Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко проблемче!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко проблемче!

    Здравейте е за много години!Тази годинка я откарах на боровец в еднха хижа и беше много яко!Та реших да отида на бензин и да се върна да я поразкарам малко колата че вече от 1 година само на газ я карам а на бензин само я паля(всеки път) та да не й стане нещо!И установих малък проблем!Та значи като си карам примерно с 80км/ч отпускам педала на газта и колата си сърви по инерция само, след това подавам съвсем малко педала на газта (то се усеща има едно луфтче от механиката там едни гайки... и след това започва да върти клапата) и колата не тръгва въобще (газта е малко от порядъка на 5мм нали..) и след около 6-7 сек. някъде се усеща че започва да тръгва (да не намалява скоростта а да си я поддържа)Някой има ли идея от какво може да е?Забелязах че и примерно на светофар съм спрял и подвам нормално газта и в първия момент дори заглъхва джигателя и ако тръгнеш може и да загасне чак(незнам дали двете имат едно общо ама така предполагам?)Незнам ама май преди на бензин вървеше яко.. или съм свикна с нея вече ?!?Сега примерно като съм на 2 ра без гас (10км/ч) и напомпам газта до ламарината извенъж и първия момент се чуди и леко започва да ускорява и след 3000 об. започва лепенето-дали беше нормално това не си спомням! Но ми се струва малко ненормално!Аиде и за много години да си помагаме
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    На Дедрата имаме абсолютно същия проблем. Колата се държи точно така, като е на бензин. Аз мисля, че не си въобразяваш, защото не е нормално да прави така. Ще видим специалистите какво ще пишат по въпроса.
    Lancia Lybra EXECUTIVE 2,4 jtd 150+ к.с. 2003'
    Alfa Romeo 156 1,6 TS 120 к.с. 1997'
    ex. Lancia Dedra 1,6 90 к.с. 1990

    Коментар


      #3
      За много години и на нас, и на форума!Моята Темпра го прави същия номер само докато е студена.

      Коментар


        #4
        Re: TPS

        Mitko написа:
        Бих набедил TPS-a ...
        Е да оборотите на празен ход са си нормални и въобще не играят.Само по този потенциометър ли отчита ЕКУ-то че си подал газ за да ти впръсне горивото ?Защото на газ го няма проблема?Все се кана да ги измера всички датчици ама малко ме е шубе защото сам си патил с такова марене.Та лесно ли се добарваш до кабелите защото не искам да ги опъвам и заголвам жицитеАйде и мерси предварително
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          и аз го имам на темпрата същия проблем. като я закачат на диагностика обаче дава о.к. писал съм тук и друг път за този проблем. откачах буксата на датчика на дросела същата работа. онзи ден откачих ламбда сондата и като чели се пооправи но не съвсем. а на газ не го прави щото там тези неща не играят.
          TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Пичове... :D да ви закова ли? Е! Аз съм с Типо 1,4 КАРБУРАТОР и имам абослютно същия проблем... на бензин студена забива нос първите 1-2 секунди и после като изтървана набира; ако отпуснеш и втори път натиснеш излита без проблем... ха кажете ’са от к’во е?!!!Празния ход си й е наред; като загрее колата престава да го прави... Аз си мисля, че при мене е заради махнатия въздухопровод за горещ въздух (нали я карам предимно на газ и съм го махнал). Та в този ред на мисли при вас да не е нещо покрай разните му там датчици за регулиране температурата на въздушната струя, а?
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Преди година имах същия проблем (пак беше свързано с Боровец )Тогава обаче бях сипал някакъв съмнителен бензин и ми присветваше лампата с дюзичката. Реших, че е кофти горивото, изразходих го и напълних от ОМВ (не че ги рекламирам, ма тогава там сипах) и проблема изчезна. Иначе си купих и добавка за почистване на инжекциони, която и до ден днешен стои в джоба на предна дясна врата. Лампата също изгасна...Струва ми се съмнително чак такова съвпадение всички да сте нацелили боклучав бензин, ма знае ли човек, симптомите съвпадат.Помежду другото - и аз карам на газ. Tipo 1.4 i.e.Успех
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  едва ли е свързан този проблем с това, че караме на газ. аз още като я взех мойта темпра 2.0 и така си беше от италия. това бе и една от причините да сложа газ. що пари дадох за добавки за инжекцион и чистене на дюзи с ултразвук - ефект почти нулев. и аз я лъжа с подаване и отпускане на педала на газта. подавам - заглъхва - отпускам - и в момента в който оборотите от 400 отиват към 800 благодарение на моторчето за празен ход давам газ и тя се форсира та превключвама на газ. само че при мен го има и при топла и при студена кола това глъхнене и гаснене на бензин. понякога обаче всичко е о.к. ей така от само себе си. включително и последните дни като откачих ламбда сондата, но само студена.
                  TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте и от мен :D Проблема според мен не от газ-та (както каза колегата bereta) защото преди имах уно 1.4 ieS и правеше същия номер а то никога не е имало газ. Много е дразнещо когато колата ти не поема веднага. Ланчията на баща ми прави същия номер тя също никога не е карана на газ, но след един ремонт на мотора преди 1 месец след реглаж на клапани малко пилване по главата тук там и се оправи. Обаче вече са минати към 2500км и забелязвам че отново започва леко да се замисля та според мене това е от хубавия бензин и образуването на нагар но дали е така Иначе и аз си мислех че е от потенциометъра на дросела ама на уно-то го смених и нищо.
                    Alfa 145QV

                    Коментар


                      #11
                      Само аз нямам тоя проблем !

                      Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                      КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                      КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                      КУПУВАМ: Спортен волан

                      http://www.tempra-clube.hit.bg
                      http://www.tempras.myfreebb.com

                      Коментар

                      Working...
                      X