Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел срещу Бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Значи, да разбираме, че харчат еднакво? :D

    Коментар


      Принципно съм установил , че много рядко каталожните данни се достигат на практика но дори и дизелака да харчи с по 1л.- 2л. отгоре същото важи и за бензиновите автомобили... А до колкото съм запознат в Щатите дизеловите автомобили са толкова разпространени колкото тук са разпространени линейки те , сиреч много малко!
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        Xaus написа:
        ... А до колкото съм запознат в Щатите дизеловите автомобили са толкова разпространени колкото тук са разпространени линейки те , сиреч много малко!
        Хамериканците ако имаха нашия стандарт на живот вервай ми най разпространени щяха да са колите на газ и метан
        punto HGT

        Коментар


          Painfall написа:
          Значи, да разбираме, че харчат еднакво? :D
          Значи, че обявените числа за TSI се отнасят за дизела, а бензина има реален разход още по-нагоре.Който му се занимава да прави сравнения между обявени числа в Европа и САЩ. Пример за дизелов автомобил: Grand Cherokee 3.0LECODIESEL V6. Може да се избере и автомобил от VW, Honda, GM и т.н. за сравнения. Предлагането на дизели в САЩ е достатъчно добро.В Европа, за разлика от САЩ, е задължително покриването на определени CO2 емисии, които са по-строги за дизеловите автомобили спрямо бензиновите. За да могат автосглобителите да "покрият" тези по-строги изискавания се налага да "лъжат" повече с разхода на гориво/количество отделени CO2 емисии за дизелите, спрямо данните за бензиновите версии.В най-общия случай официално обявения разход на един дизелов автомобил се различава с около 25-30% от реалния, докато при бензиновите разликата се свежда до 15-20%.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            Xaus написа:
            А до колкото съм запознат в Щатите дизеловите автомобили са толкова разпространени колкото тук са разпространени линейки те , сиреч много малко!
            Ми Cummins, Detroit diesel, Duramax доста ги има по пикапите.
            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
            FIAT Punto sx 75 '94

            Коментар

            Working...
            X