Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел срещу Бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ivanko_rs написа:
    Разбрал си ме на 50%.За сравняването ясно,но защо сравняваш колите по близки мощност?Нали дизелите се бият че много вървели,аз и за това предложих - като ще се сравнява да се сравняват по еднаква кубатура и по вид на пълнене.Не единия да е 1.8 бензин ,а другия да е 2.0 Турбо дизел.Вярно разликата в конете е голяма,но да ги сравняваме както трябва,нали уж много вървели печките и били комън рейл и т.н. и т.н. с ЕКУ-та много модерни.Обаче като стане въпрос за сравнение винаги този който има турбо дизелова кола иска да се мери с бензинова ама АТМОСФЕРНА(поне такова е мойто наблюдение).Защо?Нали по техните думи дизела бил равностоен на бензина,тогава защо не искат да се пробват с турбо бензинов вариянт с кубатура като тяхната.Много просто ,защото ще се види реално колко вървят.Ето ти и примерна гонка - Пасат 2.0 Турбо дизел 170 коня(май им е най силния,ама може и Голф със същия мотор) който е модел след 2005 година ,срещу Фиат Купе 2.0 16 Турбо 190 коня,чийто мотор е излязъл мисля че беше 1988г.Мисля няма нужда да коментираме резултата.Темата ще стане доста интересна.П.П.Да не споменавам че в момента Мицубиши Лансър Ево 9 заводски е 280 коня от 2.0 16 Турбо мотор.Там пък разликата става космос.
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

    Коментар


      #17
      Ти чуваш ли се въобще за кво говориш? 1.Аз тежа 90кг , този до мен тежи 90кг , ама аз не сам зобил химия , а той е , но въпреки това изглеждам все едно 110 кг , схващащ ли какво имам предвид. Просто на бензинеца с турбо химийката му идва в повече :D 2. Ауди смятам че разбиха отдавна мита за бензина на 24 часа на Лъо Ман , там не смяташ ли че всички са равностойни и с върхови изпълнения? а?3. Ако трябва пък да си говорим за мощност - айде нема нужда , не пълнели болидите със нафта, ми те и лекарство против спин не са измислили още тъй , че сравнението ти изпушва , а относно Въпросното Пежо 908 знаеш ли че въртяшия му момент е 1150 Нютон метра , ако не се лъжа ( обещавам да го проверя) 3.Трябва ли да ти обяснявам след като си толкова вещ , че са смятали дизеловия мотор за много прост и не съвършен , а бензиновия за може би топлата вода , за това някой по - умен от теб и мен взети заедно си е направил труда да се задълбочи в изследванията спрямо дизела и е разбрал , че има много голям потенциал , а именно с този факт се обяснява и бумма на дизеловите разработки , а и още нещо сега ще ви предложа на ваше внимание една статия за дизела дано понаучите нещо , а не се впускате в магарешки спорове , само защото караш бензинов автомобил или дизелов Точно за това имах предвид че ще стане интересно . А относно бензин с/у дизел ще ви напиша още няколко факта , но друг ден . Моля ако някой ме е разбрал погрешно да ме извини - не се заяждам и нямам такова намерение , искам само да си поспорим но не като магарета и може би преоткрием топлата вода . Сега възнамерявам да празнувам :D :D :D :D А до тогава ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА , ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО УСПЕХИ ПРЕЗ ИДВАЩАТА ГОДИНА :D :D :D
      .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

      Коментар


        #18
        ivan_enchev написа:
        3. Ако трябва пък да си говорим за мощност - айде нема нужда , не пълнели болидите със нафта, ми те и лекарство против спин не са измислили още тъй , че сравнението ти изпушва
        сравнението ти изпушва... като дизел онова с онези колко стотин мили е съвсем друга бира бе колега!Иначе и на теб весела Нова година. А догодина и аз ще ти пусна малко данни , че да не съм толкова голословен.
        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

        Коментар


          #19
          ivan_enchev написа:
          Ти чуваш ли се въобще за кво говориш? 1.Аз тежа 90кг , този до мен тежи 90кг , ама аз не сам зобил химия , а той е , но въпреки това изглеждам все едно 110 кг , схващащ ли какво имам предвид. Просто на бензинеца с турбо химийката му идва в повече :D 2. Ауди смятам че разбиха отдавна мита за бензина на 24 часа на Лъо Ман , там не смяташ ли че всички са равностойни и с върхови изпълнения? а?3. Ако трябва пък да си говорим за мощност - айде нема нужда , не пълнели болидите със нафта, ми те и лекарство против спин не са измислили още тъй , че сравнението ти изпушва , а относно Въпросното Пежо 908 знаеш ли че въртяшия му момент е 1150 Нютон метра , ако не се лъжа ( обещавам да го проверя) 3.Трябва ли да ти обяснявам след като си толкова вещ , че са смятали дизеловия мотор за много прост и не съвършен , а бензиновия за може би топлата вода , за това някой по - умен от теб и мен взети заедно си е направил труда да се задълбочи в изследванията спрямо дизела и е разбрал , че има много голям потенциал , а именно с този факт се обяснява и бумма на дизеловите разработки , а и още нещо сега ще ви предложа на ваше внимание една статия за дизела дано понаучите нещо , а не се впускате в магарешки спорове , само защото караш бензинов автомобил или дизелов Точно за това имах предвид че ще стане интересно . А относно бензин с/у дизел ще ви напиша още няколко факта , но друг ден . Моля ако някой ме е разбрал погрешно да ме извини - не се заяждам и нямам такова намерение , искам само да си поспорим но не като магарета и може би преоткрием топлата вода . Сега възнамерявам да празнувам :D :D :D :D А до тогава ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА , ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО УСПЕХИ ПРЕЗ ИДВАЩАТА ГОДИНА :D :D :D
          Колега незнам този твой пост за кого се отнася,но ще го приема че е за мене,ако не моля да ме извиниш.Значи и ти си от тези които сравняват не еднакви автомобили,обосновал съм се в предния си пост.Пак ще повторя щом като ще се сравняват двата типа двигатели,нека да бъде при равни условия,т.е. кубатура и пълнене,другото не е от толкова значение.Целта е да се види какво са извадили от единия вид и какво от другия и да им се съпоставят показателите.Отново ще се повторя за развитието на бензиновите и на дизеловите мотори.Бензиновия доста отдавна се спъва за разлика от дизела който се развива със всички възможни средства.Кажете кога измислиха директното впръскване на бензина и на колко автомобила е вградено в момента,щом говорим за ноу-хау?Ауди бият с дизелов автомобил на Льо Ман ,но реално имат ли конкуренция от няколко години насам?Нямат,понеже другите фирми явно не виждат смисъл да хвърлят толкова пари за едно състезание,докато могат да ги вложат във Ф1 примерно или WRC,което е далеч по-добре за реклама на продуктите им.Нещо друго,какво значение има че това прословуто пежо 908 за което говориш имало 1150 Нм ,ако се сравни с бензинов мотор с еднаква кубатура и мощност дори с 10кс повече за бензиновия,този дизел е бай-бай.Искам да кажа че вървенето е от конските сили ,не от въртящия момент.То ако беше от въртящ момент камионите щяха да са най-бързите П.П. Дори при еднакви коне между турбо дизел и турбо бензин,пак бензина ще има предимство във вървенето.П.П.1.За "химийката" както се изразяваш въобще не говорим,говорим за сравнение на еднакви мотори.Добре има плюс за бензина,това е така и нищо не може да го промени.П.П.2.А ако говорим за донастройване(тунинг) на мотор ,то бензиновия (примерно този който дадох за пример ,а именно Интегралския) само с чип ще отиде на 250-260 коня.При дизеловия наясно ли си какво ще му се случи ако се опитате да го чипнете до такава мощност без да бутате друго?Ще смели мотовилките и буталата заедно с коляновия вал като вестник и то заради този толкова голям въртящ момент (изтъкван от теб) който ще порасне неимоверно много и ще смели мотора.П.П.3.От къде знаеш колко зная ,само по това колко пиша ли?Айде стига колко много вървели дизелите,а? Весело посрещане на Новата Година и всичко най през нея
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #20
            Значи иванко рс явно има предвид сравнение примерно между 2.0 тди 170 кс и 2.0 тфси 200кс и двата монтирани на ауди А3 (тва най бързо идва на акъл ) - еми сори дизел на 1 км си две секунди назад http://zeperfs.com/duel1398-1313.htmи то срещу бензинов автомат . Както казва един мой началник истината е в цифрите ... и в момента е 31.12.21-00 часа така че Весела и убава
            fiat coupe 1.8 16v

            Коментар


              #21
              има и друго състезание където дизел пе4елят там са BMW ,ALFA ,Chevrolet, и се появиха едни СЕАТ и TDI който спе4елиха няколко състезания много зависи от дизелаНе е желателно и красиво използването на "4" вместо "ч".Модераторски екип на fiat-bg.org

              Коментар


                #22
                nai7 написа:
                има и друго състезание където дизел пе4елят там са BMW ,ALFA ,Chevrolet, и се появиха едни СЕАТ и TDI който спе4елиха няколко състезания много зависи от дизелаНе е желателно и красиво използването на "4" вместо "ч".Модераторски екип на fiat-bg.org
                Прав си братле ама как да им го обясня тоя факт , като ми говорят за противопоставяне на бензинов автоматик и то със спортен режим с/у дузел с ръчна трансмисия Не им идва на акъла че тоя автоматик подбира най-добрия момент за превключване и сменя предавките по-бързо отколкото те могат да си помислят само за смяна. А относно че бензина видиш ли качвал при чип повече коне :D :D :D :D :D , а пък дизела трошил квото му падне по двигателя ........ я да изпратя сега малко инфо....
                .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                Коментар


                  #23
                  аз не мога да разбера що така сте се напънали ми той дизела си е за работа бенза за кефако ще си говорим за мощност пък хайде некой да се сети преди ограниченията през 80 години какви мотори бензинови имаше - от четири цилиндров мотор 1500 сс некои вадеха по 1300 коня http://www.gurneyflap.com/bmwturbof1engine.htmlстига сте се пънали такива с тоя дизел тва че е алтернативно гориво не значи че е по добро просто в момента е хит
                  fiat coupe 1.8 16v

                  Коментар


                    #24
                    vlalov написа:
                    аз не мога да разбера що така сте се напънали ми той дизела си е за работа бенза за кефако ще си говорим за мощност пък хайде некой да се сети преди ограниченията през 80 години какви мотори бензинови имаше - от четири цилиндров мотор 1500 сс некои вадеха по 1300 коня http://www.gurneyflap.com/bmwturbof1engine.htmlстига сте се пънали такива с тоя дизел тва че е алтернативно гориво не значи че е по добро просто в момента е хит
                    Колега много хубаво им го каза.Аз се мъча да ги убедя с факти,те пак спорят.Не разбраха че няма дизел при еднакви кубатури и пълнене да върви като бензин,ама нейсе,а за доработен турбо бензинов мотор може да си мечтае(дизела) за показанията които ще даде на трасе.П.П.Колега Енчев,аз пак ти казвам че колата върви от мощност не от въртящ момент.П.П.1.За турбодизелов мотор от който са изкарани 250 коня има достатъчно инфо,но ти май нямаш.При все че е правен във Варна,сети се от кого.Единственото което е оригинално от мотора е коляновия му вал,защо ли всичко друго е сменено,за да изкара реално на това време едни пършиви 250 коня?!
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #25
                      ivanko_rs написа:
                      Колега много хубаво им го каза.Аз се мъча да ги убедя с факти,те пак спорят.Не разбраха че няма дизел при еднакви кубатури и пълнене да върви като бензин,ама нейсе,а за доработен турбо бензинов мотор може да си мечтае(дизела) за показанията които ще даде на трасе.
                      а оборотите колега защо не ги споменаваш? не са ли те основното предимство на бензина, за да ги развие тези коне?викате щом бензина е атмосферен и дизелът да е такъв? Ами тогава щом дизелът се върти със скорост 4500 об/мин, нека и бензинът се върти само до толкова? Тогава да се говори кой кого? Или пък да закачим отзад по една газка 53 натоварена с 5 тона боклуци, да тръгнем по нанагорното и да видим кой кого и колко ще дърпа. За да постигне едни и същи коне, бензиновия мотор се върти по-бързо, дизеловият пък си има турбо, за да ги стигне тези коне. И винаги ако са еднакви коне, докато са в едни и същи обороти, дизеловият двигател ще дърпа на бензиновия, а той пък ще навакса във високите обороти и ще дръпне на дизела. После на втора - същото - докато са в ниските обороти дизелът пак ще дръпне, а във високите бензинът пак ще навакса и ще дръпне. И така до финала....Да не забравяме че конете са функция на въртящ момент и обороти. Значи един мотор може да има 50 нютонметра, обаче ако се завърти до 50 000 оборота ще дръпне на 400 нютонметров мотор който се върти с жалките 4000 оборота (съвсем примерни числа). Да не забравяме също предавките - както в скоростната кутия, така и в диференциала. Така че всичко е относително - при определени условия атмосферен дизел може да дръпне дори ферари. Пояснявам - закачете дизела на тротинетка, а за ферарито вържете 2 самолета последователно и да се дърпат на 1 миля...

                      Коментар


                        #26
                        ogi28b написа:
                        ivanko_rs написа:
                        Колега много хубаво им го каза.Аз се мъча да ги убедя с факти,те пак спорят.Не разбраха че няма дизел при еднакви кубатури и пълнене да върви като бензин,ама нейсе,а за доработен турбо бензинов мотор може да си мечтае(дизела) за показанията които ще даде на трасе.
                        а оборотите колега защо не ги споменаваш? не са ли те основното предимство на бензина, за да ги развие тези коне?викате щом бензина е атмосферен и дизелът да е такъв? Ами тогава щом дизелът се върти със скорост 4500 об/мин, нека и бензинът се върти само до толкова? Тогава да се говори кой кого? Или пък да закачим отзад по една газка 53 натоварена с 5 тона боклуци, да тръгнем по нанагорното и да видим кой кого и колко ще дърпа. За да постигне едни и същи коне, бензиновия мотор се върти по-бързо, дизеловият пък си има турбо, за да ги стигне тези коне. И винаги ако са еднакви коне, докато са в едни и същи обороти, дизеловият двигател ще дърпа на бензиновия, а той пък ще навакса във високите обороти и ще дръпне на дизела. После на втора - същото - докато са в ниските обороти дизелът пак ще дръпне, а във високите бензинът пак ще навакса и ще дръпне. И така до финала....Да не забравяме че конете са функция на въртящ момент и обороти. Значи един мотор може да има 50 нютонметра, обаче ако се завърти до 50 000 оборота ще дръпне на 400 нютонметров мотор който се върти с жалките 4000 оборота (съвсем примерни числа). Да не забравяме също предавките - както в скоростната кутия, така и в диференциала. Така че всичко е относително - при определени условия атмосферен дизел може да дръпне дори ферари. Пояснявам - закачете дизела на тротинетка, а за ферарито вържете 2 самолета последователно и да се дърпат на 1 миля...
                        ти го казваш пак що така сте се напънали ми той дизела си е за работа а бенза за кеф
                        fiat coupe 1.8 16v

                        Коментар


                          #27
                          апропо че са сетих - преди карах ескорт 92 г 1800 сс 105 кс със 4000 оборота върви със 160 със 5000 с 200 - та думам дай ми атмосферен дизел 1800 сс да върви с тия скорости на тия обороти ако ще да е 2008 година - без турбина НЕМА
                          fiat coupe 1.8 16v

                          Коментар


                            #28
                            Да се включи някой от привържениците на дизела и да каже има ли: Ферари,Мазерати,Ламборджини,Богати,МакЛарън,Бентли ,Ягуар,Лотус,Саклийн7 или каквато и да е там спортна кола която да е на нафта?В цял свят инжинерите са убедени в предимствата на бензина.Те естествено са прости и нищо не разбират. Във Форума има хора много "по-умни" от тях.

                            Коментар


                              #29
                              lubobg написа:
                              Да се включи някой от привържениците на дизела и да каже има ли: Ферари,Мазерати,Ламборджини,Богати,МакЛарън,Бентли ,Ягуар,Лотус,Саклийн7 или каквато и да е там спортна кола която да е на нафта?В цял свят инжинерите са убедени в предимствата на бензина.Те естествено са прости и нищо не разбират. Във Форума има хора много "по-умни" от тях.
                              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                              Коментар


                                #30
                                ХехеНямало тези, който защитават дизела така ли?http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...3%F7%E0%F2Ей тука има доста повече дъвкано и доста повече доводи.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X