Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгр. свещи на антифриза-JTD - УСПЕШНО ЗАВЪРШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Не всички Ланчи имат такава система въпреки че са JTD....Кола направена за Германиа може би има....тези за Италия нямат...

    Коментар


      #32
      ogi28b написа:
      ЕВРО 07 изобщо не са внасяли някога такива свещи и едва ли ще ги внесат. Информацията е от магазина на симеон 216
      Тези папагали както писах в друга тема няма да ти свършат никаква работа.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #33
        косер не внася такива свещи, така отговориха от магазина на раковски, една девойка, но ще звънна и в друг магазин утре, за всеки случай. Беше доста сигурна иначе. Благодаря за линка Nino

        Коментар


          #34
          Свалих жабата с идея да търся релетата на тези свещи, без изобщо да съм сигурен че са някъде там. Съответно под жабката нещата ми изглеждаха доста непознати. Хвеанах клещите и бях решен да изкорубя кабелите на свещите, каквото ще да става, е да ама двете крайни влизат под някакъв ъгъл и е крайно неудобно да се хванат , а камо ли да се дърпат. Както и да е, поне успях да извадя този на средната. Няма такъв боклук, който се беше натрупал!!! Съвсем нормално е дори и да са здрави свещите, да не работят поради лош контакт. Мерих за маса - има. Мерих за напрежение при 3 градуса външна температура - идва 13.6 при работещ двг. Не ми остана остана нищо друго освен обилно поливане с контакт-спрей. Мерих съпротивлението на свещата - изписа се 13. Уреда ми е китайски от 6 лева, и съм склонен да не му вярвам! Та питам се - една такава свещ ако изгори, а тя не е много по-различна от подгряващите в двг, какво съпротивление ще ми даде? 1? 10? или безкрайно голямо? Мисля че е редно да даде безкрайно голямо.Все пак след неколкократно пръскане със спрейче, падна много чернилка, и викам я давай да запалиме.... Това вече ми беше второ палене , че на първото мерих дали идва напрежение, през което време двг зареждаше и показваше 14.18 волта. На второто палене вече със закачена свещ ми показа 14.02 волта. И през двете паления работеха едни и същи консуматори, даже на първото бях на къси, а на второто само на габрити. Та възможно ли е ако свещта е запалила, да "дърпа" тези 0.2 волта, или това е допустима грешка на уреда? Иначе след като запалих ми се стори че задуха топлото малко по-бързо от обикновено, но е възможно и да си въобразявам.... Та какво съпротивление трябва да показва неработеща свещ, и ако не е изгоряла, дали съм я подкарал?

          Коментар


            #35
            Закачи мултицета последователно на плюса на свеща и виж има ли консумация.Трябва да превключиш на обхват 10А и да преместиш сондата на уреда на токовия вход.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              #36
              такъв експеримент на 200-ватова свещ при 12 волта номинал няма да направя, ако ще и пари да ми дават! Та тя се захранва от 2.5 квадрата кабел!!! Неслучайно. Иначе ми е идвало като идея. Твърде студено е за да ровичкам и да я сваля, и да я закача директно на акумулатора.ред.: според друг магазин косер, такива свещи прави само беру. сигурно ако питам в трети техен магазин, ще се окаже че двигателя ми всъщност е бензинов, а свещите са восъчни...

              Коментар


                #37
                Аз така си мерих свещите на дизеловото Типо.Моя е мултицет е до 20А.Тези свещи,при 200вата мощност имат консумация 16-17А.За 1-2 сек няма да стане нищо фатално.Само кабелите на сондите ще загреят и омекнат...малко. Твоя уред не става.Мисля,че това е по-лесния начин.При развиването ,някоя свщ скъса ли се-лошооо.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #38
                  От ауто-италия - 54 лева на свещ, 14 дни за доставка. Това е положението, няма да търся повече, до момента абсолютно никой не ми каза че може да внесе такива свещи, нито беру, нито косер, нито всякакви знайни и незнайни магазинчета в които питах. Мисля че това е офертата.Нека всеки който желае от тези свещи, се запише в тази тема или ми прати ЛС, за да направим един списък на желаещите и ако се съберем повече хора евентуално да получим отстъпка. Аз утре ще ходя при един "майстор" който може би ще се навие в този студ да провери дали случайно някоя от моите не е здрава, и тъй като принципно съм намерил работещи втора ръка, направо да си уговарям час за сервиза... иначе се ангажирам 100% когато направим списък, да отида, да ги поръчам, да оставим някакво капаро ако се налага, после да ги получа, и да ги раздам дето се вика. Затова колеги съветът ми е предварително да проверите дали вашите случайно не работят, както ще направя утре, за да няма изненади. това е засега.аз ще кажа на ланчистите, колега trustworthy, моля те да го споделиш в алфа и да организираш някой ако желае.Автомобилите на които се монтира точно тази свещ, можете да видите ТУК (Линка даде sev). Сред тях са 146, 156 1.9, 156 2.4, Брава/о, Мареа, Мареа 2.4, Либра 1.9, Либра 2.4, Пунто 59 киловата, Пунто 63 КВ, Мултипла 77 КВ, Капа 2.4

                  Коментар


                    #39
                    Във връзка с пост на mitaka_71, от преди месец, в ланчия форума, искам да уточня - никога не съм споменал че ще се взимат от ауто италия, просто от тях получих последната оферта, като тяхната цена е на съвсем дребно - за 1 брой, и е най-висока от всичките! Затова казах че няма да търся повече оферти, защото е безпредметно - 1 оферта на 2 седмици, и то за същата цена.... hit-ko и въпросният колега mitaka_71 дават по-добра цена, като последният конкретизира че става въпрос точно за свещтта от горния линк - на BERU. Така че... давайте смело - проверявайте ги дали бачкат, да направим количество и да ги взимаме. Само ще припомня поста на Nino: "След 1-2 минути започва да духа топло" от fiatforum ми дадоха този линк, за тестване на свещи с осцилоскоп и ампер клещи http://www.mavericktechnology.co.uk/...d_glowplug.htm

                    Коментар


                      #40
                      Днес ходих на майстор, който върза един кабел директно от акумулатора и трите свещи дадоха искра при допира => работят. Обаче! На едната пурата и беше стопена! Другите две уж са здрави, но дали работят. Той ме посъветва направо да си отида в аутоиталия на диагностика, което мисля да направя в понеделник. Един друг приятел ми каза че при свещите ( така си знаел от едно време ) , ако една не работи - изключват всичките, което ми се вижда невероятно, при положение че са вързани в серия, според схемата. Иначе ми свали всички кабели и аз се възползвах да ги удавя в контакт-спрей, пък да видим на следващото палене какво ще стане. Но засега уж работят, а друг е въпроса ако не стига тока до тях. В понеделник ще видим. Това не означава че ангажимента отпада, така че всеки който мисли че му трябват свещи, да казва ....ред.: Току-що говорих с Бобо, който беше крайно изненадан че Брава ’99 JTD изобщо има такава свещ!! Той каза че кара същата, от последните модели, 2001-ва, и няма такава инсталация... Но ще провери за диагностиката. Потвърждава се мнението че не всички двигатели имат системата.

                      Коментар


                        #41
                        на мойта мареа 1.9 жтд не мога да открия такива свешти.От термостата маркуча отива направо в парното.На всичкиу ли трябва да го има или ими изключения.

                        Коментар


                          #42
                          Колеги, може ли някой да ми покаже системата за бързо загряване на скица или от мануал от някъде, защото аз не виждам такова нещо. Още повече на пунто JTD. Благодаря !!!
                          ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

                          Коментар


                            #43
                            Ето, намират се там дето е стрелката на втората снимка, а на първата са всички компоненти които трябва да знаем къде са, като релетата и бушоните. Не са дадени на картинката, но във водещия пост от темата това което виждаш на втората снимка схематично, се вижда там на първата снимка в действителност как изглежда. От същия ъгъл снимано!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #44
                              записал съм си час за диагностика в ауто-италия , в четвъртък, а дотогава мисля да хвана един кабел, да го вържа директно на акумулатор, да го опра на свещите и да видим дали ще загрее по-бързо... Онзи ден откакто мръдна стрелката, до първата точица, което съответства на изменение с 10 градуса, или от 50 до 60, стрелката се премести точно за 3 минути. Като отчетем и малка грешка да приемем че е било от 2:55 до 3:05 минути. Ако свещите работят и загрява с такива темпове, сигурно ако не работят няма изобщо да загрее..... Затова съм сигурен че не бацат. Значи от -5 градуса до +85, това са 90 градуса, или 9 пъти по 10 градуса, по три минути за всеки 10 = 27 минути от запалване до пълно загряване при работа на място, без никакви консуматори, и без да работи парното. Има ли някой който да е засичал пълното загряване по този начин за колко време се случва? Писна ми да карам на студено вече...

                              Коментар


                                #45
                                Аз нямам такива свещи но след като смених термостата за 2км в София ми загрява на 90 градуса.Всеки ден пътувам 5,5км до работа и на половината път колата ми е загряла.Със стария термостат едвам отлепвах 60-70 градуса и стрелката постоянно играеше нагоре-надолу.Примерно тази сутрин (около -2гр) двигателят поработи на място 5-6 минути и след като тръгнаь още на първите 500 метра стрелката започва да се движи нагоре ...

                                Коментар

                                Working...
                                X