Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Фиат Форум България"

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Airfan написа:
    Тъй, аз съм другата "черна овца" явно :P Та на въпроса, аз съм учредител, член и член на УС на друго сдружение, но пак на фенска основа. Учредихме го 6 души, имаме устав, правилници разни, протоколи от заседания издаваме, изобщо всичко както е по закон. Струва ми се, че нито аз, нито другия колега имаме против това, че не сме учредители. По-скоро сме учудени от факта, че информацията за сдружението е забита в трета глуха. Честно казано, дори не бях видял, че има такъв раздел. Моята препоръка е да се оформи отделен раздел за сдружението, който да е най-отгоре във форума, съответно във всеки подфорум, най-отгоре трябва да има линк към тема, която да обяснява "Как се става член на сдружение "Фиат форум"". Можете да вземете пример от рено-форум, където нещата са доста по-добре организирани в това и в някои други отношения.И така, искам да стана член, как става това? Бих искал да прочета и устава на сдружението.Поздрави и без лоши чувства.
    Значи четох, четох и нищо ново не научих. Разбрах, че са се събрали още март месец във В.Търново 20-тина човека, имаше ги там в един пост в една от препратките точно кои са били. Апнали, пинали теа ми ти хора и решили да направят сдружение. Избрали управител, управителен съвет и устав даже приели - вероятно се е гласувало за този устав. Този устав регламентира определени взаимоотношения вероятно, които обаче ние тук съфорумците не знаем, щото нито имаме "СПЕЦИАЛНИТЕ ПРАВА", нито пък някъде го пише тоа устав, обаче в тази тема някъде по-горе беше казано ".... важното е, че вече има правила...." те сигурно и ще се спазват, щото доста от "учредителите" на "сдружението" са модове и админи в тоа тук форум Е да ама чии са тези правила Ако примерно масата от хората тук не са съгласни с правилата и к"во правим сега? Ето колегата Еърфан питал още септември месец за устава и за това как се става член на "Сдружението" ама глас в пустиня никой нищо не е казал и/или показал. Значи излиза, че някой някъде си измисля правила и ще дирижира взаимоотношенията тук във форума по тях. Обаче правилата не се знаят от нас плебеите, раята, простолюдието и т.н./щото точно в това положение сме поставени съфорумците тук/, нито пък ни пускат в темата със "специалните права", нито пък някой благоволява да напише нещо по въпроса вече 9 /девет / месеца!От тук следват два тъжни извода: № 1 :Преди 9 месеца в Търново група хора са се събрали с нарочното намерение в свой собствен интерес да сътворят "сдружение" сега го налагат нежно на всички ни тук под предлога, че всичко се знаело, пък никой не отишъл....... А сега при свършен факт темата е вече в един от разделите на форума - макар и в най-долната му част за сега, но вероятно пак така "нежнинко" и "по терлички" темата ще се премести по-нагоре, ще стане достояние на всички и ще започнем със спазването на тайните правила от устава Нищо лично и аз ама много на користна работа лъха нещо. За сега само се споменава за членски внос, ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ ДАЖЕ....... №2 Ако не са чак толкова користни целите, събралите се в Търново учредители учредявали, регистрирали, гласували приемали - ентусиазъм Като си тръгнали обаче от Търново ентусиазмът останал там и вече 9 месеца поради незнайни причини и съображения никой не благоволява да сподели що се е случило там адже ба! Е как тогава да сме оптимисти за съществуването на сдружениетоАз лично не съм се фръцнал и врътнал и нацупил, щото никой примерно не ме поканил там и тогава /даже и регистрация в този форум съм нямал/, гаден е двойния стандарт, със "специалните права"-той ме издразни!Ми като даже няма и да се чете от всички тази тема що членовете на сдружението не си разискват "на лични" дружествените си въпроси Ами изтипосан надпис Вие всичките - до тук В тази тема - специални права - БРАВО АЙ СЕГА Примерно кой и как ще отговори на масата от съфорумците без специални права на този ми въпрос Защо е пусната темата за потребителите със специалните права Каква точно е целта на съществуването и във форума - тъп съм просто де.а ма.а му и не схватям :roll
    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

    Коментар


      #32
      Първо - ти даваш ли си сметка какво щеше да стане, ако бяхме публикували официално в "Общи" т.нар. "Правила" - изготвянето им, синхронизирането им, масовото съгласие с тях и т.н....темата повярвай ми щеше да заприлича на "Софиянци срещу Софиянци". Веднага щяха да излязат поне пет ей такива като теб, които само за спорта и от чисто заяждане, щяха да оспорват всяка втора алинейка и подточка..../ не го приемай лично, но цялата ти реакция по тази тема я приемам като заяждане и опозиция, вероятно присъщо за характера ти, от което пък допускам, че щеше да бъдеш пръв критик на т.нар. "Правила"/. В този ред на съждения, въпросната тема за правилата щеше да е завършена и цялостна с ясни и точни и най-вече съгласувани правила тогава, когато "Софиянци" се разберат с останалите "Софиянци"...демек - НИКОГА. Даже подозирам каква щеше да е съдбата на темата...модерирана, та премодерирана....Второ - едва ли знаеш / като ти гледам датата на регистрацията /, но в околоземната орбита на форума гравитират страшно много сателити - " врагове", които използват всеки един случай за саботиране, подмолване и т.н. на форумските дела. Отвори раздел " Размисли и страсти" и ще ти се изясни. / Макар че нещо подозирам раздела да ти е познат... / Та в този смисъл, до юридическото регистриране на името, всичко се пазеше в тайна, за да може да се изключи явление като "преварване", т.е. - изведнъж да се окаже, че името е заето. Следващият ти ход подозирам да бъде обвинение в "Прекален страх и подозрителност"..... - направи само справка колко пъти форума е бил хакван, трити бази и прочее прочее простотии.....Трето - извинявай, дано не те засегна лично, но....обиден си, станало ти е неприятно, огорчен и разочарован си...О.К., не си подавай молбата, тегли му една майна на сдружението, хлопни вратата и толкоз.......Не ти прави чест да обиждаш труда на толкова хора, нито пък си струва труда да пишеш сърцераздирателни теми в ролята на дълбоко разочарован и огорчен. Като не ти харесва, ние какво да направим. Да затрием всичко, направено до сега.....ми да си отварял раздела, да си чел където е писано, да си дошъл на срещите......Разбирам, че регистрацията ти е с по-късна дата от началото на инициативата, именно за това се съмнявам, че раздела "Размисли и страсти" ти е познат.....И за финал - не те познавам, нищо лично към теб, извинявам се, ако съм те засегнал лично, но......прекалената чувствителност не е положителна черта..... Като не ти харесва баницата, не я яж....

      Коментар


        #33
        Колега, информацията за клубът е достъпна вече ТУК.Достъп до темата за сдружението имат само неговите членове. Всеки който пожелае може да стане член на сдружението.Подобни теми има във всеки друг автофорум който си е създал клуб.Ето за пример темата в алфа форума http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69Там също има раздел във форума в който достъп имат само членовете на "Клуб Алфа Ромео България"Ако си мислиш че клубът е създен за печелене на пари се лъжеш. До сега пари във форума са само вкарвани. Последно при смяната на един от дисковете.Ама тези неща ти не ги ги забелязваш защото няколко човека си отделят от личното време и средства за да работи всичко и форумът да е винаги онлайн.Ти си влизаш, критикуваш тоя или оня без да си дал една трохичка принос за тоя форум ...Имай поне малко уважение към хората които реално имат принос този форум да съществува.Цялата идея за създаването на сдружението е то да е от полза на форума и неговите потребители.

        Коментар


          #34
          ilkor написа:
          Ако си мислиш че клубът е създен за печелене на пари се лъжеш. До сега пари във форума са само вкарвани. Последно при смяната на един от дисковете.Ама тези неща ти не ги ги забелязваш защото няколко човека си отделят от личното време и средства за да работи всичко и форумът да е винаги онлайн.Имай поне малко уважение към хората които реално имат принос този форум да съществува.Цялата идея за създаването на сдружението е то да е от полза на форума и неговите потребители.
          Напълно се сагласявам с Илко! Никой даже си не е и помислял да изкарва някой лев от това. Познавам лично хората и гарантирам че няма да има издънки с пари и други средства на клуба. :D Така че не може и да става дума за това.

          Коментар


            #35
            Аз не мога да разбера какъв е проблема на некои хора тука... Само се вие, заради самото виене и се пънат тука по клавиатурите... Има раздел, който може да се посещава само от членове на сдружението - ами така трябва.Каква работа имат там хора които не са членове - това да не е Биг брадър! Ама защо не съм станал учредител, член, акк да стана и прочее за да мога да чета раздела...И тука не мога да разбера защо е това съдиране...Хората клуб Ви регистрирали и остава само да подадете заявления за членство - пак недоволни...За някои неща се изисква време за да станат и да тръгнат - ха да видим колко бързо ще подадете заявление за членство!? Па си четете раздела колкото искате. Но не е въпроса в четенето, а в работата, която се върши.Разлика на практика между учредители и членове - НЯМА, освен некой да се бие в гърдите - АЗ съм учредител - чуйте ме вижте ме.Аз също нямам права в този раздел - какво да правя там като не съм учредител!? А не съм учредител, защото по него време нямахвъзможността да помогна с каквото и да било за учредяването, поради липса на време най-вече. Е трябваше да се разсърдя ли!? Имайте уважение към хората, които правят възможно съществуването на този форум най-напред, като го поддържат с време, нерви (само който не е бил вътре не знае колко са те), пари и така нататък. Те отделят от залъка и от времето на семействата си! Имайте уважение и към тези дето се натовариха с бремето да се регистрира да функционира клуб! Досега от подобен род обществена дейност никой не е спечелил пари! Не на последно място - за да бъдат направени нещата по този начин - е имало съответните съображения!Явор ги е написал по-горе да не ги повтарям. Затова не е дадена предварителна широка гластност. Сега всеки е свободен да стане член и да допринася за клуба - ха да видим колко хора ще го направят... Ще чакам с нетърпение.Поздрави Киро!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #36
              2000 20v turbo написа:
              ....
              Колега, при първа удобна възможност, аз лично ще предложа твоята кандидатура за моя пост в Сдружението ОБЕЩАВАМ

              Коментар


                #37
                Kuku написа:
                2000 20v turbo написа:
                ....
                Колега, при първа удобна възможност, аз лично ще предложа твоята кандидатура за моя пост в Сдружението ОБЕЩАВАМ
                Ммдаммм верно не съм бил в час с интригата около фиат-форум пространството! Сега, спазвайки някои препоръки попрочетох в раздел "Размисли и страсти" и колкото по се "вкарвах в час" толкова по-се чудех да се смея ли, да плача ли, да ме е срам ли....... То единия форум бил първи, другия втори, кой на кого какво откраднал, къде го преместил, единия имал клуб, другия нямал ....... "детската градина Калина-Малина". В крайна сметка видях, че "огънчето се поддържа" главно от едни и същи хора за съжаление неслучайни във форум средите. И докато някои си мерят на кой чур.та е по-дълга обикновените форум потребители се чудят кой къде изчезва, къде да пише с тез четиритях форума и т.н. Е-е кой губи от цялата работа, ама нейсе!Колега Куку, участвам в органите на управление на няколко Ю.Л. - с реална и идеална цел и има някои законови пречки да приема любезното ти предложение за твоя пост в сдружението Лично аз съм фен на марката Фиат, а не фен на нечии форум, или пък нечии клуб, така че колега благодаря ти за великодушието, ама освен законовите пречки, нямам и аспирации нито към новото сдружение, нито към ръководството му, нито пък към твоя пост там! Споко А колегите които ме познават- добре знаят колко много имам нужда да се чувствам значим и важен.Нищо лично колега Куку! Просто ти "влизам в тоналността" А зад клавиатурата се "пъна" и "вия" не заради самото пънене и виене, а заради двойния стандарт с допуска до ВИП Темата, а по този въпрос мнението ми не се е променило кой знае колко въпреки, че вече съм "в джаза" с интригата около Фиат форум средите. И не, че има някакво значение, ама все пак! Добре де, аз не съм член на сдружението и нямам право да си вра човката в живота и дейността му, от където редно е и правилно да не мога да пиша в този раздел. Ако мога да чета обаче там /примерно/ образно казано, ще бъда по-лесно зарибен да се кандидатирам за членство в сдружението! В смисъл, че ако е така за всички съфорумци, по успешно ще се популяризира и любимата ни марка и форума и сдружението. В крайна сметка и в устава на сдружението е залегнато, като цел това! Ама явно освен устава има и други съображения и тънкости, които са извън скромната ми компетентност и не мога да ги проумея, ама... пак нейсе!Наистина не се заяждам с никой и с нищо, така, че моля Ви не се чувствайте длъжни да ме осе..те дружно Пожелавам успех на новото начинание съвсем чистосърдечно! И дано наистина да е в интерес на фиат-феновете и на потребителите на този форум!Не съм искал да обидя или засегна никого! Ако някой се е почувствал така -sorry!С най - искрени чувства :D
                ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                Коментар


                  #38
                  Колега, как да го кажа - това не е ВИП тема. Просто в този форум се обсъждат неща които не касаят всичките 11600 потребителя на форума а само тези които са решили да станат членове на сдружението.Примерно се обсъжда кога ще има общо събрание, какъв дневен ред да има ... защо да се пишат постове там от хора които нямат интерес към това сдружение ?Наистина сега се водят преговори за отстъпки от различни фирми за членовете на сдружението, но ако някой е решил да става член само заради келепира ...Точно същата тема има и в ланча и в алфа форума - вероятно и в другите автофоруми но за двата съм сигурен.Колкото до другия форум - той наскоро почина и сега това което се вижда там е гавра с труп. Даже собственика му го е обявил за продан

                  Коментар


                    #39
                    Не става въпрос да пишат 11 600 потребители, а да четат пък, на който му стане интересно и му се допише - член! :D
                    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                    Коментар


                      #40
                      Ама какво да четат ? Ти в твоята фирма като правиш заседание каниш ли всички ей така да си удовлетворят любопитството?Явно си чел устава но си пропуснал това: в Общото събрание на сдружението могат да вземат участие само членове, а не всеки който няма какво да прави в момента.Дори и да може само да се чете, пак ще се намери някой който ще напише "Амо само ВИП-ове ли могат да пишат тук?"На който му е интересно - става член, чете и пише. Вече има хора които са се заинтересували А и затова има тема "Членство във Фиат Форум България" ако някой има въпроси да ги задава тук където всеки може да чете и пише.Защо спорим за глупости ?

                      Коментар


                        #41
                        В спора се ражда истината-принцип от римското право Но аз не спорех изказах си мнението. Верно сдружението си има ръководство и то решава и е отговорно пред общото събрание как спазва устава, що така го спазва..... :D Още веднъж успех и от мен ! Радвам се за инициативността макар и малко позакъсняла!
                        ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                        Коментар


                          #42

                          Коментар


                            #43
                            :D :D :D
                            ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                            Коментар


                              #44
                              ЗдравейтеНе искам да заяждам с никой, но днес съвсем случайно видях тази тема: Представяне Сдружение "Фиат Форум България". и ми стана интересно че имало официален регистриран клуб, гледах устава и т.н. всичко ми се стори супер до момента в който не погледнах в Министерството на правосъдието и по-специално Централен регистър на юридическите лица с нестопанска цел за обществено полезна дейност регистрирани съгласно "ЗАКОН ЗА ЮРИДИЧЕСКИТЕ ЛИЦА С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ" какво мислите открих вътре като написах Фиат Форум България, Организационна Форма: Сдружение, Съд по регистрация: Всички в България.......дам абсолютно нищо. Такова сдружение просто не съществува. :D

                              Коментар


                                #45
                                Е и?Ако няма регистрация какво?От какво е продиктуван интереса ти?И чак сега попаднах на тази грозна картинка [развитието на темата от последната страница].Чел 2000 20v turbo, чел и ... страшна мъка го обзела, че видиш ли него никой не го е поканил за учредител и респективно не може да чете в определен раздел, като не мога да определя кое повече го измъчва.Това, че не е учредител или това, че не може да чете в определена тема.Човешкото самолюбие край няма.2000 20v turbo, аз и един приятел сме решили да учредим фен клуб на рибата цаца [Sprattus sprattus].Ще има цял CMS, форум в две части [пържена и сурова], новинарски сайт и онлайн радио.Ако решиш, можем да те пишем учредител.
                                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                                www.cyxap.com

                                Коментар

                                Working...
                                X