Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прецакаха се чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прецакаха се чистачките

    Днес сутринта се качвам в колата и беше мокро стъклото отвън, та реших да пусна чистачките. Натиснах ръчката нагоре и неще да помръдне. Опитах надолу и си работят без проблем всичките степени, но нагоре единичното пускане не иска да тръгне. Вчера си работеше и нямаше проблеми. От какво може да е? Дали не е на отделен бушон или нещо ми се е прецакала самата ръчка?

    #2
    колега, най-долната степен работи ли ти ? тя е свързана паралелно с единичното пускане, вътре в лоста, ако тя работи, значи ти се е прецакала точно тази част от ръчката, за единичното пускане, а ако не работи, по-вероятно да се е прецакало нещо някъде по веригата - кабел, букса, нещо такова. нещо подобно на това може би ще е, гледай най-вляво на схемата, под конектор A, над картинката за чистачкиhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=203753#203753

    Коментар


      #3
      Сега пробвах и най-бързата степен и наистина не работи. Сигурен ли си че няма отделен бушон?

      Коментар


        #4
        лошо, ако не се лъжа, значи проблема вероятно е в самото моторче, но ще погледна схемата за да съм сигурен

        Коментар


          #5
          Аз от тези схеми нищо не разбирам, какво му стана незнам, оня ден си работеше, а вчера изведнъж отказа? Даже като дръпна ръчката към мен преди се движеше чистачката и пръскаше вода, сега само пръска без чистачка.

          Коментар


            #6
            бушона е един и е номер 14, ако проблема е в него, няма да работи нищо. колата ти с централно закл. ли е, и коя година е, за да мога да извадя точната схема, и коя версия е SX или ELX? Но в общи линии почти 100% моторчето ти е развалено . Сега можеш да станеш бета-тестър на преработката на чистачки Brava -> Marea Изпреварил си ме с поста, но може да се хванеме на бас че на фабричната инсталация на брава, чистачката никога не се е движела с пръскането.

            Коментар


              #7
              Купих си фиат пунто 1.7 TD, 1998 г. и не му работят предните чистачки. От какво може да е?

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                бушона е един и е номер 14, ако проблема е в него, няма да работи нищо. колата ти с централно закл. ли е, и коя година е, за да мога да извадя точната схема, и коя версия е SX или ELX? Но в общи линии почти 100% моторчето ти е развалено . Сега можеш да станеш бета-тестър на преработката на чистачки Brava -> Marea Изпреварил си ме с поста, но може да се хванеме на бас че на фабричната инсталация на брава, чистачката никога не се е движела с пръскането.
                Здравейте, и аз имам проблем с чистачките на Bravо, като дръпна лоста за пръскане, чистачките не се включват и при задната е по същия начин.Това нормално ли е?

                Коментар


                  #9
                  krisi написа:
                  Здравейте, и аз имам проблем с чистачките на Bravо, като дръпна лоста за пръскане, чистачките не се включват и при задната е по същия начин.Това нормално ли е?
                  ogi28b написа:
                  Изпреварил си ме с поста, но може да се хванеме на бас че на фабричната инсталация на брава, чистачката никога не се е движела с пръскането.
                  за предната става въпрос, а задната прави 1 цикъл с пръскането.

                  Коментар


                    #10
                    Здревй колега виждам че си наясно с проблемите, но при моята брава 1.8 първата степен на чистачките взе да работи като втората постоянно, може ли някакъв съвет, благодаря!

                    Коментар

                    Working...
                    X