Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За дизелите и парното...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pinko написа:
    ...
    Esper написа:
    ...
    За какви печки говорите бе, хора
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #17
      Приятно четене
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #18
        Тва съм го чел и наистина това е решението всичко останало е близалки.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Ето така изглеждаха двете коли при -5 сутринта, на 27.11., след като беше валнал малко снягпечката в Алфата е работила около 40 минути - колата е просто суха, няма стъргане на лед, няма чистене на сняг, вътре в купето е 18 градуса, даже волана е топъл, кефффф
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #20
            Tornado написа:
            Тва съм го чел и наистина това е решението всичко останало е близалки.
            Ти си го чел, ама колегата явно не е.По принцип е така - това е решението.Обаче ако се абстрахираме от цената.4 бона са много пари, особено като става въпрос за дърта разкошница.А ако сложим предвид и факта, че зимата със всяка година става все по-голяма рядкост, съвсем се губи практичността.Все пак тая статия ми подейства като катализатор - от написването и до момента в гаража имам събрани 3 броя работещи и чакащи да бъдат монтирани отоплители
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #21
              Ако ти изпадне некое запазеничко Вебасто Термо Топ, дай го насамЧе вече имам още една нафтова алфичка, която иска печка :D
              Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

              Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

              ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

              Коментар


                #22
                Esper, благодаря за бързия отговор. Наистина в тези печици е истината... :P
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #23
                  pinko написа:
                  Ако ти изпадне некое запазеничко Вебасто Термо Топ, дай го насамЧе вече имам още една нафтова алфичка, която иска печка :D
                  Е баш ТермоТоп нямам още, дейба...Онова на снимката не го взех щото топлообменника му е станал на майска роза, както може да се види.А ако трябва да съм точен, именно този модел ми трябва за мечо за да си приказват както трябва с климатроника.Ама до лятото може и да изскочи.Защо точно ТермоТоп?Потърси еберспахер от опеляците - то болшинството изобщо и не знаят че това е печка, да не говорим какво точно върши Това дойде именно по такъв канал.Тънко...
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #24
                    Аз имам топлообменник от същото Вебасто, утре щи го снимам, ако ти върши работа ти го подарявамКолко горе-долу им търсят по моргите на тия печки?Иначе искам Вебасто, щото имат чудесен фирмен сервиз и работят перфектно и бързо.пък и еверспахер нямат готини дистанционни, като телестарт Т100
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #25
                      pinko написа:
                      Аз имам топлообменник от същото Вебасто, утре щи го снимам, ако ти върши работа ти го подарявамКолко горе-долу им търсят по моргите на тия печки?Иначе искам Вебасто, щото имат чудесен фирмен сервиз и работят перфектно и бързо.пък и еверспахер нямат готини дистанционни, като телестарт Т100
                      Ами на това точно онзи му търсеше 300 лева - прекалено много ми се видя за вида му.Сигура ли е че твоя топлообменник е за този модел?Ако си сериозен в предложението, освен да го взема?Щото ако разчитам на Рея-МП за да го възстановя, ще трябва да дам сигурно повече от самата печка за нов топлообменник...Колкото до ДУ-то - да, така е ама има и доста по-нискобюджетни решения от дистанционното като твоето.Тук съм нахвърлял идеята, устройството работи през GSM мрежата и също има двустранна връзка с колата.Освен това може да го ползваш и за друго, да ти прати SMS при задействане на алармата например.Минуса както отбеляза колегата в MB форума е консумацията. При ежедневна езда както е при мен, не е от особено значение.Да не говорим, че в офроуда има идеи за пускане с обикновено дистанционно за лебедки, което е с пъти по-евтино и от GSM комуникатора.Е, няма обратна връзка за температура ама аз наистина не мисля че това е много важно.И накрая да си призная - ако монтирам ТермоТоп, със сигурност ще го оборудвам със дистанция като твоята Колкото до Eberspacher vs Webasto, цената е определяща.Kюмбетата на Eberspacher едва ли са много по-евтини като нови, но на практика покрай опеляците могат да се намерят за смешни пари.Вярно че хидроника дето го слагат в Opel е само 3kW а TheroTop-а на Webasto е цели 5kW ама не вярвам да е толкова фатално.Както казах цената води хорото в повечето случаи...Иначе като цяло тея печки втора ръка са средно по около 300лв.Важно е обаче да са окомплектовани добре, защото както знаеш всичко за тях от представителя е адски скъпо.Само горивната помпа е към 150лв а е една мърва гад дето се казва Последно, да скокна тея дни за Webasto-то?Може и да не е изцяло подарък, черпенето си е отделно :D
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #26
                        Ето какво имам и го подарявам-Топлообменника на котлето, електронния блок (с един изгорял кондензатор май- може да се възстанови, но не ми се занимаваше - монтираха чисто нов - около 380 лева, ако не се лъжа) и повечето уплътнения (в добро състояние).
                        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                        Коментар


                          #27
                          Опасявам се че са различни модели.Пробития топлообменник е от модел Thermo Top S а твоята печка е Thermo Top Z/C.Като гледам има видима разлика между разположението на отворите за входяща и изходяща вода.Все пак ще направя една консултация в МБ форума и ако все пак не съм прав и стават, ще ида да взема кюмбето.Ако разбира се не са го продали вече - нещо в което крайно се съмнявам.Все пак евала ти правя за предложението. Остави един телефон на лични, без значение дали ще вършим работа или не, напитката е от мен
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #28
                            Телефона ми не е тайна за никого - 0887 631329Когато ти е удобно, звънкай и идвай да взимаш чарколяците - живея в Кокаляне.Пък ти можеш да се реваншираш, ако ми намериш някой запазен ТермоТоп в някоя морга :D :D :D
                            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                            Коментар


                              #29
                              pinko написа:
                              Телефона ми не е тайна за никого - 0887 631329Когато ти е удобно, звънкай и идвай да взимаш чарколяците - живея в Кокаляне.Пък ти можеш да се реваншираш, ако ми намериш някой запазен ТермоТоп в някоя морга :D :D :D
                              Няма проблем, мога да мина и да ги взема.Ако пък не станат, няма никакво значение в кого са - пак ще си останат фрий.Стига да свършат работа на някого.Само дето ще се постарая над изгорялата електроника - това го мога.Даже познавам колега от Кюстендил със същата печка - пак МБ форума.Предстои му монтаж но се надява, че неговата си работи.А иначе очаквам и мнение за съвместимост.Да видим какво ще каже Бай Любо ей тук
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар


                                #30
                                Ми той бате Любо лично го е свалял тоя топлообменник, това е моя оригиналния. Единствено той може да ти каже какво-що. Електронния блок също той го смени, абе само при него се прави моята печка.П.П. Абе тия мерцедесаджии много насериозно са се взели - 15-20 годишни бенцове карат, ама много тежко го раздават А в същото време 3 бона ужасно много им се виждат. Кокошкари, ама с мерцедеси :P :P :P :P :P
                                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                                Коментар

                                Working...
                                X