Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с Bravo 1.6 след като загрее (съединител/динамика)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с Bravo 1.6 след като загрее (съединител/динамика)

    Здравейте! Искам първо да уточня, че съм пълен лаик на тема автомобили и това което ще прочетете по-долу може и да ви се стори доста смешно, но въпреки това се надявам да подходите сериозно.Проблемът е следния. Когато запаля мотора на студено колата е доста responsive, ускорява бързо и е приятна за каране. Съответно мога да потегля на равно само с отпускане на съединителя, без дори да подавам газ. Позагрее ли колата обаче, доста от динамиката се губи, започва да притриса при потегляне с по-малко газ или пък да буксува ако подам повече. Друг проблем - пускам се по надолнище, на 4-та примерно, решавам да понамаля и да мина на по-ниска предавка, натискам съединителя и се забавям с превключването (т.е. крака ми е натиснал педала на съединителя, и си стои там, но не съм изключил от скорост). Та ако задържа крака си на съединителя оборотите изведнъж падат супер рязко, колата се разтриса и ако не сменя предавката и не отпусна съединителя колата тръгва да гасне. Това го прави само при спускане.Колата няма газова уредба, и не знам дали проблемите са свързани.

    #2
    Пич ако съединителят ти заминава го пробваш най добре някаде на нагорно ако тръгнеш трудно значи и за смяна ако боксува също Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #3
      vladi_stoev написа:
      Пич ако съединителят ти заминава го пробваш най добре някаде на нагорно ако тръгнеш трудно значи и за смяна ако боксува също Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
      Хубаво де, но тук интересното е че магариите ги прави само на загрят двигател...

      Коментар


        #4
        Като е студена държи повисоки обороти и затова тръгва без газ и без притрисане. като загре оборотите са по ниски така мисля аз за тръгването, а за това като изключиш от скорост и ти падат оборотите рязко не мисля че е от съединитля по вероятно някакъв проблем с оборотите на рпазен ход
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          и по-точно най-вероятно стъпковото моторче.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            dudulia написа:
            и по-точно най-вероятно стъпковото моторче.
            Нямам проблем с оборотите на празен ход, държи си стабилни ~850 rpm когато е загряла, и около 1100-1200 сутрин на студа докато загрее. По светофарите не се форсира сама, държи си ~850 rpm, мисля че стъпковото моторче би следвало да е ок.

            Коментар


              #7
              Creep написа:
              dudulia написа:
              и по-точно най-вероятно стъпковото моторче.
              Нямам проблем с оборотите на празен ход, държи си стабилни ~850 rpm когато е загряла, и около 1100-1200 сутрин на студа докато загрее. По светофарите не се форсира сама, държи си ~850 rpm, мисля че стъпковото моторче би следвало да е ок.
              Тогава защо си написал това: "Та ако задържа крака си на съединителя оборотите изведнъж падат супер рязко, колата се разтриса и ако не сменя предавката и не отпусна съединителя колата тръгва да гасне."?КАто си натиснал амбриажа все едно си на празен ход,а тръгва да гасне?Не казвам ,че е стъпково моторче,но не съм сигурен,че то работи перфектно.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                dudulia написа:
                Creep написа:
                dudulia написа:
                и по-точно най-вероятно стъпковото моторче.
                Нямам проблем с оборотите на празен ход, държи си стабилни ~850 rpm когато е загряла, и около 1100-1200 сутрин на студа докато загрее. По светофарите не се форсира сама, държи си ~850 rpm, мисля че стъпковото моторче би следвало да е ок.
                Тогава защо си написал това: "Та ако задържа крака си на съединителя оборотите изведнъж падат супер рязко, колата се разтриса и ако не сменя предавката и не отпусна съединителя колата тръгва да гасне."?КАто си натиснал амбриажа все едно си на празен ход,а тръгва да гасне?Не казвам ,че е стъпково моторче,но не съм сигурен,че то работи перфектно.
                Ако има някакъв проблем със стъпковото моторче, каквъв ще е той че да се проявява само и единствено при описаната ситуация?

                Коментар


                  #9
                  Отговорът може да се крие и в дебитомер-а. Но и аз си мисля, че стъпковото моторче прави мизерии.
                  Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                  Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                  FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                  Powered by Total & Fobos LPG

                  Коментар


                    #10
                    MadHead написа:
                    Отговорът може да се крие и в дебитомер-а. Но и аз си мисля, че стъпковото моторче прави мизерии.
                    Винаги съм си мислел, че 1.6 няма дебитомер?!

                    Коментар

                    Working...
                    X