Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 143

Тема: Полезна информация за Fiat CODE

Бута детска количка Аватарът на charli05
    Регистр. на
    10.03.2008
    Цитат butaloto написа:
    Да за ФИАТ/ЛАНЧА важи. А за колегата от горния пост който питаше за изтриване - изтрива се не самия транспондер в ключа а този ключ като активен от паметта на ECU
    И за Алфа важи,изпробвано е.А дали е вазможно да изтриеш с подходящ уред,било то умишлено или по невнимание,цервения ключ,и ако ДА,ако нямаш друг,какво правиме?

Не можеш да изтриеш самия ключ. Можеш да го унищожиш. Информацията за мастър ключа се пази във компютъра на колата, самият ключ е със статичен код.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Бута детска количка Аватарът на charli05
    Регистр. на
    10.03.2008
    Един унищожен,непалещ ключ може ли да се нарече "мастер",та ако ще кода да му се пази вьв Ватикана.Изобщо каква е ползата от него и от статичния му код?

Ами аз съм с 2 палещи сини ключа, поради нензнание си купих колата само с тях. Не съм вдигал панаири да си търся червения. В общия случай - някой от майстор ключарите ще ми направи един Главен ключ, ако трябва и червен ще го боядисам и готово... Пфф, четат му кода от паметта на компа, записват ти го на празен транспондер и воала...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Фиат маниак Аватарът на Vlado_PK
    Регистр. на
    30.01.2008
    Колеги имам един въпрос!Моето пунто докато го карахме аз и маика ми (още не бях на ясно с фиат код) аз палех и 1-ния син ключ а маика ми с мастер ключа и така в деня по-няколко пъти колата е палена с 2-та ключа!Маика ми след това замина за Гърция с колата и там продължи да кара с мастер ключа!Но един ден колата пали много много трудно (при полжение че преди това още не си вкарал ключа и палеше :D ) Върви 200-ина метра почва да гърми от ауспуха и гасне след това по никакъв начин не иска да запали!Отива колата там в сервиз и маисторите казват че е гръмнал някакъв приемник защото колата е палена с 2-та ключа!И за този приемник маика каза че е платила 70^!Някои може ли да обясни защото аз само тва съм чул и нито разбирам какъв е този приемник нито какво са имали в предвид тези маистори
    Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD
    Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
    Alfa Romeo 155 2.0 8V

код

не може да е било то имобилайзера на колата той или работи или не като блокира веднъж трябва да се оправи и тогава колата палиможе да се е нещо бъгнало за момент ако е от кода иначе ако пази старата част може да разбере повечеМодерирано.Не може да е било от имобилайзера на колата,той или работи,или не.Като блокира веднъж,трябва да се оправи и тогава колата пали.Може да се е бъгнало нещо за момент,ако е от кода.Иначе,ако пази старата част,може да се разбере повече.Модераторски екип на fiat-bg.org.

Фиат маниак Аватарът на Vlado_PK
    Регистр. на
    30.01.2008
    Не знам но тва е факт дето са казали "маисторите" в гърция сменили са въпросното чудо за 70^ а пък аз не забелязвам (защото много добре си познавам колата) нищо да е сменявано или да е сваляно за това така попитах все пак мерси за вниманието
    Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD
    Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
    Alfa Romeo 155 2.0 8V

Фиат фанатик Аватарът на EasternAlien
    Регистр. на
    19.03.2008
    Купих колата само с един син ключ.Продавача ми каза, че само с един е купена от собственика в Италия.Та искам да попитам, как и къде мога да изкарам още един ключ?Може ли да се изкара и master ключ?Благодаря предварително
    Ползвайте мигачи!
    Sometimes I feel like screaming

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=22552 - това е за червен ключ, а син ключ - всеки уважаващ себе си ключар може да ти направи такъв.

Фиат фанатик Аватарът на EasternAlien
    Регистр. на
    19.03.2008
    Цитат ogi28b написа:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=22552 - това е за червен ключ, а син ключ - всеки уважаващ себе си ключар може да ти направи такъв.
    Благодаря колега
    Ползвайте мигачи!
    Sometimes I feel like screaming

Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Тема: Полезна информация за Fiat CODE

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •