак от дупница, та за дизелите, имаше Мареи, 98-99, за 5500-6500 лв, ТД, с всички екстри, без забележки, обаче като палех двигателя, бягах бързо надалече , просто дизелите са на мого километри, ама наистина много, и са си за основен ремонт и кои знае какво още, хиляди забележими проблеми по двигателя, иначе колата като я гледащ перфектна.за бензините, между 1.6 и 1.8, има разлика в двигателите като на 1.6 може да се слага газова, докато лично аз на моито 1.8, не бих сложил друго освен газов инжекцион. темата за 1.8 и газожа е коментирана потърси с търсачката, аз изчетох почти целия форум, след като реших фиат да зимам :D

          Коментар


            #20
            gamberro написа:
            perlsite написа:
            и.. TD още по-зле... хм..
            Пък и нафта на лев и 30 на път и под път
            Извинявам се за ОФФтопика, ама къде го тоя евтин дизел?...
            ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

            Коментар


              #21
              пич, гас се слага на всичко, аз лично досега несъм карал кола на гас и се надявам никога да не карам, в тези в които съм се качвал неминуемо е миришело на гас,по-добре си вземи дизела, макар, че и на него цената му стана доста солена, но поне ще върви доста добре, даже бих казал по-добре от 1,8 на газ
              www.lancia-bg.com
              Безплатно публикуване на обяви в avto-borsa.com
              Lancia Lybra 20v

              Коментар


                #22
                Абе не мога да ви разбера защо на 1.6 да може да се сложи газ, а на 1.8 да не може..нали и двете са пълен инжекцион...Така сега по темата..Първо разликата между 1.6 и 1.8 във вървенето е мноооого малка, в разхода поне литър..Лично впечатление. Второ дизелите на фиат са си много добри, само че ако са на малко км.. Защото наистина много се карат..А за газта и аз съм на мнение, че колата НЕ остава същата...Така, че ако намериш дизел до 100 000 км взимай, ако не купувай 1.6
                FIAT BRAVO 1.6 16V

                Коментар


                  #23
                  Благодаря за всички отговори.Очевидно ми трябва малко повече късмет при търсенето Или читав дизел или 1.6 с газова уредба за инжекцион Между другото много се чудех точно къде да закарам потенциалната покупка за преглед на двигателя? Спомням си, че е писано за няколко сервиза.. но колкото хора във форума толкова мения
                  FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                  Коментар


                    #24
                    PUNTO TD 1.7 много сам доволен . не подценявайте дизела!!!

                    Коментар


                      #25
                      divaka написа:
                      Абе не мога да ви разбера защо на 1.6 да може да се сложи газ, а на 1.8 да не може..нали и двете са пълен инжекцион...Така сега по темата..Първо разликата между 1.6 и 1.8 във вървенето е мноооого малка, в разхода поне литър..Лично впечатление. Второ дизелите на фиат са си много добри, само че ако са на малко км.. Защото наистина много се карат..А за газта и аз съм на мнение, че колата НЕ остава същата...Така, че ако намериш дизел до 100 000 км взимай, ако не купувай 1.6
                      Приятелю, интересно умозаключение относно дизелите на Фиат.Това което твърдиш не важи ли за дизелите на Пежо,Рено,Мерцедес, Тойота... или само става дума да "ДИЗЕЛИТЕ НА ФИАТ".Е, ще споделя с теб под секрет,че съм докарвал дизел на Фиат до 700 хиляди километра.Става дума за Регата 1.9d.И последно нещо да споделя с теб, пак под секрет.Мисля,че всички двигатели и дизели,мизели,бензини,газолини са добри кат’ са на малко километри.Ама все-пак благодарско,че ни светна относно "дизелите на Фиат", не знаехме как са.ПП..Не го приемай като заяждане,просто като закачка,ама все-пак човек трябва да си чете постингите преди да на тисне копчето "прати"!И последно, в момента Фиат снабдява Опел с двигатели.Примерно жена ти ,или приятелката ти решат да си купят Опел Корса 1.3d,то бъди повече от сигурен, че моторчето е на Фиат.Аре със здраве!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        JTD срещу TD - Marea

                        Здравейте!От три месеца съм горд собственик на Marea - 105 JTD. Имам приател, който си купи Marea - 100 TD десетина дни по-късно. Отначало мислехме, че разликата между двата двигателя е само в "коман реал" системата, но се оказа че JTD двигателя има доста конструктивни допълнения и изменения в сравнение с TD варианта. Казано с една дума JTD е по-доброто решение - но и на по-висока цена. На първият месец от купуването на автомобилите направихме един преход от около 1000 км. и голяма разлика в разхода не наблюдавахме, особено при шофиране по един и същ маниер, т.е. макс. скорост от 120км/ч. Направих проба по-късно и пробвах един преход с JTD-то на около 600 км, като се "постарах" да поддържам максимална скорост 130-140 км/ч, разхода се качи с около 15-20%, което по всички закони на аеродинамиката е нормално .

                        Коментар


                          #27
                          Аз карам брава 1,8 ,занимавам се със газови уредби,сложих и обикновенна уредба-500лв. Колата се държи много добре и няма никакви проблеми.
                          браваааааааааа 1.8i

                          Коментар


                            #28
                            blondy_driver написа:
                            Истината е че за газовите уредби сме леко разъединени За мен газова уредба си заслужава да сложиш само на кола с карбуратор където си сигурен, че няма да имаш ядове....По-новите поколения двигатели и особено при италианските коли са темпераментни и капризни на гориво. Ето да кажем аз карам с бензин само от ОМV и колата ми върви перфекгно, сложа ли й от ЕКО става по шумна, глъхне и тн и тн. та да не говорим ако се сложи газова Твърдо против газовата съм.На дали, това което е създадено в Торино ние тука куцо и съкато ще съумеем да променим сполучливо
                            ако са гадни кабелите или свещите пак ти гърми,без збачение карбуратор,моно или пълна инжекция ,като се направи както трябва и се потдържа както трябва (смяна на въздушен филтър по често,хубави кабели и свещи)няма да имаш никакви проблеми това са мойте наблюдения

                            Коментар


                              #29
                              pugsy написа:
                              blondy_driver написа:
                              Истината е че за газовите уредби сме леко разъединени За мен газова уредба си заслужава да сложиш само на кола с карбуратор където си сигурен, че няма да имаш ядове....По-новите поколения двигатели и особено при италианските коли са темпераментни и капризни на гориво. Ето да кажем аз карам с бензин само от ОМV и колата ми върви перфекгно, сложа ли й от ЕКО става по шумна, глъхне и тн и тн. та да не говорим ако се сложи газова Твърдо против газовата съм.На дали, това което е създадено в Торино ние тука куцо и съкато ще съумеем да променим сполучливо
                              ако са гадни кабелите или свещите пак ти гърми,без збачение карбуратор,моно или пълна инжекция ,като се направи както трябва и се потдържа както трябва (смяна на въздушен филтър по често,хубави кабели и свещи)няма да имаш никакви проблеми това са мойте наблюдения
                              да споделя мнение...това за потръжката е така и знаеш ли на какво ми напомня на сравнение между АК47 и М16...та за незапознатите - калашников стреля със всичко и при всякакви условия(карбураторен автомобил)...а М16 специални патрони и отлична потдръжка(инжкеционите и т.н)... та понякога тая потдръжка идва в много или пък сме пропуснали нещо и нещата се оплескват и ползата от това че сме пестили някога, вече е в загуба...на пари, нерви, време.... айде всичко хубавоП.П дано не само аз да си схващам смисъла :D

                              Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                              Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                              Добло 02' 1.9 D- ех
                              Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                              Коментар


                                #30
                                Темата я бях пуснал преди 100 години но отдавна вече купих автомобила в подписа
                                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                                Коментар

                                Working...
                                X