Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на антена - Fiat Brava?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на антена - Fiat Brava?

    Някой може ли да ми помогне?Интересува ме как е захваната антената за покрива?Как мога д ая сваля?И каква антена д аси търся за да си я сменя,че моята е счупена и не улавя добре сигналите.Не че много често слушам радио,но понякога се случва,а така е мн кофти.Благодаря ви предварително.

    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

    #2
    Демонтирай това от схемата и ще разбереш къде е основата на антената.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      До колкото си спомням се държеше само на един винт. Плафона на лампата се сваля много лесно. Има едни капачици под които са винтовете, от другата страна са на щифтове; махаш куплунга за лампата и готово - гайката се вижда. Антена търси възможно най-близка до твоята по всички критерий, като може и малко по-дълга.Имаш разбирасе и много други опции, като например антена от тези които се залепят на стъклото и са с вграден усилвател, или по късички пак с усилвателче.
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        Благодаря ви колеги.Скоро ще стане и смяната,но първо трябва нова антена.

        Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

        Коментар


          #5
          А защо не си смениш само външната част на антената, тя е само на винт и много лесно се монтира/демонтира... Не е ли това основната част, която прихваща радиовълните?!?!?!
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Аз така мисял да направя.Без да сменям кабелите,само антената.защото моята е счупена точно там където контактуват двете части (където се движи нагоре-надолу).Като я сваля ще пробвам да я поправя някак,а ако не може ще си взема нова.

            Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

            Коментар


              #7
              А някакъв съвет за марка антена? Тази, която имам не хваща добре. Няма ли някой, които да са по-скъпи, но да хващат добре радиата?

              Коментар


                #8
                Можеш да опиташ с по-дълга (само да не е от тез от "мангал-тунинг" магазините) или с усилвателче, които вършат не лоша работа, останалото зависи от тунера на радиото
                Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                Коментар


                  #9
                  Аз имах същия проблем - счупена антена точно там къде е винта на захващането мърдането нагоре-надолу. След обиколка по магзините включително "мангал-тунинг" и няколко автоморги, най-подходящото нещо което видях беше антена Бош в Техномаркет цена от около 25 лв. Но аз си оправих антената по следняи начин - 2 кабелни обувки с подоходящ диаметър на отворите, пробива се антената и кабелните обувки и се закрепва с малко болтче, цялото нещо се увива с бишоп.
                  Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
                  http://fiat.comnet.bg/

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    А някакъв съвет за марка антена? Тази, която имам не хваща добре. Няма ли някой, които да са по-скъпи, но да хващат добре радиата?
                    В Технмаркет има един перфектен модел - сменихме на Типото и работи отлично. Пасва на мястото и т.н.Цената беше към 10 лева...
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Аз все още не съм я сменил,но и тя скоро не ми е правила поблеми.Уплаши се нещо и проработи (сега като я хваля ще вземе да се развали пак Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 ) Засега няма да я сменям,че излезнаха други разходи - непредвидени

                      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                      Коментар


                        #12
                        Същата кола, -същия проблем, който е актуален във времето!!

                        Днес и аз реших да направя тази манипулация-да сменя оригиналната антена, че е счупена откак се помня, а преди седмица-две и декоративното капаче изчезна някъде и антената се залепи изцяло за тавана.

                        След бърза справка с форума попаднах на тази тема и реших да я допълня с няколко снимки и кратко описание какво направих аз.

                        Необходими инструменти и материали:

                        -антена /тази я взех за 8лв от пазара/. Евентуално силикон или парче от велосипедна гума. Не е задължително, изцяло по ваша преценка, дали ще ви хареса крайния резултат.

                        -малка плоска отвертка, за да махнете декоративните капачета в предната част на плафона.
                        -кръстата отвертка, за да отвиета двете видии, с които се държи плафона.
                        -клещи, за да махнете един метален елемент, който ще се открие в долната част на антената. Просто с две-три дивжения наляво-надясно се издърпва надолу.
                        -Ключе 8-10мм или малко по-дълбоки вложки, за да отвиете първо кабела, който отива към радиото /10мм/ и после за да отвиете самата антена /8мм/. И двете гайки са на един болт, който държи самата антена.

                        Аз си запазих стария кабел понеже си пасна на новия болт, а и не е в него проблема. Голямо улеснение в случая.

                        В зависимост от вида на новата Ви антена, може да се наложи да се изреже гумена подложка между тавана и стойката ѝ, за да се избегне навлизането на вода или да се сложи силикон, кой както му е по-лесно или каквото решение му дойде на момента. При мен подложката на новата антена се оказа доста кекава и като я стегнах видях, че не уплътнява добре и затова сложих силикон. Някой ден може да го преправя и с гумена подложка и две гумени шайби от кранче за чешма на болта. Просто ще видя силикона ще държи ли за момента и здраве и живот по-натам ще се занимавам пак.

                        Click image for larger version

Name:	1 Старата антена.jpg
Views:	1
Size:	255,2 KB
ID:	2095313Click image for larger version

Name:	2 Новата антена цена 8лв.jpg
Views:	1
Size:	278,4 KB
ID:	2095314Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	1
Size:	412,9 KB
ID:	2095315Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	1
Size:	263,1 KB
ID:	2095316Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	283,9 KB
ID:	2095317Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	1
Size:	268,1 KB
ID:	2095318
                        Последна редакция от pl4 8rp; 20.01.2018, 13:44. Причина: 123
                        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                        Коментар

                        Working...
                        X