Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решението на проблема с хидравличния ми клапан !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Решението на проблема с хидравличния ми клапан !

    Колеги,Честита нова година и безаварийно каране !!!Ако си спомняте преди няколко седмици писах за един тракащ звук, който ми се появи след смяна на всички ремъци по колата. Тогава "майсторите" в Итал Сервиз казаха - "хидравличен предпазен клапан в сервото, трака щото има напрежение, да не избие маркучите".Питах аз тук-там, включително и тука и повечето хора викат "пускай музиката и си карай". Добре ама шума се усилваше и след около 1 седмица ме изкара извън нерви. Една неделя вадя целия набор инструменти (3 гаечни ключа и 1 отвертка ;о)) и искам да разбера какво се случва.Оказа се че тропането си е чисто механично, което установих като просто си сложих ръката върху предпазителя на ремъка на сервото. Ремъка беше добре опънат. И тогава забелязвам че отстрани на ролката на сервото има едни три болта. Двигателя е 835С2000 и там точно е доста тясно. Та набутвам си ръката колкото стига и се оказва че два от трите болта се въртят НА РЪКА. Изобщо не са затегнати!Затягам ги на ръка, паля и шума го няма.Проблема беше да си завра ръката + ключ 13, да нацеля главите на болтовете и да ги затегна. Как да е справихме се. До тук добре, само че в тази ситуация как мога да съм сигурен дали ролките са in line? Ако зависи от тези болтове, мога да се басирам че не са. За сега не шуми обаче.Мисълта ми беше какво толковасложно има да се затегнат болтовете от майсторите? Единия даже ми игра номера със слушането с отвертка на ухото и мъдро заключи че е предпазния клапан. Изобщо, убедих се че в БГ сериозни механици не са останали. Никой не си върши работата съвестно.Сервизът злополучен е Итал Сервиз, много се дразня че ти взимат колата, изобщо не знаеш какво чоплят вътре, после като я изкарат и нещо очевидно не е както трябва викат "Абе кво стаа с таа кола бе?" Еми батка, аз ако знаех нямаше да дойда тука да ти храня внуците.Сетих и за един въпрос. На входящите колекторни тръби, точно в средата на плоския модул, който се пада отгоре, преди въздуха да стигне до тръбите, има един датчик. Скобата която го крепи да не се самооткачи ми се е счупила. Клемите контактуват ,то е ясно, но да ли е добре, не знам. Въпроса е какъв е тоя датчик? Изключих го на работещ двигател - нищо не се промени. Не ми свяетят предупредителни лампи.
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    #2
    Колега, така е... и аз ако почна да пиша колко такива майстори благославям няма до довечера да приключа... М/у другото това е и една от причините да почна сам да ровя по колата си... Ама честно, вече само като се сетя дай тук 5лв, дай там 10 само за да ти каже някаква "гениална" повреда (отделно да ти я ремонтура) ми е писнало до...
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Благодаря

        hf hpe написа:
        за датчика каква на цвят е часта в която се включва куплунгаако е кафява е да измерва температурата на постъпващият въздухза сервиза за жалост нямам думимакар че на всеки майстор се случва понякога, но това не е оправдание
        Точно кафява е.И аз така си мислех, защото след като толкова четох тук за датчици, реших че това ще да е за темературата на въздуха. Естествено на работещ двигател едва разликата ще е очевидна.И като сме почнали, дай да питам още нещо.Гледаме същия модул, но малко преди датчика за темп. точно на мястото където се съединява пластмасовия колектор с металния и е закачено жилото на газта. От страната на стъклото са свързани два пластмасови черни модула, разположени един под друг, и на двата пише Magnetti Marelli. Мисля че куплунгите са син и зелен. Очевидно въпросът е кой кой е? Според мен единия трябва да е свързан с празните обороти. Пак според мен там няма никакъв мяханизъм от тип болт или какъвто и да било за регулиране на празните обороти.Благодарско предварително!
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

          Коментар


            #6
            Благодаря ...

            ... това изяснява някои мои чуденки.Е, както се казва човек се учи докато е жив. Постепенно някои неща в двигателя ми се оказват малко или много екзотични.Само като предположение - дали има логика стъпковото моторче да е стри кабела на клемата, +- и маса, а датчика само с два? Знам ли скоро ще проверя.
            Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

            Коментар


              #7
              мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

              Коментар

              Working...
              X