Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маслен филтър FIAM

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маслен филтър FIAM

    Здравейте!Дойде ред за смяна на масло и филтър и бих искал да попитам марката FIAM(намерих такъв за 12лв) ползва ли се от колегите с фиатове. Добри ли са? Имат ли си клапаните - да не се стича маслото и за байпас при запушване на филтъра. Ако не струват моля препоръчайте марка и място за купуване.Благодаря!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    #2
    колега , какъв филтър сложи?

    Коментар


      #3
      Поставих филтър MANN. С оригиналния имаше проблем поне според мен. Лампата на маслото гаснеше ~2сек. след стартиране. Според АИ било нормално. Аз не мисля така. Мой приятел ми сподели,че и на неговото Ауди е било същото - след поставяне на филтър MANN проблема изчезнал. Ми така постъпих и аз - с този ф-ър лампата за налягането гасне веднага без закъснение. Има и двата клапана. Поне според мен в пъти е по-качествен от този в АИ, който се води за оригинален.Поздрави!
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Преди с FIAM и сега с MANN не съм имал никакви проблеми. Лампата на маслото винаги гаснеше веднага след като мотора запали.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          На пандата е малко особен филтъра - има 3-ти клапан непозволяващ на маслото да се връща обратно!

          Коментар


            #6
            ///// написа:
            На пандата е малко особен филтъра - има 3-ти клапан непозволяващ на маслото да се връща обратно!
            Тъкмо се чудех какъв е тоя филтър за 12 лв и видях ,че е за новата Панда.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Aз съм с Фиам на Бравата. Слагай и не се притеснявай. Имат клапани.
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Danchojn написа:
                С оригиналния имаше проблем поне според мен. Лампата на маслото гаснеше ~2сек. след стартиране.......
                Точно така... и аз бях веднъж с Фиам, лампата гаснеше ~1-2 секунди след палене... а ако не иска да запали, а само върти си седеше светнала. След това започнах да слагам Бош и още със завъртането на стартера гасне.
                Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                --- в сърцето завинаги... ---
                Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                Коментар


                  #9
                  Ици имаше проблем с такъв филтър на ФИАМ на Заставата.След като вече беше минал 1000км след смяната на маслото лампата светна и няма угасяне.Заради тоз филтър даже лагерите на вала сменихме,направо се чуваше как тропат.Явно този ФИАМ който се продава от Технотранс при нас специално не става.
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    ///// написа:
                    На пандата е малко особен филтъра - има 3-ти клапан непозволяващ на маслото да се връща обратно!
                    Всеки качествен филтър трябва да има обратен клапан против оттичане на маслото. Байпасния може и да го няма. До колкото знам само на опеловите мотори филтрите са без обратен клапан, но там маслото циркулира в обратна посока.Поздрави!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар

                    Working...
                    X