Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатора си замина. Препоръки за нов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатора си замина. Препоръки за нов

    Здравейте колеги и за много години! След като 2 дена не бях припалвал колата, тази сутрин реших да ходя с нея на работа ама....... акумулатора сдал богу дух. Имах проблеми с него преди няма и месец, даже бях пуснал една тема. Заредих го тогава и кара до сега ама пак е на 0. Та явно ще купувам друг. Не ми се занимава през 2 седмици да го зареждам и кой знае къде ще ме остави.Та въпроса ми е към кои акумулатори да се насоча? Нещо добро като цена и качество. Също така да е необслужваем. Четох хубави работи за Искра и лоши за Монбат. Другия въпрос ми е - тъй като по книжка за мойта брава го дават 45Ah, ако сложа 50Ah ще има ли някакъв проблем?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Стига да го събереш в тавата където му е мястото няма значение ,че е с по големи Ah.Аз винаги препоръчвам това http://www.didi94.com/batteries/excell.php
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Не искам да налагам мнението си, обаче аз приключиш с българските марки.Преди 3 години доста четох и се спрях на ACDelco.Цената му тогава беше с 5 кинта по-ниска от тази на Бош Силвър но и четох доста негативи за качеството на Бош-а.Та ACDelco - то вече прескочи 3г. и не е помирисвал обслужване.Нещо което направо не мога да си спомня за мой БГ акумулатор. С обслужване Моите караха точно до края на гаранционния срок.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Аз от три години карам с монбат необслужваем и дори тази сутрин при -15 запалих от първия път без никакви проблеми.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Стига да го събереш в тавата където му е мястото няма значение ,че е с по големи Ah.Аз винаги препоръчвам това http://www.didi94.com/batteries/excell.php
          Е да де ма са соленички като цена А тези ACDelco къде мога да видя колко вървят. И има ли смисъл да слагм 50Ah при положение, че до сега е била с 45?
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            noriaga написа:
            Tornado написа:
            Стига да го събереш в тавата където му е мястото няма значение ,че е с по големи Ah.Аз винаги препоръчвам това http://www.didi94.com/batteries/excell.php
            Е да де ма са соленички като цена А тези ACDelco къде мога да видя колко вървят. И има ли смисъл да слагм 50Ah при положение, че до сега е била с 45?
            Едва ли са много по-различни като цена ACDELCO.Продават ги Имахиджу ООД, питай Гугъл за подробности.Имат дилъри насам-натам ама те ще ти кажат ако те интересува.Имай предвид, че ако не си се интересувал наскоро - цените на акумулаторите са се вдигнали яко!То на какво ли пък не са, де Така че аз нямам представа кое в момента е "много" и кое е "малко".Когато купувах ACDelco-то, цената му беше х2 на българските еквиваленти по капацитет. Това дали ще си купиш пак 45 или 50 зависи единствено от цената.Ако разликата е голяма - не си стрива според мен.При десетина лева разлика например, аз бих си взел по-големия.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Още един глас за ACDelco , 3 год гаранция са хубаво нещо. А за твоя акумулатор си мисля че прескочи ли зимата ще е за смяна чак есента, ако палиш и караш всеки ден ще държи, а така не си го припалвал 2 дни, и опитваш в най-студения ден, очаквано е да баталяса... Измъчих тоя на типото преди месец, задави се нещо- клекна, заредих го и сега при постоянно каране си пали и даяни, може да го сменя но лятото, тогава и цените /май/ няма да са така душмански. /да не забравяме че скочиха в дните преди ъъъ...Фаровете!/
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                Plastex написа:
                Още един глас за ACDelco , 3 год гаранция са хубаво нещо. А за твоя акумулатор си мисля че прескочи ли зимата ще е за смяна чак есента, ако палиш и караш всеки ден ще държи, а така не си го припалвал 2 дни, и опитваш в най-студения ден, очаквано е да баталяса... Измъчих тоя на типото преди месец, задави се нещо- клекна, заредих го и сега при постоянно каране си пали и даяни, може да го сменя но лятото, тогава и цените /май/ няма да са така душмански. /да не забравяме че скочиха в дните преди ъъъ...Фаровете!/
                Предишния път като падна го заредих и 3 седмици беше ОК. Ама всеки ден я карах и то доста. Ще пробвам още едно зареждане и дано устиска зимата та чак на есен да взимам нов Само да попитам при зареждането на колко A трябва да го пусна? Някъде четох че оптималното е 5% т.е. на 2,2А
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Не съм с Ексайд, но съм чувал много добри приказки и също бих ти го препоръчал. Вземи си 50Ah, но не повече защото не е все тая колко ще му е капацитета.
                  Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                  Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                  Коментар


                    #10
                    noriaga написа:
                    Само да попитам при зареждането на колко A трябва да го пусна? Някъде четох че оптималното е 5% т.е. на 2,2А
                    1/10 от капацитета, 4,5А при теб.Ама не издребнявай толкова, малко повече или малко по-малко не е от значение.Ако има нещо което е важно да се гледа, това е гъстотата на електролита.Ако нямаш аерометър - вземи си, не са скъпи.
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      georgiarg написа:
                      Аз от три години карам с монбат необслужваем и дори тази сутрин при -15 запалих от първия път без никакви проблеми.
                      Аз карам от 8 месеца с такъв и също съм много доволен, днес пак запали без проблем при -10 на газ А и ми дадоха 2 годишна гаранция!
                      Истината е някъде там!

                      Коментар


                        #12
                        Е, то остава и за осем месеца да сдаде багажа...
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Монбат На 28ми ( петък ) тръгвам от работа, стоях малко на включени фарове и ... няма никой. Не ще да завърти. Дадоха ми ток, запалих, 14 км до в къщи. Прибрах акумулатора, само да се стопли, не съм го зареждал, нищо. Само погледнах електролита - наред си беше. На 30ти ( неделя ), сложих акумулатора - зашали веднага. Карах малко, карах и на 31ви и 1ви. Днес слизам до фичо за пръв път от 1ви след обяд.Запали. Без проблеми. На минус 15. Е как да се оплача от Монбат? П.С. Акумулатора го купих на 22.03.2007
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Монбат изнасят много добри акумулатори, но тук е голям късмет да попаднеш на качествен.
                            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                            Коментар


                              #15
                              Аз си го купих директно от халето в Люлин преди 2-3 години. Не съм го пипвал. Сутринта на балкона термометъра ми показваше -18 и запали колата от раз. Бутайте се за АЦДелко. Че са хубави, хубави са, няма спор. Ама при положение, че до сега всичките си коли съм карал с Монбат и не съм имал никакви ядове не виждам защо трябва да давам пари Х2 за акумолатор като върши същата работа.

                              Коментар

                              Working...
                              X