Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да монтирам прибор за температура на водата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да монтирам прибор за температура на водата?

    Fiat punto 1,1S 1996г. на приборното табло има единствено сигнална лампа за превишаване температурата на антифриза. Нямам и доверие. Ами ако изгори? От предния си автомобил пък и от друга техника съм свикнал да отчитам температура със стрелкови прибори. Има ли възможност , какъв прибор и къде да се свърже? За място на таблото ще му мисля. чичо Нено
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    #2
    Покарай я малко и ще свикнеш.И аз бях решил да слагам, но в крайна сметка размислих и реших да се доверя на италианските инженери. Все пак конструкторите знаят какво правят!
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    Коментар


      #3
      абе знаят знаят първите 5 години, никой не е изчислил колата да се кара до 20 годинишна възраст. за съжаление не познавам конкретния двигател, но тази лампа все отнякъде взема информация, от датчик, който ще ти свърши работа да го вържеш към уред!поне така предполагам. иначе някъде по главата би трябвало да имаш тапа, на чието място може да се навие датчик. а датчици бол.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        абе знаят знаят първите 5 години, никой не е изчислил колата да се кара до 20 годинишна възраст. за съжаление не познавам конкретния двигател, но тази лампа все отнякъде взема информация, от датчик, който ще ти свърши работа да го вържеш към уред!поне така предполагам. иначе някъде по главата би трябвало да имаш тапа, на чието място може да се навие датчик. а датчици бол.
        Естествено, че в България можем да побългарим всичко.А ако някой е решил да си прави "Москвич-Тунинг" не можеш да го спреш!!!!!!!!!!!!!!!
        Lupo - The Monster
        Е83 3D

        Коментар


          #5
          прибор за температурата на водата

          Ние по-възрастните спим по-малко, а като не спим ни идват най-различни идеи. В случая не е необходимо да се мери директно температурата на водата.Има електронни термометри чиито датачици могат да се монтират на най-различни места.Така, че датчика може да се монтира на:корпуса на водната помпа,корпуса на изпарителя или някъде на блока на двигателя.Тогава ще имаме ориентировъчна представа за температурата и тази информация ще ни е напълно достатъчна. чичо Нено
          Fiat Punto 1,1- 1996г.
          газ-бензин , "Lovato"

          Коментар


            #6
            Re: прибор за температурата на водата

            Neno Er написа:
            Ние по-възрастните спим по-малко, а като не спим ни идват най-различни идеи. В случая не е необходимо да се мери директно температурата на водата.Има електронни термометри чиито датачици могат да се монтират на най-различни места.Така, че датчика може да се монтира на:корпуса на водната помпа,корпуса на изпарителя или някъде на блока на двигателя.Тогава ще имаме ориентировъчна представа за температурата и тази информация ще ни е напълно достатъчна. чичо Нено
            чичо Нено, прости ми забележката, млад съм и все още се уча. но ако направиш това, което написа, просто ше си изгубич времето. първо- датчика никога не може да бъде точен, 2-3-5 градуса са си в норма отклонение, второ- водата ако я мериш на изпарителя, то съвсем няма да е точно, най-малкото е много далече от двигателя, освен това водата се охлажда в изпарителя/топли газта/, да не забравяме разликата от топлопроводимостта на самия метал на изпарителя. трето- неслучайно уреда се слага на главата на двг/датчика/, а не примерно в радиатора или в колекторите и т.н. водата е найгореща излизаща от двг и минаваща през главата. топлината се отделя в блока, след излизане от самия блок/конкретно блока, около буталата говоря/ почва да се охлажда. значи докато стигне до радиатора дори се е охладила в известна степен. затова като се включи датчика на перката на радиатора и датчика ти включва примерно на 89 градуса, реално водата в двг може да е и 100. може и повече нямам конкретна идея. все пак наслагането на всички тези фактори ще ти даде доста грешна представа за температурата на водата!
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              датчика за температурата, дето трябва да запали червената лампа в дясно от нивомера на бензина е на главата - над щеката за маслото се намира. сваля се и се слага Ладов аз съм тъй и с ладов прибор за отчитане на температурата...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                прибор за температурата на водата

                Явно, че поставената от мен тема предизвика интерес. Колкото за варианта на donnna, вече получих ЛС от г-н Костов от П.Тръмбеш който е монтирал ладов датчик и указател.Явно че датчиците на Пунтото и Ладата са напълно заменяеми стига да се намери подходящо място на указателя. За използването на електронен термометър мнението ми беше за отчитане на температурата ориентировъчно.Да имаме все пак някаква представа, дали е около нормите или близо до критичен режим.Електронните прибори имат много голяма точност ( знам го от опит ) и напълно може да им се доверим. Успех на всички, чичо Нено
                Fiat Punto 1,1- 1996г.
                газ-бензин , "Lovato"

                Коментар

                Working...
                X