Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Punto75MPI написа:
    Гумени гарнитури за свещите!?!??!?!??!?! Наистина ли има такова чуда , мойте няма нищо!?!?!?
    Мисля че колегата е искал да опише маслообирачите на клапаните, но нещо се е объркал. На свещите неможе да има гумени гарнитури. :D
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #17
      Колега на 2.0 16 и на 1.8 16 има,за 1.6 16 незнам
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #18
        здравейте колеги, несъм се объркал има такива .днес ги смених и бяха доста зле. Аз се чудих ко прай тва масло и при свещите ама разбрахде.Гарнитурата я дават в комлпект с тия кръглите гарнитурки.Като се махне капака и се виждат
        fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

        Коментар


          #19
          п.с. пък може и дасе казват масло обирачи н.з. аз им викам гарнитурки
          fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

          Коментар


            #20
            ма те на са ли вътре в двигателя , маслообирачки не е ли друго Yellow_Flash_Colorz_PDT_34
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #21
              не неса в мотора .точно за свещитеса.
              fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

              Коментар


                #22
                като се махне капака на: Клапаните: и се виждат прекрасно
                fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

                Коментар


                  #23
                  чакай сега аз и без да отвора капака на клапаните си виждам отворите на свещите я некой просветен да метне схема
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #24
                    значи при мен как стояха нещата--махам си малкия капак от горе дето крие кабелите с надписа.виждатсе бобини ,махамги, виждат се свещи ама примен бяха покрити с масло до поливината на 1,3,4 цилиндар. Като се махне капака на клапаните освен голямата гарнитура има и кръгли .тесе намират точно на отвора на свеща.Дано симе разбрал аз несъм монтиор ама горе долу е така
                    fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

                    Коментар


                      #25
                      Маслообирачите са друго, но не съм и предполагал че на свещите може да има гумени гарнитури. Затова предположих за маслообирачите на клапаните, които не се виждат без да свалиш капака на клапаните, защото са около стеблата на клапана и главата.Целта им е да обират маслото от стеблото на клапана, за да не влиза покрай него в цилиндрите и да изгаря, или да прави нагар по леглата на клапаните. От тия маслообирачи също може да имаш жесток разход на масло, но тогава пуши доста през ауспуха.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #26
                        значи при мене проблема може да от тях!
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар

                        Working...
                        X