Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна врата на Мареа комби трака

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна врата на Мареа комби трака

    Колеги задната врата на комбито като мина през дупка трака все едно не е затворена! ако някой го е имал този проблем и се е справил с него моля да сподели! Много е дразнещо наистина!!Колега, промених заглавието за да е по-ясноМодераторски екип на fiat-bg.org
    `99 FIAT Marea Weekend 100TD

    #2
    предполагам гумените ограничители на "резба" си ги проверил?при затворена врата има ли луфтове?провери и покривалото на багажника, дали то не удря ако не е добре опънато...
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

    Коментар


      #3
      не знам как е на мареа, но на бравата това което задържа цялата врата след като я затвориш, беше по-надолу и трябваше силно да я блъскам за се затвори. Един ден го вдигнах малко, все едно да държи по-хлабаво, и сега се затваря като я пусна от 3 пръста, и няма луфт и не тресе. Може би при теб този механизъм е твърде нагоре? Ако я затваряш от съвсем леко пускане, може да пробваш да го свалиш надолу, така ще ти е малко по-стегнато и може да спре да трака. И също гумените ограничители, както казва колегата, си провери

      Коментар


        #4
        и при мен имаше едно тракане, както се оказа - от недобре затворена долна част на вратата - това, което се отваря надолу. Като затворих плътно този капак, нещета се оправиха.
        Тойота Приус

        Коментар


          #5
          И моята отвреме навреме издава разни шумове от багажното отделение. Един ден дори изпразних целия багажник, докато разбера, че шумовете са точно от този сгъваемия ограничител на багажника, разположен над бронята. И за съжаление не съм измислил нищо, ту ги има, ту изчезват шумовете. Иначе сгъваемия ограничител на багажника прилепва много добре, но в движение понякога трака и не знам какво мога да направя. Абе май напълно безшумно комби няма, от багажника винаги нещо потропва.Ако някой е имал и е разрешил този проблем, нека сподели.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            snake написа:
            Абе май напълно безшумно комби няма, от багажника винаги нещо потропва.
            Май си много прав голега!
            `99 FIAT Marea Weekend 100TD

            Коментар


              #7
              тампончета

              аз видях къде точно опират "пръчките" на покривалото по лайсните отстрани, и сложих на заветните места самозалепващи се гумени тампончета..предполагам пак си "трака", ама не го чувамп.с. така и така съм се разписал,вчера специално гледах как е при мене и се оказа че единия от гумените ограниаители е хванал гората...някакви идеи откъде да си набавя? (ако някой се сети и за "Дръжките" на духалките, ще е супер)
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

              Коментар


                #8
                Някой решил ли е все пак проблема с тракане на 5-та врата на мареа-комби ?Зимата мислех, че всичко е Ок, бях наблъскал грес в двата механизма, които затварят 5-та врата(багажника) и всичко беше Ок. Но сега в жегата направо ми скъсва нервите, дрънченето е почти постоянно. Точно от там трака - от двете щракалки( механизми, панти), не знам какво е точното им наименование. Подлежат ли на ремонт ? Някой евентуално купувал ли е такива от авто-морги или нови, каква е цената и решил ли си е по този начин проблема ?Става дума за тези механизми, те са по един отляво и отдясно на вратата на багажника:
                Прикачени файлове
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Хъм, може би ако вратата се прибере леко към купето това би решило проблема?Тази регулировка се прави не от самата брава на снимката, а от двете заключалки към купето.Те могат да се преместват напред или назад и по този начин прибират вратата повече или по-малко.Не знам, аз на темпрата ТОЧНО от там не съм имал шумове А иначе такива заключващи механизми се продават със сигурност, и нови и втора употреба.На много места. За пример: Александър Ауто и Италианеца...
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Бих се радвал, ако това помогне. Но честно казано си нямам и представа как може да стане това прибиране на вратата. Утре ще разгледам внимателно как стоят нещата и ако успея да направя нещо, ще пиша.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Ами двете заключалки най-вероятно са фиксирани в купето с 6мм болтове.Огледай, не е сложно.Просто трябва да се преместят съвсем леко в посока предницата на колата.След това стягаш и пробваш.Ако не помогне, поне няма да навреди.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Наистина "заключалките", които са на купето, са фиксирани с болтове в доста широки легла и могат да се местят напред-назад и нагоре-надолу по няколко милиметра. Сега ги преместих в положение, възможно най-близко към предницата, т.е. задния капак да е най-прибран към купето. Покарах колата около нас, дрънченето го няма или е пренебрежимо слабо и не дразни :D . Не знам обаче дали не е вредно заключалките да бъдат в такова крайно положение, да не вземе да се изкриви капака или пък да започне да се отваря в движение ? От друга страна пък може би нарочно е оставена възможност да се променя положението им.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Ми те тези отвори са направени по-широки именно за да позволяват реглаж на вратата.Това не е дефект или недоглеждане Зависи колко си я прибрал.Ако се затваря без да се налага да я удряш (силно), значи всичко е наред
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Колегата ти помогна достатъчно и аз няма да пиша същото.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Снощи до тъмно си играх с елементите на купето, в които прещракват механизмите от снимката, както и с гумения тампон, който също се вижда на снимката. Нямах време много да я карам колата след това, но мисля, че има много добър ефект, но пък затварянето на 5-та врата сега е малко по-"твърдо", трябва леко със замах да я затварям или да я пусна от 15-ина см. да се затвори сама. Направи ми впечатление, че и подвижния елемент над бронята играе някаква роля. Той самият не дрънчи, но дрънченето от 5-та врата се променя в зависимост от това дали подвижния елемент е отворен или затворен, а и затварянето на 5-та врата е съвсем лесно, когато подвижния елемент над бронята е отворен. Трябва да го разгледам да видя дали и той подлежи на някакво регулиране. Като покарам повече, ще споделя дали се е решил окончателно проблема.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X